2013 Washington Cup BU15-BU19 Results

  Washington Cup BU15-BU19
Boys U15 Boys U15 Gold
Saturday, January 05, 2013
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B97 A  1          CASCADE FC B97  1 
  EMERALD CITY FC ECFC M97 GREEN  3          FRANKLIN PIERCE SC WPFC FURY '97  2 
  FC EDMONDS COBRAS  2          TYNECASTLE B97  3 
Sunday, January 06, 2013
  EMERALD CITY FC ECFC M97 GREEN  3          FC EDMONDS COBRAS  0 
  FRANKLIN PIERCE SC WPFC FURY '97  1          TYNECASTLE B97  0 
Saturday, January 12, 2013
  FC EDMONDS COBRAS  1          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B97 A  1 
  CASCADE FC B97  1          EMERALD CITY FC ECFC M97 GREEN  6 
Sunday, January 13, 2013
  FRANKLIN PIERCE SC WPFC FURY '97  3          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B97 A  2 
  TYNECASTLE B97  6          CASCADE FC B97  0 
Saturday, February 09, 2013
  TYNECASTLE B97  1          EMERALD CITY FC ECFC M97 GREEN  6 
  FC EDMONDS COBRAS  1          FRANKLIN PIERCE SC WPFC FURY '97  2 
Sunday, February 10, 2013
  EMERALD CITY FC ECFC M97 GREEN  3          FRANKLIN PIERCE SC WPFC FURY '97  4 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: EMERALD CITY FC ECFC M97 GREEN (WA)    3 3 0 0 10 3 28
 2: FRANKLIN PIERCE SC WPFC FURY '97 (WA)    3 2 0 1 6 5 19
 3: TYNECASTLE B97 (WA)    3 2 0 1 7 3 19
 4: ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B97 A (WA)    3 0 2 1 4 5 10
 5: FC EDMONDS COBRAS (WA)    3 0 1 2 3 7 6
 6: CASCADE FC B97 (WA)    3 0 1 2 2 9 5
 
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U15 Boys U15 Gold - - 1/5/2013
#040 
Crossover
1:00 PM
 
ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B97 A (WA) 1 CASCADE FC B97 (WA) 1 Issaquah Highlands Central Park Field 4  
#038 
Crossover
1:15 PM
 
EMERALD CITY FC ECFC M97 GREEN (WA) 3 FRANKLIN PIERCE SC WPFC FURY '97 (WA) 2 Lower Woodland Park Playfield 7  
#039 
Crossover
Lynnwood High School Field #2
3:30 PM
 
FC EDMONDS COBRAS (WA) 2 TYNECASTLE B97 (WA) 3 Lynnwood HS #2  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U15 Boys U15 Gold - - 1/6/2013
#041 
Crossover
11:00 AM
 
EMERALD CITY FC ECFC M97 GREEN (WA) 3 FC EDMONDS COBRAS (WA) 0 Interbay Soccer Facility Stadium  
#042 
Crossover
11:00 AM
 
FRANKLIN PIERCE SC WPFC FURY '97 (WA) 1 TYNECASTLE B97 (WA) 0 Franklin Pierce High School Stadium  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U15 Boys U15 Gold - - 1/12/2013
#044 
Crossover
Lynnwood High School Field #1
12:30 PM
 
FC EDMONDS COBRAS (WA) 1 ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B97 A (WA) 1 Lynnwood HS #1  
#043 
Crossover
1:00 PM
 
CASCADE FC B97 (WA) 1 EMERALD CITY FC ECFC M97 GREEN (WA) 6 Mount Si High School Stadium  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U15 Boys U15 Gold - - 1/13/2013
#046 
Crossover
11:00 AM
 
FRANKLIN PIERCE SC WPFC FURY '97 (WA) 3 ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B97 A (WA) 2 Franklin Pierce High School Stadium  
#045 
Crossover
1:00 PM
 
TYNECASTLE B97 (WA) 6 CASCADE FC B97 (WA) 0 Lynnwood HS #1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U15 Boys U15 Gold - Playoffs - 2/9/2013
#047 
Playoffs
Semi-Finals
12:00 PM
 
