2013 Washington Cup GU10-GU19 and BU10-BU14 Results

 
  Washington Cup 2013 GU10-GU19 and BU10-BU14
Boys U10 Boys U10 Gold/Silver
Flight A
Friday, May 03, 2013
  WENATCHEE FIRE FC B02 BLACK - BARBOZA  0          PUMAS UNAM FILIAL 02/03 (SERGIO)  1 
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 02 NAVY  7          CASCADE FC B02 GREEN  0 
Saturday, May 04, 2013
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 02 NAVY  1          WENATCHEE FIRE FC B02 BLACK - BARBOZA  5 
  CASCADE FC B02 GREEN  4          PUMAS UNAM FILIAL 02/03 (SERGIO)  2 
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 02 NAVY  6          PUMAS UNAM FILIAL 02/03 (SERGIO)  1 
  CASCADE FC B02 GREEN  0          WENATCHEE FIRE FC B02 BLACK - BARBOZA  3 
Sunday, May 05, 2013
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 02 NAVY  2          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B02 GOUCHER  1 
  WENATCHEE FIRE FC B02 BLACK - BARBOZA  3          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B02 A  1 
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 02 NAVY  4          WENATCHEE FIRE FC B02 BLACK - BARBOZA  2 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 02 NAVY (WA)    3 2 0 1 9 5 20
 2: WENATCHEE FIRE FC B02 BLACK - BARBOZA (WA)    3 2 0 1 7 2 19
 3: PUMAS UNAM FILIAL 02/03 (SERGIO) (WA)    3 1 0 2 4 8 11
 4: CASCADE FC B02 GREEN (WA)    3 1 0 2 4 9 9

Flight B
Friday, May 03, 2013
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B02 GOUCHER  6          SEATTLE CELTIC B02  2 
  CENTRAL WASHINGTON CWSA BOYS U-10  1          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B02 A  5 
Saturday, May 04, 2013
  CENTRAL WASHINGTON CWSA BOYS U-10  4          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B02 GOUCHER  4 
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B02 A  4          SEATTLE CELTIC B02  2 
  CENTRAL WASHINGTON CWSA BOYS U-10  5          SEATTLE CELTIC B02  6 
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B02 A  5          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B02 GOUCHER  1 
Sunday, May 05, 2013
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 02 NAVY  2          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B02 GOUCHER  1 
  WENATCHEE FIRE FC B02 BLACK - BARBOZA  3          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B02 A  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B02 A (WA)    3 3 0 0 12 4 27
 2: RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B02 GOUCHER (WA)    3 1 1 1 9 10 16
 3: SEATTLE CELTIC B02 (WA)    3 1 0 2 8 12 13
 4: CENTRAL WASHINGTON CWSA BOYS U-10 (WA)    3 0 1 2 9 12 10
 
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U10 Boys U10 Gold/Silver - Flight A - 5/3/2013
#757 
5:15 PM
 
WENATCHEE FIRE FC B02 BLACK - BARBOZA (WA) 0 PUMAS UNAM FILIAL 02/03 (SERGIO) (WA) 1 Heritage Rec Field E  
#756 
6:30 PM
 
MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 02 NAVY (WA) 7 CASCADE FC B02 GREEN (WA) 0 Heritage Rec Field F  
Boys U10 Boys U10 Gold/Silver - Flight B - 5/3/2013
#763 
4:00 PM
 
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B02 GOUCHER (WA) 6 SEATTLE CELTIC B02 (WA) 2 Heritage Rec Field E  
#762 
7:45 PM
 
CENTRAL WASHINGTON CWSA BOYS U-10 (WA) 1 ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B02 A (WA) 5 Starfire Field 09  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U10 Boys U10 Gold/Silver - Flight A - 5/4/2013
#754 
8:00 AM
 
MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 02 NAVY (WA) 1 WENATCHEE FIRE FC B02 BLACK - BARBOZA (WA) 5 Heritage Rec Field F  
#755 
8:00 AM
 
CASCADE FC B02 GREEN (WA) 4 PUMAS UNAM FILIAL 02/03 (SERGIO) (WA) 2 Heritage Rec Field E  
#752 
2:15 PM
 
MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 02 NAVY (WA) 6 PUMAS UNAM FILIAL 02/03 (SERGIO) (WA) 1 Heritage Rec Field F  
#753 
2:15 PM
 
CASCADE FC B02 GREEN (WA) 0 WENATCHEE FIRE FC B02 BLACK - BARBOZA (WA) 3 Heritage Rec Field E  
Boys U10 Boys U10 Gold/Silver - Flight B - 5/4/2013
#760 
9:15 AM
 
CENTRAL WASHINGTON CWSA BOYS U-10 (WA) 4 RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B02 GOUCHER (WA) 4 Heritage Rec Field F  
#761 
9:15 AM
 
ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B02 A (WA) 4 SEATTLE CELTIC B02 (WA) 2 Heritage Rec Field E  
#758 
3:30 PM
 
CENTRAL WASHINGTON CWSA BOYS U-10 (WA) 5 SEATTLE CELTIC B02 (WA) 6 Heritage Rec Field F  
#759 
3:30 PM
 
ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B02 A (WA) 5 RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B02 GOUCHER (WA) 1 Heritage Rec Field E  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U10 Boys U10 Gold/Silver - Playoffs - 5/5/2013
#782 
Playoffs
Semi-Finals
8:30 AM
 
MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 02 NAVY (WA) 2 RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B02 GOUCHER (WA) 1 Heritage Rec Field F  
#783 
Playoffs
Semi-Finals
8:30 AM
 
WENATCHEE FIRE FC B02 BLACK - BARBOZA (WA) 3 ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B02 A (WA) 1 Heritage Rec Field E  
#784 
Playoffs
Final
12:30 PM
 
MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 02 NAVY (WA) 4 WENATCHEE FIRE FC B02 BLACK - BARBOZA (WA) 2 Heritage Rec Field E  
 
 
Boys U11 Boys U11 Gold/Silver
East A
Friday, April 19, 2013
  CENTRAL WASHINGTON CWSA B01 NAVY  9          CB UNITED FC B01  6 
  STING SOCCER CDA STING - BAYERN  3          SPOKANE PUMAS FC 01 RED  0 
Saturday, April 20, 2013
  STING SOCCER CDA STING - BAYERN  2          CB UNITED FC B01  9 
  CB UNITED FC B01  5          SPOKANE PUMAS FC 01 RED  2 
  CENTRAL WASHINGTON CWSA B01 NAVY  9          ELLENSBURG FC B01 CHARGERS  2 
Sunday, April 21, 2013
  ELLENSBURG FC B01 CHARGERS  2          STING SOCCER CDA STING - BAYERN  5 
  SPOKANE PUMAS FC 01 RED  0          CENTRAL WASHINGTON CWSA B01 NAVY  6 
  CB UNITED FC B01  10          ELLENSBURG FC B01 CHARGERS  1 
Friday, April 26, 2013
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B01  3          CENTRAL WASHINGTON CWSA B01 NAVY  2 
Saturday, April 27, 2013
  EMERALD CITY FC ECFC M01 GREEN  5          STING SOCCER CDA STING - BAYERN  6 
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE B01 GRILLO  1          CB UNITED FC B01  7 
  CASCADE IMPACT FC 01 BLACK  3          CB UNITED FC B01  6 
  STING SOCCER CDA STING - BAYERN  6          MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 01 NAVY  5 
Sunday, April 28, 2013
  CB UNITED FC B01  7          STING SOCCER CDA STING - BAYERN  4 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: CB UNITED FC B01 (WA)    4 3 0 1 16 9 30
 2: CENTRAL WASHINGTON CWSA B01 NAVY (WA)    3 3 0 0 12 6 28
 3: STING SOCCER CDA STING - BAYERN (ID)    3 2 0 1 9 6 21
 4: ELLENSBURG FC B01 CHARGERS (WA)    3 0 0 3 5 12 5
 5: SPOKANE PUMAS FC 01 RED (WA)    3 0 0 3 2 11 2

