girls

Girls High School Division Placement Fall 2017

FINAL DIVISION PLACEMENTS TEAM NAME
G15U  
15U WNPL Dragons FC G03
15U WNPL FPSC Fury G03 Black
15U WNPL IEYSA G03 Breakers FC Swoboda
15U WNPL MRFC G03 Hanbidge
15U WNPL NORTAC SPARTA G03 Red
15U WNPL ISC Gunners G03A
15U WNPL GPSO '03G Elite (Portland)
   
15U WSPL CWSA G03 Navy
15U WSPL FC Edmonds Revolution
15U WSPL Highline Premier FC Eagles 03
15U WSPL IEYSA G03 Valor SC Black Deatherage
15U WSPL PSA Force G03_Jay
15U WSPL Spokane Foxes Pumas FC '03 Williams
   
15U Classic 1- East ASE G03 Stephenson
15U Classic 1- East IEYSA G03 Breakers FC Black T.Wilson
15U Classic 1- East UNITED SC OPS FC G03 Kodiaks
15U Classic 1- East UNITED SC OPS FC-Barboza
15U Classic 1- East UNITED SC Tigers
15U Classic 1- East Walla Walla United Soccer Club 03 Kasenga
15U Classic 1- East Washington East SC 03/04
15U Classic 1- East Washington East SC Washington East G03 Robles
   
15U Classic 1 - West Seattle Celtic G03 Green
15U Classic 1 - West MRFC G03 Wagner
15U Classic 1 - West MVP Marauders 03 Navy
15U Classic 1 - West SGEOSC Fusion 03' Breer
15U Classic 1 - West Shoreline Sports Club Verrou G03
15U Classic 1 - West TC United G03 - Fall
   
15U Classic 2 - West CSC Velocity FC 03 Green
15U Classic 2 - West Emerald City FC F03 Green
15U Classic 2 - West ISC Gunners G03B
15U Classic 2 - West MVP Marauders 03 White
15U Classic 2 - West NORTAC SPARTA G03 White
15U Classic 2 - West RSA G03 Fisher
15U Classic 2 - West SGEOSC Fusion 03' Martinez
15U Classic 2 - West Seattle Celtic G03 White
15U Classic 2 - West West Narrows F.C. G 03 Navy
   
G16U  
16U WNPL Highline Premier FC Eagles 02
16U WNPL IEYSA G02 Breakers FC Andersson-Craig
16U WNPL ISC Gunners G02A
16U WNPL Inferno Brown G02
16U WNPL MVP Marauders 02 Navy
16U WNPL Washington East SC G02
   
16U WSPL FPSC Fury G02 Black
16U WSPL IEYSA G02 Storm FC Showalter
16U WSPL MRFC G02 Heather
16U WSPL NPSA G02 Navy Bellevue
16U WSPL TC United G02 Navy - Crowe
16U WSPL Wenatchee FC G02 Black-Lopez
   
16U Classic 1 Dragons FC G02
16U Classic 1 FC Edmonds Black Ice
16U Classic 1 IEYSA G02 Scotties Klein-Wicks
16U Classic 1 North County Alliance Rebels G02
16U Classic 1 Silver FC G02
16U Classic 1 RSA Elite 02 Ramirez
   
16U Classic 2 ASE G02 Cox
16U Classic 2 CWSA G02 Navy
16U Classic 2 Cascade FC G02/03
16U Classic 2 Fuerza FC 2002
16U Classic 2 ISC Gunners G02B Blue
16U Classic 2 ISC Gunners G02B White
16U Classic 2 MRFC G02 Carver
16U Classic 2 MVP Marauders 02 White
16U Classic 2 NPSA G02 White Bellevue
16U Classic 2 TC United G02 White - Forde-Nihipali
16U Classic 2 West Narrows F.C. G 02 Navy
   
G17U  
17U WNPL ASE G01 Emerald - Ollero
17U WNPL CWSA CWS G01 Lackey
17U WNPL FPSC Fury G01 Black
17U WNPL ISC Gunners G01A
17U WNPL NPSA G01 Navy Bellevue
17U WNPL Spokane Foxes Pumas FC '01 Foxes Premier
   
17U WSPL Emerald City FC F01 Green
17U WSPL IEYSA G01 Breakers FC Black Bryant
17U WSPL RSA Elite G01 Mejia
17U WSPL Shoreline Sports Club Verrou G01
17U WSPL TC United G01 Navy-Hall
17U WSPL Washington East SC G01
   
17U Classic CSC Velocity FC 01' Green
17U Classic MRFC G01 Carver
17U Classic ISC Gunners G01B
17U Classic PCSC FC Comets Black
17U Classic UNITED SC Vipers
17U Classic Walla Walla United Soccer Club 01 Lash
   
G19U/18U  
19U/18U WNPL ASE G00 Emerald - Shea
19U/18U WNPL FPSC Fury G00 Black
19U/18U WNPL IEYSA G00 Storm FC Futbol
19U/18U WNPL ISC Gunners G00A
19U/18U WNPL ISC Gunners G99A
19U/18U WNPL MRFC G99 Howells/Riedinger
19U/U18 WNPL Spokane Foxes Pumas FC Premier '00
   
19U/U18 WSPL 1 CWSA 99/00 Navy
19U/U18 WSPL 1 FC Edmonds Crew
19U/U18 WSPL 1 FPSC Fury G99 Black
19U/U18 WSPL 1 IEYSA G00 Breakers FC Black Croft
19U/U18 WSPL 1 MRFC G99 Rickley
19U/U18 WSPL 1 Shoreline Sports Club Verrou 00
   
19U/18U WSPL 2 F.C. Bellevue G99
19U/18U WSPL 2 FC Edmonds Fusion
19U/18U WSPL 2 IEYSA G99 Breakers FC A. Wilson
19U/18U WSPL 2 RSA G00 Rodarte
19U/18U WSPL 2 SGEOSC FUSION 00'Navy-Towns
19U/18U WSPL 2 West Narrows F.C. G 99 Navy
   
19U/18U Classic Fuerza FC 1999
19U/18U Classic Highline Premier FC Eagles 99/00
19U/18U Classic ISC Gunners G00B
19U/18U Classic SGEOSC FUSION 00' White
19U/18U Classic UNITED SC OPS FC G99 Osborn
19U/18U Classic UNITED SC OPS FC Kodiaks