TYNECASTLE B97 (WA) 1 EMERALD CITY FC ECFC M97 GREEN (WA) 6 Eastlake HS CF 2  
#048 
Playoffs
Semi-Finals
12:00 PM
 
FC EDMONDS COBRAS (WA) 1 FRANKLIN PIERCE SC WPFC FURY '97 (WA) 2 Eastlake HS CF 1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U15 Boys U15 Gold - Playoffs - 2/10/2013
#049 
Playoffs
Final
10:00 AM
 
EMERALD CITY FC ECFC M97 GREEN (WA) 3 FRANKLIN PIERCE SC WPFC FURY '97 (WA) 4 Eastlake High School Stadium  
 
 
Boys U15 Boys U15 Silver
Bracket A
Saturday, January 05, 2013
  MAPLE VALLEY SA MVP RAPIDS 97 NAVY  3          MAPLE VALLEY MVSA STORM  1 
  KITSAP PUMAS BU15 #2  0          GRJSA CASCADE IMPACT FC 97 BLACK  1 
Sunday, January 06, 2013
  MAPLE VALLEY MVSA STORM  2          KITSAP PUMAS BU15 #2  3 
  MAPLE VALLEY SA MVP RAPIDS 97 NAVY  2          GRJSA CASCADE IMPACT FC 97 BLACK  0 
Saturday, January 12, 2013
  GRJSA CASCADE IMPACT FC 97 BLACK  5          MAPLE VALLEY MVSA STORM  1 
  KITSAP PUMAS BU15 #2  5          MAPLE VALLEY SA MVP RAPIDS 97 NAVY  0 
Saturday, February 09, 2013
  RSA ELITE B97 - HEATHER  0          KITSAP PUMAS BU15 #2  1 
  MAPLE VALLEY SA MVP RAPIDS 97 NAVY  3          NORTH SOUND LEGACY FC B97 MAROON  2 
  KITSAP PUMAS BU15 #2  2          MAPLE VALLEY SA MVP RAPIDS 97 NAVY  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: KITSAP PUMAS BU15 #2 (WA)    3 2 0 1 7 3 19
 2: MAPLE VALLEY SA MVP RAPIDS 97 NAVY (WA)    3 2 0 1 5 5 18
 3: GRJSA CASCADE IMPACT FC 97 BLACK (WA)    3 2 0 1 5 3 17
 4: MAPLE VALLEY MVSA STORM (WA)    3 0 0 3 4 10 4

Bracket B
Saturday, January 05, 2013
  RSA ELITE B97 - HEATHER  8          ORTING FC OFC 97 THUNDER  0 
  NORTH SOUND LEGACY FC B97 MAROON  1          NORTHWEST UNITED LECCA B15  0 
Sunday, January 06, 2013
  ORTING FC OFC 97 THUNDER  0          NORTH SOUND LEGACY FC B97 MAROON  9 
  RSA ELITE B97 - HEATHER  3          NORTHWEST UNITED LECCA B15  0 
Saturday, January 12, 2013
  NORTH SOUND LEGACY FC B97 MAROON  1          RSA ELITE B97 - HEATHER  0 
  NORTHWEST UNITED LECCA B15  8          ORTING FC OFC 97 THUNDER  0 
Saturday, February 09, 2013
  RSA ELITE B97 - HEATHER  0          KITSAP PUMAS BU15 #2  1 
  MAPLE VALLEY SA MVP RAPIDS 97 NAVY  3          NORTH SOUND LEGACY FC B97 MAROON  2 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: NORTH SOUND LEGACY FC B97 MAROON (WA)    3 3 0 0 6 0 26
 2: RSA ELITE B97 - HEATHER (WA)    3 2 0 1 7 1 20
 3: NORTHWEST UNITED LECCA B15 (WA)    3 1 0 2 4 4 10
 4: ORTING FC OFC 97 THUNDER (WA)    3 0 0 3 0 12 0
 
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U15 Boys U15 Silver - Bracket A - 1/5/2013
#050 
10:00 AM
 