East B
Friday, April 19, 2013
  WENATCHEE FIRE FC B01 BLACK RUSSELL  9          STING SOCCER CDA STING - INTER  3 
Saturday, April 20, 2013
  XIFA 2020 BU11  3          STING SOCCER CDA STING - INTER  2 
  WENATCHEE FIRE FC B01 BLACK RUSSELL  9          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE B01 GRILLO  0 
  STING SOCCER CDA STING - INTER  2          IDAHO THUNDER FC B01 - HALSETH  2 
  XIFA 2020 BU11  1          IDAHO THUNDER FC B01 - HALSETH  1 
Sunday, April 21, 2013
  STING SOCCER CDA STING - INTER  1          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE B01 GRILLO  2 
  IDAHO THUNDER FC B01 - HALSETH  2          WENATCHEE FIRE FC B01 BLACK RUSSELL  5 
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE B01 GRILLO  0          XIFA 2020 BU11  3 
Friday, April 26, 2013
  XIFA 2020 BU11  3          TYNECASTLE FC B01  2 
  TACOMA UNITED FC SAN MARTIN  1          WENATCHEE FIRE FC B01 BLACK RUSSELL  4 
Saturday, April 27, 2013
  IDAHO THUNDER FC B01 - HALSETH  1          CASCADE IMPACT FC 01 BLACK  2 
  STING SOCCER CDA STING - INTER  2          MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 01 NAVY  3 
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE B01 GRILLO  1          CB UNITED FC B01  7 
  XIFA 2020 BU11  2          WENATCHEE FIRE FC B01 BLACK RUSSELL  3 
Sunday, April 28, 2013
  WENATCHEE FIRE FC B01 BLACK RUSSELL  2          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B01  0 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: WENATCHEE FIRE FC B01 BLACK RUSSELL (WA)    3 3 0 0 12 5 28
 2: XIFA 2020 BU11 (WA)    3 2 1 0 7 3 23
 3: IDAHO THUNDER FC B01 - HALSETH (ID)    3 0 2 1 5 7 11
 4: STING SOCCER CDA STING - INTER (ID)    4 0 1 3 8 11 11
 5: ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE B01 GRILLO (WA)    3 1 0 2 2 8 8

West A
Friday, April 12, 2013
  CASCADE IMPACT FC 01 BLACK  1          SEATTLE CELTIC B01  4 
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B01 A  4          TACOMA UNITED FC SAN MARTIN  3 
Saturday, April 13, 2013
  SEATTLE CELTIC B01  2          TACOMA UNITED FC SAN MARTIN  3 
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B01 A  5          CASCADE IMPACT FC 01 BLACK  1 
Sunday, April 14, 2013
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B01 A  2          SEATTLE CELTIC B01  1 
  TACOMA UNITED FC SAN MARTIN  5          CASCADE IMPACT FC 01 BLACK  5 
Friday, April 26, 2013
  SEATTLE CELTIC B01  1          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B01 A  3 
  TACOMA UNITED FC SAN MARTIN  1          WENATCHEE FIRE FC B01 BLACK RUSSELL  4 
Saturday, April 27, 2013
  IDAHO THUNDER FC B01 - HALSETH  1          CASCADE IMPACT FC 01 BLACK  2 
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B01  1          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B01 A  0 
  CASCADE IMPACT FC 01 BLACK  3          CB UNITED FC B01  6 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B01 A (WA)    3 3 0 0 10 5 26
 2: TACOMA UNITED FC SAN MARTIN (WA)    3 1 1 1 10 10 18
 3: SEATTLE CELTIC B01 (WA)    3 1 0 2 7 6 12
 4: CASCADE IMPACT FC 01 BLACK (WA)    3 0 1 2 6 12 8

