boys

Boys High School Division Placement 2017

DIVISION TEAM_NAME
15U  
15U WNPL Dragons FC B03
15U WNPL ISC Gunners B03A
15U WNPL NPSA B03 Navy Bellevue
15U WNPL Pumas UNAM 03 Armando
15U WNPL Washington East SC B03 Brown
15U WNPL Wenatchee FC B03 Black-McCourtie
   
15U WSPL 1 CWSA CWS 03 Rave Green
15U WSPL 1 Emerald City FC M03 Green
15U WSPL 1 GPS 03B Npl
15U WSPL 1 Kent United B03 Gonzalez
15U WSPL 1 LTFC Guerreros
15U WSPL 1 LWPFC B03 White Piranhas
   
15U WSPL 2 Cascade FC B03
15U WSPL 2 FPSC Fury B03 Black
15U WSPL 2 Kent City FC B03 White
15U WSPL 2 NPSA B03 White Bellevue
15U WSPL 2 Seattle Celtic B03 Green
15U WSPL 2 Tynecastle FC Tynecastle B03
   
15U Classic 1 - East (Ind.) Leavenworth Storm 03
15U Classic 1 - East FC Spokane BU03 Kennedy/Zettle
15U Classic 1 - East IEYSA B03 Breakers FC Craig
15U Classic 1 - East IEYSA B03 Storm FC Piercy
15U Classic 1 - East UNITED SC B03 Othello
15U Classic 1 - East UNITED SC ML B03 White
   
15U Classic 1 - West Aguilas Seattle F.C. Lions
15U Classic 1 - West Eagleclaw FC Advanced Academy M03/04
15U Classic 1 - West FPSC Fury B03 White
15U Classic 1 - West ISC Gunners B03B
15U Classic 1 - West LWPFC White Barracudas
15U Classic 1 - West MVP Rapids '03 Navy
   
15U Classic 2 - West Emerald City FC M03 White
15U Classic 2 - West FC Edmonds Velocity
15U Classic 2 - West NORTAC SPARTA B03 Red
15U Classic 2 - West North County Alliance Rebels B03
15U Classic 2 - West RSA Elite B03 Ramierez
15U Classic 2 - West SGEOSC Fusion B03
15U Classic 2 - West TC United B03 Navy-Carlton
15U Classic 2 - West West Narrows F.C. B 03 Navy
   
15U Copa 1- East FC Spokane BU03 Valdez
15U Copa 1- East IEYSA B03 Breakers FC Red Radtke-Bischoff
15U Copa 1- East Three Rivers Soccer Club B03 white
15U Copa 1- East Tri-Cities FC B2003
15U Copa 1- East UNITED SC ML B03 Blue
15U Copa 1- East Wenatchee FC B03 Wiest
15U Copa 1 - East KVJSA Ellensburg FC B.03
   
15U Copa 1- West CSC Impact 03 Black
15U Copa 1- West Emerald City FC M03 Blue
15U Copa 1- West Fuerza FC Academy B03/04
15U Copa 1- West Highline Premier FC Heat 03/04 Blue
15U Copa 1- West LTFC Guerreros B03 Quevedo
15U Copa 1- West NPSA B03 Red Bellevue
15U Copa 1- West Seattle Celtic B03 White
15U Copa 1- West Shoreline Sports Club Verrou B03
   
15U Copa 2 - East Hawks Soccer Club B03
15U Copa 2 - East IEYSA B03 Valor SC Maroon Heiser
15U Copa 2 - East Inferno Grebe B 03 Blue
15U Copa 2 - East North Central Youth Soccer Association Racers
15U Copa 2 - East Spokane Foxes Pumas FC '03 French
15U Copa 2 - East Spokane Shadow Elite B03/04
   
16U  
16U WNPL CWSA B02 Navy Cuevas
16U WNPL Eclipse FC Eclipse B02
16U WNPL FPSC Fury B02 Black
16U WNPL GPS Oregon 02B Npl
16U WNPL ISC Gunners B02A
16U WNPL Seattle Celtic B02 Green
16U WNPL Washington East SC B02
   
16U WSPL CWSA B02 White
16U WSPL F.C. Bellevue B02
16U WSPL NPSA B02 Navy Bellevue
16U WSPL Pacific FC B02 Cheetahs
16U WSPL TC United B02 Navy-Ramos
16U WSPL Tynecastle FC B02
16U WSPL UNITED SC Sounders
   
16U Classic Emerald City FC M02 Green
16U Classic FC Edmonds Sting
16U Classic Gala FC Boys U16A
16U Classic ISC Gunners B02B
16U Classic MVP Rapids '02 Navy
16U Classic NORTAC SPARTA B02 Red
16U Classic Washington East SC B02 Johnson
   
16U Copa - East IEYSA B00 Breakers FC Red Smithson
16U Copa - East IEYSA B02 Scotties Lake
16U Copa - East IEYSA B02 Valor SC Maroon Healy
16U Copa - East Three Rivers Soccer Club 3RSC B02 PSPL White
16U Copa - East UNITED SC ML B02
16U Copa - East UNITED SC Quincy Chargers B02
   