MAPLE VALLEY SA MVP RAPIDS 97 NAVY (WA) 3 MAPLE VALLEY MVSA STORM (WA) 1 Ravensdale Park #4  
#051 
12:00 PM
 
KITSAP PUMAS BU15 #2 (WA) 0 GRJSA CASCADE IMPACT FC 97 BLACK (WA) 1 Strawberry Fields - Poulsbo Field 1 (Turf)  
Boys U15 Boys U15 Silver - Bracket B - 1/5/2013
#056 
11:30 AM
 
RSA ELITE B97 - HEATHER (WA) 8 ORTING FC OFC 97 THUNDER (WA) 0 Sparks Stadium Turf  
#057 
1:00 PM
 
NORTH SOUND LEGACY FC B97 MAROON (WA) 1 NORTHWEST UNITED LECCA B15 (WA) 0 Kasch Park Athletic Complex Field 2  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U15 Boys U15 Silver - Bracket A - 1/6/2013
#053 
 
MAPLE VALLEY MVSA STORM (WA) 2 KITSAP PUMAS BU15 #2 (WA) 3 Unassigned  
#052 
9:00 AM
 
MAPLE VALLEY SA MVP RAPIDS 97 NAVY (WA) 2 GRJSA CASCADE IMPACT FC 97 BLACK (WA) 0 Tahoma High School Stadium  
Boys U15 Boys U15 Silver - Bracket B - 1/6/2013
#059 
11:00 AM
 
ORTING FC OFC 97 THUNDER (WA) 0 NORTH SOUND LEGACY FC B97 MAROON (WA) 9 Orting Middle School Stadium  
#058 
2:00 PM
 
RSA ELITE B97 - HEATHER (WA) 3 NORTHWEST UNITED LECCA B15 (WA) 0 Sparks Stadium Turf  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U15 Boys U15 Silver - Bracket A - 1/12/2013
#055 
11:00 AM
 
GRJSA CASCADE IMPACT FC 97 BLACK (WA) 5 MAPLE VALLEY MVSA STORM (WA) 1 Lindbergh HS Turf  
#054 
1:15 PM
 
KITSAP PUMAS BU15 #2 (WA) 5 MAPLE VALLEY SA MVP RAPIDS 97 NAVY (WA) 0 Strawberry Fields - Poulsbo Field 1 (Turf)  
Boys U15 Boys U15 Silver - Bracket B - 1/12/2013
#060 
11:00 AM
 
NORTH SOUND LEGACY FC B97 MAROON (WA) 1 RSA ELITE B97 - HEATHER (WA) 0 Kasch Park Athletic Complex Field 2  
#061 
2:00 PM
 
NORTHWEST UNITED LECCA B15 (WA) 8 ORTING FC OFC 97 THUNDER (WA) 0 Mt. Vernon High School Stadium  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U15 Boys U15 Silver - Playoffs - 2/9/2013
#062 
Playoffs
Semi-Finals
10:00 AM
 
RSA ELITE B97 - HEATHER (WA) 0 KITSAP PUMAS BU15 #2 (WA) 1 Eastlake HS CF 2  
#063 
Playoffs
Semi-Finals
10:00 AM
 
MAPLE VALLEY SA MVP RAPIDS 97 NAVY (WA) 3 NORTH SOUND LEGACY FC B97 MAROON (WA) 2 Eastlake HS CF 1  
#064 
Playoffs
Final
4:00 PM
 
KITSAP PUMAS BU15 #2 (WA) 2 MAPLE VALLEY SA MVP RAPIDS 97 NAVY (WA) 1 Eastlake HS CF 3  
 
 
Boys U16 Boys U16 Gold
Bracket A
Saturday, January 05, 2013
  MVP RAPIDS MVNAVYP RAPIDS 96  2          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B96 A  1 
  NW UNITED FC NW UNITED B96-SAVOY  0          TYNECASTLEC FC TYNECASTLE FC 96  7 
Sunday, January 06, 2013
  MVP RAPIDS MVNAVYP RAPIDS 96  4          NW UNITED FC NW UNITED B96-SAVOY  1 
  TYNECASTLEC FC TYNECASTLE FC 96  4          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B96 A  0 
Saturday, January 12, 2013
  TYNECASTLEC FC TYNECASTLE FC 96  1          MVP RAPIDS MVNAVYP RAPIDS 96  0 
Saturday, February 09, 2013
  MVP RAPIDS MVNAVYP RAPIDS 96  1          TYNECASTLE INTERNATIONAL FC B96 RESERVE  2 
Sunday, February 10, 2013
  TYNECASTLEC FC TYNECASTLE FC 96  3          TYNECASTLE INTERNATIONAL FC B96 RESERVE  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: TYNECASTLEC FC TYNECASTLE FC 96 (WA)    3 3 0 0 9 0 28
 2: MVP RAPIDS MVNAVYP RAPIDS 96 (WA)    3 2 0 1 6 3 17
 3: ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B96 A (WA)    2 0 0 2 1 6 1
 4: NW UNITED FC NW UNITED B96-SAVOY (WA)    2 0 0 2 1 8 1