West B
Saturday, April 13, 2013
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B01  2          TYNECASTLE FC B01  4 
  EMERALD CITY FC ECFC M01 GREEN  1          MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 01 NAVY  5 
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B01  7          EMERALD CITY FC ECFC M01 GREEN  1 
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 01 NAVY  1          TYNECASTLE FC B01  2 
Sunday, April 14, 2013
  EMERALD CITY FC ECFC M01 GREEN  2          TYNECASTLE FC B01  6 
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B01  7          MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 01 NAVY  0 
Friday, April 26, 2013
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B01  3          CENTRAL WASHINGTON CWSA B01 NAVY  2 
  XIFA 2020 BU11  3          TYNECASTLE FC B01  2 
Saturday, April 27, 2013
  EMERALD CITY FC ECFC M01 GREEN  5          STING SOCCER CDA STING - BAYERN  6 
  STING SOCCER CDA STING - INTER  2          MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 01 NAVY  3 
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B01  1          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B01 A  0 
  STING SOCCER CDA STING - BAYERN  6          MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 01 NAVY  5 
Sunday, April 28, 2013
  WENATCHEE FIRE FC B01 BLACK RUSSELL  2          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B01  0 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: TYNECASTLE FC B01 (WA)    3 3 0 0 10 5 26
 2: RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B01 (WA)    3 2 0 1 10 5 21
 3: MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 01 NAVY (WA)    3 1 0 2 5 7 10
 4: EMERALD CITY FC ECFC M01 GREEN (WA)    3 0 0 3 4 12 4
 
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U11 Boys U11 Gold/Silver - West A - 4/12/2013
#368 
5:45 PM
 
CASCADE IMPACT FC 01 BLACK (WA) 1 SEATTLE CELTIC B01 (WA) 4 Starfire Field 10  
#367 
6:15 PM
 
ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B01 A (WA) 4 TACOMA UNITED FC SAN MARTIN (WA) 3 Starfire Field 09  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U11 Boys U11 Gold/Silver - West A - 4/13/2013
#372 
2:15 PM
 
SEATTLE CELTIC B01 (WA) 2 TACOMA UNITED FC SAN MARTIN (WA) 3 Starfire Field 10  
#371 
3:30 PM
 
ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B01 A (WA) 5 CASCADE IMPACT FC 01 BLACK (WA) 1 Starfire Field 09  
Boys U11 Boys U11 Gold/Silver - West B - 4/13/2013
#369 
8:00 AM
 
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B01 (WA) 2 TYNECASTLE FC B01 (WA) 4 Starfire Field 10  
#370 
8:00 AM
 
EMERALD CITY FC ECFC M01 GREEN (WA) 1 MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 01 NAVY (WA) 5 Starfire Field 09  
#373 
1:00 PM
 
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B01 (WA) 7 EMERALD CITY FC ECFC M01 GREEN (WA) 1 Starfire Field 09  
#374 
1:00 PM
 
MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 01 NAVY (WA) 1 TYNECASTLE FC B01 (WA) 2 Starfire Field 10  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U11 Boys U11 Gold/Silver - West A - 4/14/2013
#376 
8:00 AM
 
ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B01 A (WA) 2 SEATTLE CELTIC B01 (WA) 1 Starfire Field 10  
#375 
11:45 AM
 
TACOMA UNITED FC SAN MARTIN (WA) 5 CASCADE IMPACT FC 01 BLACK (WA) 5 Starfire Field 09  
Boys U11 Boys U11 Gold/Silver - West B - 4/14/2013
#378 
8:00 AM
 
EMERALD CITY FC ECFC M01 GREEN (WA) 2 TYNECASTLE FC B01 (WA) 6 Starfire Field 09  
#377 
11:45 AM
 
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B01 (WA) 7 MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 01 NAVY (WA) 0 Starfire Field 10  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U11 Boys U11 Gold/Silver - East A - 4/19/2013
#379 
6:30 PM
 
CENTRAL WASHINGTON CWSA B01 NAVY (WA) 9 CB UNITED FC B01 (WA) 6 Kvamme/Casc. #2  
#380 
6:45 PM
 
STING SOCCER CDA STING - BAYERN (ID) 3 SPOKANE PUMAS FC 01 RED (WA) 0 Yonezawa #1  
Boys U11 Boys U11 Gold/Silver - East B - 4/19/2013
#381 
5:30 PM
 