16U Copa - West Fuerza FC Academy B2002
16U Copa - West ISC Gunners B02 Select
16U Copa - West Kent City FC B02 Black
16U Copa - West PCSC Cosmos B02
16U Copa - West Pacific FC 02 Fire
16U Copa - West Southlake Select Soccer Eagles 02
16U Copa - West TC United B02 White-FordeNihipali/Ramos
   
17U  
17U WNPL FPSC Fury B01 Black
17U WNPL ISC Gunners B01A
17U WNPL NPSA B01 Navy Bellevue
17U WNPL PCSC Cosmos FC
17U WNPL Tynecastle FC B01
17U WNPL UNITED SC Aguilitas 01
   
17U WSPL Eclipse FC Eclipse B01
17U WSPL FC Edmonds Riptide
17U WSPL IEYSA B01 Breakers FC Owen
17U WSPL MVP Rapids '01 Navy
17U WSPL NPSA B01 White Bellevue
17U WSPL Washington East SC B01 Windham
   
17U Classic Red Emerald City FC M01 Green
17U Classic Red Gala FC Boys U17A
17U Classic Red NORTAC SPARTA B01 Red
17U Classic Red RSA Elite B01 Lopez
17U Classic Red Seattle Celtic B01 Green
17U Classic Red Shoreline Sports Club Verrou B01
   
17U Classic Blue ISC Gunners B01B
17U Classic Blue RSA Elite B01 Williams
17U Classic Blue UNITED SC Imperio FC
17U Classic Blue UNITED SC ML B01
17U Classic Blue UNITED SC Quincy United
17U Classic Blue Walla Walla United Soccer Club 01 Gregoire
   
18U  
18U WNPL (Ind.) FC Mulhouse Juventus
18U WNPL ASE B00 Emerald Stout
18U WNPL CWSA B00 Grey A. Cuevas
18U WNPL CWSA B00 Navy
18U WNPL FPSC Fury B00 Black
18U WNPL Highline Premier FC Heat 00 Blue
18U WNPL PCSC Cosmos FC
   
18U WSPL 1 Emerald City FC M2000 green
18U WSPL 1 Fuerza FC Academy B00
18U WSPL 1 Pacific FC B00-United
18U WSPL 1 UNITED SC OPS FC B00 Osborn
18U WSPL 1 Washington East SC B00 Weller
18U WSPL 1 Wenatchee FC B00 McCourtie
   
18U WSPL 2 Cascade FC B2000
18U WSPL 2 Eclipse FC Elipse 00
18U WSPL 2 Gala FC Boys U18A
18U WSPL 2 MRFC B00 Finseth
18U WSPL 2 Pumas UNAM 00 Winlock
18U WSPL 2 RSA Elite B00 Ramirez
   
18U Classic FC Edmonds Fury
18U Classic NORTAC SPARTA B00 Red
18U Classic SGEOSC Fusion 00' Wegleitner
18U Classic SKSC B2000
18U Classic TC United B01 Navy-McInroy
18U Classic CSC Impact FC 00 Black
18U Classic Emerald City FC M00 White
18U Classic Fuerza FC 2000
18U Classic Pacific FC 00 Orange
   
19U  
19U WNPL CWSA B99 Navy Anabtawi
19U WNPL FPSC Fury B99 Black
19U WNPL Gala FC Boys U19A
19U WNPL Highline Premier FC Heat 99
19U WNPL Tynecastle FC 99/00
19U WNPL UNITED SC Wenatchee United
19U WNPL Washington East SC B99
   
19U WSPL Emerald City FC M99 Green
19U WSPL FPSC Fury BHS Black
19U WSPL IEYSA B99 Storm FC Prophet
19U WSPL ISC Gunners B99/00A
19U WSPL MRFC B99 Maloy/Flint
19U WSPL RSA Elite B99-Richards
   
19U Classic1 - West Edmond Premier Soccer Academy Titans BU99
19U Classic 1 - West FC Edmonds Forza
19U Classic 1 - West FPSC -Rec B99 Strikers
19U Classic 1 - West ISC Gunners B99/00B
19U Classic 1 - West NK United 99
19U Classic 1 - West NORTAC SPARTA B99 Red
19U Classic 1 - West Pacific FC Revolution B99
19U Classic 1- West SGEOSC Fusion 99' Towns
19U Classic 1- West Shoreline Sports Club Verrou 99
   
19U Classic 1 - East ASE BHS ROYAL - Kincaid
19U Classic 1 - East FC Spokane BU99 Babinski
19U Classic 1 - East IEYSA B99 Breakers FC Red Chester
19U Classic 1 - East IEYSA B99 Storm FC Hemenway
19U Classic 1 - East IEYSA B99 Valor SC Black Berto-Torres
19U Classic 1 - East IEYSA B99 Valor SC Black Torres
19U Classic 1 - East Walla Walla United Soccer Club 99 Bertran
19U Classic 1 - East Three Rivers Soccer Club 3RSC HS Boys PSPL
19U Classic 1 - East UNITED SC B99 FC
   
!9U/18U Copa  
19U/18U Copa East IEYSA B00 Breakers FC Derby
19U/18U Copa East IEYSA B00 Breakers FC Red Smithson
19U/18U Copa East FC Spokane BU00/01 Triplett
19U/18U Copa East IEYSA Scotties B00 Rau
19U/18U Copa East IEYSA Scotties B00 Manthei/Schumacher
19U/18U Copa East IEYSA B99 Valor SC Black Berto-Torres