Bracket B
Saturday, January 05, 2013
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B96  0          TYNECASTLE INTERNATIONAL FC B96 RESERVE  1 
  CASCADE FC 96  2          FRANKLIN PIERCE WPFC FURY B96 BLACK  0 
Sunday, January 06, 2013
  CASCADE FC 96  3          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B96  1 
Saturday, January 12, 2013
  TYNECASTLE INTERNATIONAL FC B96 RESERVE  1          CASCADE FC 96  0 
  FRANKLIN PIERCE WPFC FURY B96 BLACK  0          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B96  0 
Sunday, January 13, 2013
  TYNECASTLE INTERNATIONAL FC B96 RESERVE  2          FRANKLIN PIERCE WPFC FURY B96 BLACK  1 
Saturday, February 09, 2013
  CASCADE FC 96  0          TYNECASTLE B97  1 
  MVP RAPIDS MVNAVYP RAPIDS 96  1          TYNECASTLE INTERNATIONAL FC B96 RESERVE  2 
Sunday, February 10, 2013
  TYNECASTLEC FC TYNECASTLE FC 96  3          TYNECASTLE INTERNATIONAL FC B96 RESERVE  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: TYNECASTLE INTERNATIONAL FC B96 RESERVE (WA)    3 3 0 0 4 1 24
 2: CASCADE FC 96 (WA)    3 2 0 1 5 2 18
 3: FRANKLIN PIERCE WPFC FURY B96 BLACK (WA)    3 0 1 2 1 4 5
 3: RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B96 (WA)    3 0 1 2 1 4 5
 
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U16 Boys U16 Gold - Bracket A - 1/5/2013
#070 
 
MVP RAPIDS MVNAVYP RAPIDS 96 (WA) 2 ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B96 A (WA) 1 Unassigned  
#069 
Game
1:00 PM
 
NW UNITED FC NW UNITED B96-SAVOY (WA) 0 TYNECASTLEC FC TYNECASTLE FC 96 (WA) 7 Skagit River Park #03  
Boys U16 Boys U16 Gold - Bracket B - 1/5/2013
#076 
2:45 PM
 
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B96 (WA) 0 TYNECASTLE INTERNATIONAL FC B96 RESERVE (WA) 1 Sparks Stadium Turf  
#075 
Mount Si High School Stadium
3:00 PM
 
CASCADE FC 96 (WA) 2 FRANKLIN PIERCE WPFC FURY B96 BLACK (WA) 0 Unassigned  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U16 Boys U16 Gold - Bracket A - 1/6/2013
#072 
 
MVP RAPIDS MVNAVYP RAPIDS 96 (WA) 4 NW UNITED FC NW UNITED B96-SAVOY (WA) 1 Unassigned  
#071 
12:00 PM
 
TYNECASTLEC FC TYNECASTLE FC 96 (WA) 4 ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B96 A (WA) 0 Lynnwood HS #1  
Boys U16 Boys U16 Gold - Bracket B - 1/6/2013
#077 
Mount Si High School Stadium
1:00 PM
 
CASCADE FC 96 (WA) 3 RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B96 (WA) 1 Unassigned  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U16 Boys U16 Gold - Bracket A - 1/12/2013
#074 
Highlands Central Park 4
1:00 PM
 
ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B96 A (WA)   NW UNITED FC NW UNITED B96-SAVOY (WA)   Unassigned  
#073 
5:00 PM
 