WENATCHEE FIRE FC B01 BLACK RUSSELL (WA) 9 STING SOCCER CDA STING - INTER (ID) 3 Yonezawa #1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U11 Boys U11 Gold/Silver - East A - 4/20/2013
#384 
10:15 AM
 
STING SOCCER CDA STING - BAYERN (ID) 2 CB UNITED FC B01 (WA) 9 Yonezawa #1  
#385 
2:45 PM
 
CB UNITED FC B01 (WA) 5 SPOKANE PUMAS FC 01 RED (WA) 2 Yonezawa #1  
#383 
4:15 PM
 
CENTRAL WASHINGTON CWSA B01 NAVY (WA) 9 ELLENSBURG FC B01 CHARGERS (WA) 2 Yonezawa #1  
Boys U11 Boys U11 Gold/Silver - East B - 4/20/2013
#387 
9:00 AM
 
XIFA 2020 BU11 (WA) 3 STING SOCCER CDA STING - INTER (ID) 2 Yonezawa #1  
#386 
11:45 AM
 
WENATCHEE FIRE FC B01 BLACK RUSSELL (WA) 9 ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE B01 GRILLO (WA) 0 Yonezawa #1  
#388 
1:15 PM
 
STING SOCCER CDA STING - INTER (ID) 2 IDAHO THUNDER FC B01 - HALSETH (ID) 2 Yonezawa #1  
#382 
5:45 PM
 
XIFA 2020 BU11 (WA) 1 IDAHO THUNDER FC B01 - HALSETH (ID) 1 Yonezawa #1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U11 Boys U11 Gold/Silver - East A - 4/21/2013
#390 
10:30 AM
 
ELLENSBURG FC B01 CHARGERS (WA) 2 STING SOCCER CDA STING - BAYERN (ID) 5 Yonezawa #1  
#389 
3:00 PM
 
SPOKANE PUMAS FC 01 RED (WA) 0 CENTRAL WASHINGTON CWSA B01 NAVY (WA) 6 Yonezawa #1  
#391 
4:30 PM
 
CB UNITED FC B01 (WA) 10 ELLENSBURG FC B01 CHARGERS (WA) 1 Yonezawa #1  
Boys U11 Boys U11 Gold/Silver - East B - 4/21/2013
#394 
9:00 AM
 
STING SOCCER CDA STING - INTER (ID) 1 ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE B01 GRILLO (WA) 2 Yonezawa #1  
#392 
12:00 PM
 
IDAHO THUNDER FC B01 - HALSETH (ID) 2 WENATCHEE FIRE FC B01 BLACK RUSSELL (WA) 5 Yonezawa #1  
#393 
1:30 PM
 
ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE B01 GRILLO (WA) 0 XIFA 2020 BU11 (WA) 3 Yonezawa #1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U11 Boys U11 Gold/Silver - Playoffs - 4/26/2013
#678 
Playoffs
Quarter-Finals
5:30 PM
 
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B01 (WA) 3 CENTRAL WASHINGTON CWSA B01 NAVY (WA) 2 Lake Sammamish State Park West Field 3  
#679 
Playoffs
Quarter-Finals
5:30 PM
 
SEATTLE CELTIC B01 (WA) 1 ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B01 A (WA) 3 Lake Sammamish State Park West Field 4  
#676 
Playoffs
Quarter-Finals
7:00 PM
 
XIFA 2020 BU11 (WA) 3 TYNECASTLE FC B01 (WA) 2 Lake Sammamish State Park West Field 4  
#677 
Playoffs
Quarter-Finals
7:00 PM
 
TACOMA UNITED FC SAN MARTIN (WA) 1 WENATCHEE FIRE FC B01 BLACK RUSSELL (WA) 4 Lake Sammamish State Park West Field 3  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U11 Boys U11 Gold/Silver - Playoffs - 4/27/2013
#683 
Playoffs
SILVER Quarter-Finals
8:00 AM
 
IDAHO THUNDER FC B01 - HALSETH (ID) 1 CASCADE IMPACT FC 01 BLACK (WA) 2 Lake Sammamish State Park West Field 4  
#685 
Playoffs
SILVER Quarter-Finals
8:00 AM
 