TYNECASTLEC FC TYNECASTLE FC 96 (WA) 1 MVP RAPIDS MVNAVYP RAPIDS 96 (WA) 0 Shoreline Park Field A  
Boys U16 Boys U16 Gold - Bracket B - 1/12/2013
#080 
5:00 PM
 
FRANKLIN PIERCE WPFC FURY B96 BLACK (WA) 0 RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B96 (WA) 0 Franklin Pierce High School Stadium  
#079 
Shoreline B
5:00 PM
 
TYNECASTLE INTERNATIONAL FC B96 RESERVE (WA) 1 CASCADE FC 96 (WA) 0 Unassigned  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U16 Boys U16 Gold - Bracket B - 1/13/2013
#078 
Shoreline B
11:00 AM
 
TYNECASTLE INTERNATIONAL FC B96 RESERVE (WA) 2 FRANKLIN PIERCE WPFC FURY B96 BLACK (WA) 1 Unassigned  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U16 Boys U16 Gold - Playoffs - 2/9/2013
#093 
Playoffs
Semi-Finals
2:00 PM
 
CASCADE FC 96 (WA) 0 TYNECASTLE B97 (WA) 1 Eastlake HS CF 2  
#094 
Playoffs
Semi-Finals
2:00 PM
 
MVP RAPIDS MVNAVYP RAPIDS 96 (WA) 1 TYNECASTLE INTERNATIONAL FC B96 RESERVE (WA) 2 Eastlake HS CF 1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U16 Boys U16 Gold - Playoffs - 2/10/2013
#095 
Playoffs
Final
2:00 PM
 
TYNECASTLEC FC TYNECASTLE FC 96 (WA) 3 TYNECASTLE INTERNATIONAL FC B96 RESERVE (WA) 1 Eastlake High School Stadium  
 
 
Boys U17 Boys U17 Gold
Bracket A
Saturday, January 05, 2013
  SOUTH HILL RSA ELITE B95-BURGE  0          EMERALD CITY FC ECFC M95 WHITE  0 
  EMERALD CITY ECFC M95 GREEN  5          NORTH KITSAP NK EXPLOSION 95/96  0 
Sunday, January 06, 2013
  NORTH KITSAP NK EXPLOSION 95/96  3          SOUTH HILL RSA ELITE B95-BURGE  5 
  EMERALD CITY FC ECFC M95 WHITE  0          EMERALD CITY ECFC M95 GREEN  9 
Saturday, January 12, 2013
  NORTH SOUND SOCCER LEGACY FC B95  2          EMERALD CITY ECFC M95 GREEN  4 
  EMERALD CITY FC ECFC M95 WHITE  2          NORTH KITSAP NK EXPLOSION 95/96  0 
Sunday, January 13, 2013
  NORTH KITSAP NK EXPLOSION 95/96  0          NORTH SOUND SOCCER LEGACY FC B95  7 
Saturday, February 02, 2013
  SOUTH HILL RSA ELITE B95-BURGE  0          NORTH SOUND SOCCER LEGACY FC B95  1 
Sunday, February 03, 2013
  NORTH SOUND SOCCER LEGACY FC B95  3          EMERALD CITY FC ECFC M95 WHITE  0 
  EMERALD CITY ECFC M95 GREEN  6          SOUTH HILL RSA ELITE B95-BURGE  2 
Saturday, February 09, 2013
  EMERALD CITY ECFC M95 GREEN  2          FRANKLIN PIERCE SC WPFC FURY B95 BLACK  1 
  NORTH SOUND SOCCER LEGACY FC B95  3          FC SALMON CREEK BOCA JUNIORS 95 (MCCARTHY)  2 
Sunday, February 10, 2013
  EMERALD CITY ECFC M95 GREEN  2          NORTH SOUND SOCCER LEGACY FC B95  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: EMERALD CITY ECFC M95 GREEN (WA)    4 4 0 0 16 4 38
 2: NORTH SOUND SOCCER LEGACY FC B95 (WA)    4 3 0 1 10 4 30
 3: SOUTH HILL RSA ELITE B95-BURGE (WA)    4 1 1 2 6 8 15
 4: EMERALD CITY FC ECFC M95 WHITE (WA)    4 1 1 2 2 7 13
 5: NORTH KITSAP NK EXPLOSION 95/96 (WA)    4 0 0 4 3 14 3

Bracket B
Saturday, January 05, 2013
  FC SALMON CREEK BOCA JUNIORS 95 (MCCARTHY)  3          MVP RAPIDS 95 NAVY  0 
  FRANKLIN PIERCE SC WPFC FURY B95 BLACK  2          ISSAQUAH ARSENAL RED  0 
Sunday, January 06, 2013
  FRANKLIN PIERCE SC WPFC FURY B95 BLACK  4          MVP RAPIDS 95 NAVY  2 
Saturday, January 12, 2013
  MVP RAPIDS 95 NAVY  3          ISSAQUAH ARSENAL RED  0 
  FC SALMON CREEK BOCA JUNIORS 95 (MCCARTHY)  5          FRANKLIN PIERCE SC WPFC FURY B95 BLACK  2 
Saturday, February 02, 2013
  ISSAQUAH ARSENAL RED  1          FC SALMON CREEK BOCA JUNIORS 95 (MCCARTHY)  6 
Saturday, February 09, 2013
  EMERALD CITY ECFC M95 GREEN  2          FRANKLIN PIERCE SC WPFC FURY B95 BLACK  1 
  NORTH SOUND SOCCER LEGACY FC B95  3          FC SALMON CREEK BOCA JUNIORS 95 (MCCARTHY)  2 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: FC SALMON CREEK BOCA JUNIORS 95 (MCCARTHY) (WA)    3 3 0 0 11 3 28
 2: FRANKLIN PIERCE SC WPFC FURY B95 BLACK (WA)    3 2 0 1 8 6 20
 3: MVP RAPIDS 95 NAVY (WA)    3 1 0 2 5 7 12
 4: ISSAQUAH ARSENAL RED (WA)    3 0 0 3 1 9 1
 
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U17 Boys U17 Gold - Bracket A - 1/5/2013
#008 
Sparks Stadium 601 7th Ave Puyallup 98371
1:00 PM
 
SOUTH HILL RSA ELITE B95-BURGE (WA) 0 EMERALD CITY FC ECFC M95 WHITE (WA) 0 Unassigned  
#007 
3:55 PM
 
EMERALD CITY ECFC M95 GREEN (WA) 5 NORTH KITSAP NK EXPLOSION 95/96 (WA) 0 Lower Woodland Park Playfield 7  
Boys U17 Boys U17 Gold - Bracket B - 1/5/2013
#016 
 
FC SALMON CREEK BOCA JUNIORS 95 (MCCARTHY) (WA) 3 MVP RAPIDS 95 NAVY (WA) 0 Unassigned  
#017 
2:00 PM
 
FRANKLIN PIERCE SC WPFC FURY B95 BLACK (WA) 2 ISSAQUAH ARSENAL RED (WA) 0 Franklin Pierce High School Stadium  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U17 Boys U17 Gold - Bracket A - 1/6/2013
#010 
11:00 AM
 
NORTH KITSAP NK EXPLOSION 95/96 (WA) 3 SOUTH HILL RSA ELITE B95-BURGE (WA) 5 Strawberry Fields - Poulsbo Field 1 (Turf)  
#009 
field - Interbay Stadium, Seattle, WA
2:40 PM
 
EMERALD CITY FC ECFC M95 WHITE (WA) 0 EMERALD CITY ECFC M95 GREEN (WA) 9 Interbay Soccer Facility Stadium  
Boys U17 Boys U17 Gold - Bracket B - 1/6/2013
#019 
1:00 PM
 
FRANKLIN PIERCE SC WPFC FURY B95 BLACK (WA) 4 MVP RAPIDS 95 NAVY (WA) 2 Franklin Pierce High School Stadium  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U17 Boys U17 Gold - Bracket A - 1/12/2013
#011 
9:00 AM
 
NORTH SOUND SOCCER LEGACY FC B95 (WA) 2 EMERALD CITY ECFC M95 GREEN (WA) 4 Kasch Park Athletic Complex Field 2  
#012 
field - Eckstein Middle School, 3003 NE 75 St, Seattle, WA
2:55 PM
 