EMERALD CITY FC ECFC M01 GREEN (WA) 5 STING SOCCER CDA STING - BAYERN (ID) 6 Lake Sammamish State Park West Field 3  
#686 
Playoffs
SILVER Quarter-Finals
8:00 AM
 
STING SOCCER CDA STING - INTER (ID) 2 MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 01 NAVY (WA) 3 Lake Sammamish State Park West Field 6  
#684 
Playoffs
SILVER Quarter-Finals
9:30 AM
 
ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE B01 GRILLO (WA) 1 CB UNITED FC B01 (WA) 7 Lake Sammamish State Park West Field 3  
#680 
Playoffs
Semi-Finals
2:00 PM
 
XIFA 2020 BU11 (WA) 2 WENATCHEE FIRE FC B01 BLACK RUSSELL (WA) 3 Lake Sammamish State Park West Field 6  
#681 
Playoffs
Semi-Finals
2:00 PM
 
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B01 (WA) 1 ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B01 A (WA) 0 Lake Sammamish State Park West Field 4  
#687 
Playoffs
SILVER Semi-Finals
3:30 PM
 
CASCADE IMPACT FC 01 BLACK (WA) 3 CB UNITED FC B01 (WA) 6 Lake Sammamish State Park West Field 4  
#688 
Playoffs
SILVER Semi-Finals
3:30 PM
 
STING SOCCER CDA STING - BAYERN (ID) 6 MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 01 NAVY (WA) 5 Lake Sammamish State Park West Field 3  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U11 Boys U11 Gold/Silver - Playoffs - 4/28/2013
#689 
Playoffs
SILVER Final
9:45 AM
 
CB UNITED FC B01 (WA) 7 STING SOCCER CDA STING - BAYERN (ID) 4 Lake Sammamish State Park West Field 6  
#682 
Playoffs
Final
11:00 AM
 
WENATCHEE FIRE FC B01 BLACK RUSSELL (WA) 2 RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B01 (WA) 0 Lake Sammamish State Park West Field 3  
 
 
Boys U11 Boys U11 Bronze
Flight A
Saturday, April 13, 2013
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 01 WHITE  1          PUMAS UNAM FILIAL SEATTLE SUB-11  2 
  SCORE EAGLES 01  3          EMERALD CITY FC ECFC M01 WHITE  1 
  NORTH KITSAP SC NK HAVOC B01  3          TACOMA UNITED FC COPALA JRS  3 
  EMERALD CITY FC ECFC M01 WHITE  0          MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 01 WHITE  4 
  SCORE EAGLES 01  3          NORTH KITSAP SC NK HAVOC B01  4 
  TACOMA UNITED FC COPALA JRS  0          PUMAS UNAM FILIAL SEATTLE SUB-11  7 
Sunday, April 14, 2013
  PUMAS UNAM FILIAL SEATTLE SUB-11  6          SCORE EAGLES 01  2 
  TACOMA UNITED FC COPALA JRS  2          EMERALD CITY FC ECFC M01 WHITE  0 
  NORTH KITSAP SC NK HAVOC B01  1          MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 01 WHITE  1 
Friday, April 26, 2013
  TACOMA UNITED FC COPALA JRS  3          PUMAS UNAM FILIAL SEATTLE SUB-11  8 
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 01 WHITE  0          NORTH KITSAP SC NK HAVOC B01  2 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 01 WHITE (WA)    3 1 1 1 6 3 15
 2: TACOMA UNITED FC COPALA JRS (WA)    3 1 1 1 5 7 15
 3: SCORE EAGLES 01 (WA)    3 1 0 2 8 9 14