EMERALD CITY FC ECFC M95 WHITE (WA) 2 NORTH KITSAP NK EXPLOSION 95/96 (WA) 0 Eckstein Middle School Athletic Field  
Boys U17 Boys U17 Gold - Bracket B - 1/12/2013
#021 
11:00 AM
 
MVP RAPIDS 95 NAVY (WA) 3 ISSAQUAH ARSENAL RED (WA) 0 Tahoma High School Stadium  
#020 
2:00 PM
 
FC SALMON CREEK BOCA JUNIORS 95 (MCCARTHY) (WA) 5 FRANKLIN PIERCE SC WPFC FURY B95 BLACK (WA) 2 King's Way Christian School Soccer Field  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U17 Boys U17 Gold - Bracket A - 1/13/2013
#014 
12:00 PM
 
NORTH KITSAP NK EXPLOSION 95/96 (WA) 0 NORTH SOUND SOCCER LEGACY FC B95 (WA) 7 Strawberry Fields - Poulsbo Field 1 (Turf)  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U17 Boys U17 Gold - Bracket A - 2/2/2013
#015 
Bonney Lake High School 10920 199th Ave Ct E Bonney Lake, WA 98391
12:00 PM
 
SOUTH HILL RSA ELITE B95-BURGE (WA) 0 NORTH SOUND SOCCER LEGACY FC B95 (WA) 1 Unassigned  
Boys U17 Boys U17 Gold - Bracket B - 2/2/2013
#018 
11:00 AM
 
ISSAQUAH ARSENAL RED (WA) 1 FC SALMON CREEK BOCA JUNIORS 95 (MCCARTHY) (WA) 6 Issaquah Highlands Central Park Field 4  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U17 Boys U17 Gold - Bracket A - 2/3/2013
#065 
9:00 AM
 
NORTH SOUND SOCCER LEGACY FC B95 (WA) 3 EMERALD CITY FC ECFC M95 WHITE (WA) 0 Kasch Park Athletic Complex Field 2  
#013 
11:40 AM
 
EMERALD CITY ECFC M95 GREEN (WA) 6 SOUTH HILL RSA ELITE B95-BURGE (WA) 2 Delridge Playfield (North)  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U17 Boys U17 Gold - Playoffs - 2/9/2013
#066 
Playoffs
Semi-Finals
4:00 PM
 
EMERALD CITY ECFC M95 GREEN (WA) 2 FRANKLIN PIERCE SC WPFC FURY B95 BLACK (WA) 1 Eastlake HS CF 1  
#067 
Playoffs
Semi-Finals
4:00 PM
 
NORTH SOUND SOCCER LEGACY FC B95 (WA) 3 FC SALMON CREEK BOCA JUNIORS 95 (MCCARTHY) (WA) 2 Eastlake HS CF 2  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U17 Boys U17 Gold - Playoffs - 2/10/2013
#068 
Playoffs
Final
12:00 PM
 
EMERALD CITY ECFC M95 GREEN (WA) 2 NORTH SOUND SOCCER LEGACY FC B95 (WA) 1 Eastlake High School Stadium  
 
 
Mens U19 Boys U19 Gold
Saturday, January 12, 2013
  SOUTH HILL SC RSA ELITE 94 HARRHY  0          NORTH KITSAP NK STORM '94  0 
  MT RAINIER FC MRFC B94 BLUE  2          EMERALD CITY FC ECFC M94  3 
  PUGET SOUND SLAMMERS PSS BU19  0          EDMOND'S PREMIER SA FC TITANS  2 
Sunday, January 13, 2013
  NORTH KITSAP NK STORM '94  6          PUGET SOUND SLAMMERS PSS BU19  0 
  EMERALD CITY FC ECFC M94  3          EDMOND'S PREMIER SA FC TITANS  0 
Sunday, January 20, 2013
  SOUTH HILL SC RSA ELITE 94 HARRHY  3          MT RAINIER FC MRFC B94 BLUE  1 
Saturday, February 02, 2013
  NORTH KITSAP NK STORM '94  0          EMERALD CITY FC ECFC M94  0 
  EDMOND'S PREMIER SA FC TITANS  2          SOUTH HILL SC RSA ELITE 94 HARRHY  3 
  MT RAINIER FC MRFC B94 BLUE  5          PUGET SOUND SLAMMERS PSS BU19  0 
Saturday, February 09, 2013
  SOUTH HILL SC RSA ELITE 94 HARRHY  6          EMERALD CITY FC ECFC M94  1 
  MT RAINIER FC MRFC B94 BLUE  1          NORTH KITSAP NK STORM '94  3 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: EMERALD CITY FC ECFC M94 (WA)    3 2 1 0 6 2 23
 2: SOUTH HILL SC RSA ELITE 94 HARRHY (WA)    3 2 1 0 6 3 22
 3: NORTH KITSAP NK STORM '94 (WA)    3 1 2 0 4 0 18
 4: MT RAINIER FC MRFC B94 BLUE (WA)    3 1 0 2 7 6 13
 5: EDMOND'S PREMIER SA FC TITANS (WA)    3 1 0 2 4 6 11
 6: PUGET SOUND SLAMMERS PSS BU19 (WA)    3 0 0 3 0 10 0
 
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U19 Boys U19 Gold - - 1/12/2013
#081 
Crossover
11:00 AM
 
SOUTH HILL SC RSA ELITE 94 HARRHY (WA) 0 NORTH KITSAP NK STORM '94 (WA) 0 Sparks Stadium Turf  
#082 
Crossover
White River High School
1:00 PM
 
MT RAINIER FC MRFC B94 BLUE (WA) 2 EMERALD CITY FC ECFC M94 (WA) 3 Unassigned  
#083 
Crossover
2:00 PM
 
PUGET SOUND SLAMMERS PSS BU19 (WA) 0 EDMOND'S PREMIER SA FC TITANS (WA) 2 Thurston County RAC #1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U19 Boys U19 Gold - - 1/13/2013
#089 
Crossover
2:00 PM
 
NORTH KITSAP NK STORM '94 (WA) 6 PUGET SOUND SLAMMERS PSS BU19 (WA) 0 Strawberry Fields - Poulsbo Field 1 (Turf)  
#088 
Crossover
3:00 PM
 
EMERALD CITY FC ECFC M94 (WA) 3 EDMOND'S PREMIER SA FC TITANS (WA) 0 Interbay Soccer Facility Stadium  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U19 Boys U19 Gold - - 1/20/2013
#084 
Crossover
2:00 PM
 
SOUTH HILL SC RSA ELITE 94 HARRHY (WA) 3 MT RAINIER FC MRFC B94 BLUE (WA) 1 Sparks Stadium Turf  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U19 Boys U19 Gold - - 2/2/2013
#085 
Crossover
2:00 PM
 
NORTH KITSAP NK STORM '94 (WA) 0 EMERALD CITY FC ECFC M94 (WA) 0 North Kitsap High School Stadium  
#086 
Crossover
2:00 PM
 
EDMOND'S PREMIER SA FC TITANS (WA) 2 SOUTH HILL SC RSA ELITE 94 HARRHY (WA) 3 Centralia HS Stadium A  
#087 
Crossover
3:00 PM
 
MT RAINIER FC MRFC B94 BLUE (WA) 5 PUGET SOUND SLAMMERS PSS BU19 (WA) 0 Unassigned  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U19 Boys U19 Gold - Playoffs - 2/9/2013
#090 
Playoffs
Semi-Finals
6:00 PM
 
SOUTH HILL SC RSA ELITE 94 HARRHY (WA) 6 EMERALD CITY FC ECFC M94 (WA) 1 Eastlake HS CF 2  
#091 
Playoffs
Semi-Finals
6:00 PM
 
MT RAINIER FC MRFC B94 BLUE (WA) 1 NORTH KITSAP NK STORM '94 (WA) 3 Eastlake HS CF 1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U19 Boys U19 Gold - Playoffs - 2/10/2013
#092 
Playoffs
Final
4:00 PM
 
SOUTH HILL SC RSA ELITE 94 HARRHY (WA)   NORTH KITSAP NK STORM '94 (WA)   Eastlake High School Stadium  
 
 
 
2/16/2016 4:20:12 PM