Flight B
Saturday, April 13, 2013
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 01 WHITE  1          PUMAS UNAM FILIAL SEATTLE SUB-11  2 
  SCORE EAGLES 01  3          EMERALD CITY FC ECFC M01 WHITE  1 
  NORTH KITSAP SC NK HAVOC B01  3          TACOMA UNITED FC COPALA JRS  3 
  EMERALD CITY FC ECFC M01 WHITE  0          MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 01 WHITE  4 
  SCORE EAGLES 01  3          NORTH KITSAP SC NK HAVOC B01  4 
  TACOMA UNITED FC COPALA JRS  0          PUMAS UNAM FILIAL SEATTLE SUB-11  7 
Sunday, April 14, 2013
  PUMAS UNAM FILIAL SEATTLE SUB-11  6          SCORE EAGLES 01  2 
  TACOMA UNITED FC COPALA JRS  2          EMERALD CITY FC ECFC M01 WHITE  0 
  NORTH KITSAP SC NK HAVOC B01  1          MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 01 WHITE  1 
Friday, April 26, 2013
  TACOMA UNITED FC COPALA JRS  3          PUMAS UNAM FILIAL SEATTLE SUB-11  8 
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 01 WHITE  0          NORTH KITSAP SC NK HAVOC B01  2 
Sunday, April 28, 2013
  NORTH KITSAP SC NK HAVOC B01  1          PUMAS UNAM FILIAL SEATTLE SUB-11  6 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: PUMAS UNAM FILIAL SEATTLE SUB-11 (WA)    3 3 0 0 10 3 27
 2: NORTH KITSAP SC NK HAVOC B01 (WA)    3 1 2 0 8 7 19
 3: EMERALD CITY FC ECFC M01 WHITE (WA)    3 0 0 3 1 9 1
 
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U11 Boys U11 Bronze - Flight A - 4/13/2013
#360 
10:30 AM
 
MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 01 WHITE (WA) 1 PUMAS UNAM FILIAL SEATTLE SUB-11 (WA) 2 Starfire Field 10  
#358 
11:45 AM
 
SCORE EAGLES 01 (WA) 3 EMERALD CITY FC ECFC M01 WHITE (WA) 1 Starfire Field 10  
#361 
4:45 PM
 
SCORE EAGLES 01 (WA) 3 NORTH KITSAP SC NK HAVOC B01 (WA) 4 Starfire Field 09  
#362 
4:45 PM
 
TACOMA UNITED FC COPALA JRS (WA) 0 PUMAS UNAM FILIAL SEATTLE SUB-11 (WA) 7 Starfire Field 10  
Boys U11 Boys U11 Bronze - Flight B - 4/13/2013
#359 
11:45 AM
 
NORTH KITSAP SC NK HAVOC B01 (WA) 3 TACOMA UNITED FC COPALA JRS (WA) 3 Starfire Field 09  
#363 
3:30 PM
 
EMERALD CITY FC ECFC M01 WHITE (WA) 0 MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 01 WHITE (WA) 4 Starfire Field 10  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U11 Boys U11 Bronze - Flight A - 4/14/2013
#365 
1:00 PM
 
TACOMA UNITED FC COPALA JRS (WA) 2 EMERALD CITY FC ECFC M01 WHITE (WA) 0 Starfire Field 10  
Boys U11 Boys U11 Bronze - Flight B - 4/14/2013
#364 
1:00 PM
 
PUMAS UNAM FILIAL SEATTLE SUB-11 (WA) 6 SCORE EAGLES 01 (WA) 2 Starfire Field 09  
#366 
2:15 PM
 
NORTH KITSAP SC NK HAVOC B01 (WA) 1 MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 01 WHITE (WA) 1 Starfire Field 10  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U11 Boys U11 Bronze - Playoffs - 4/26/2013
#524 
Playoffs
Semi-Finals
5:30 PM
 
TACOMA UNITED FC COPALA JRS (WA) 3 PUMAS UNAM FILIAL SEATTLE SUB-11 (WA) 8 Lake Sammamish State Park West Field 6  
#523 
Playoffs
Semi-Finals
7:00 PM
 
MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 01 WHITE (WA) 0 NORTH KITSAP SC NK HAVOC B01 (WA) 2 Lake Sammamish State Park West Field 6  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U11 Boys U11 Bronze - Playoffs - 4/28/2013
#525 
Playoffs
Final
9:00 AM
 
NORTH KITSAP SC NK HAVOC B01 (WA) 1 PUMAS UNAM FILIAL SEATTLE SUB-11 (WA) 6 Lake Sammamish State Park West Field 3  
 
 
Boys U12 Boys U12 Gold/Silver
East A
Friday, April 19, 2013
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE STEPHENSON BU-12  1          CB UNITED FC B00  5 
  COBRA PREMIER DEPORTIVO TECA  2          ELLENSBURG FC B00  0 
  CENTRAL WASHINGTON CWSA B00 STROM NAVY  4          STING SOCCER CDA STING - MANCHESTER UNITED  4 
Saturday, April 20, 2013
  CENTRAL WASHINGTON CWSA B00 STROM NAVY  2          COBRA PREMIER DEPORTIVO TECA  1 
  ELLENSBURG FC B00  1          CB UNITED FC B00  2 
  STING SOCCER CDA STING - MANCHESTER UNITED  2          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE STEPHENSON BU-12  1 
Sunday, April 21, 2013
  ELLENSBURG FC B00  1          STING SOCCER CDA STING - MANCHESTER UNITED  6 
  COBRA PREMIER DEPORTIVO TECA  6          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE STEPHENSON BU-12  0 
  CB UNITED FC B00  0          CENTRAL WASHINGTON CWSA B00 STROM NAVY  9 
Saturday, April 27, 2013
  TYNECASTLE FC OUTLIERS  1          CENTRAL WASHINGTON CWSA B00 STROM NAVY  2 
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE STEPHENSON BU-12  2          MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 00  3 
  MT. RAINIER FC MRFC B00 BLUE  0          ELLENSBURG FC B00  3 
  CASCADE FC B00  0          CENTRAL WASHINGTON CWSA B00 STROM NAVY  5 
  ELLENSBURG FC B00  3          CB UNITED FC B00  1 
Sunday, April 28, 2013
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B00  2          ELLENSBURG FC B00  1 
  CENTRAL WASHINGTON CWSA B00 STROM NAVY  2          NORMANDY PARK FC B00  0 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: CENTRAL WASHINGTON CWSA B00 STROM NAVY (WA)    3 2 1 0 10 5 24
 2: ELLENSBURG FC B00 (WA)    3 0 0 3 2 8 2
 3: ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE STEPHENSON BU-12 (WA)    3 0 0 3 2 10 2

East B
Friday, April 19, 2013
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE STEPHENSON BU-12  1          CB UNITED FC B00  5 
  COBRA PREMIER DEPORTIVO TECA  2          ELLENSBURG FC B00  0 
  CENTRAL WASHINGTON CWSA B00 STROM NAVY  4          STING SOCCER CDA STING - MANCHESTER UNITED  4 
Saturday, April 20, 2013
  CENTRAL WASHINGTON CWSA B00 STROM NAVY  2          COBRA PREMIER DEPORTIVO TECA  1 
  ELLENSBURG FC B00  1          CB UNITED FC B00  2 
  STING SOCCER CDA STING - MANCHESTER UNITED  2          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE STEPHENSON BU-12  1 
Sunday, April 21, 2013
  ELLENSBURG FC B00  1          STING SOCCER CDA STING - MANCHESTER UNITED  6 
  COBRA PREMIER DEPORTIVO TECA  6          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE STEPHENSON BU-12  0 
  CB UNITED FC B00  0          CENTRAL WASHINGTON CWSA B00 STROM NAVY  9 
Saturday, April 27, 2013
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B00A  2          STING SOCCER CDA STING - MANCHESTER UNITED  0 
  COBRA PREMIER DEPORTIVO TECA  1          CASCADE FC B00  3 
  FUERZA FC BU12  3          CB UNITED FC B00  4 
  ELLENSBURG FC B00  3          CB UNITED FC B00  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: STING SOCCER CDA STING - MANCHESTER UNITED (ID)    3 2 1 0 10 6 23
 2: COBRA PREMIER DEPORTIVO TECA (WA)    3 2 0 1 7 2 20
 3: CB UNITED FC B00 (WA)    3 2 0 1 6 6 17

West A
Friday, April 12, 2013
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B00A  3          NORTAC COSMOS FC  1 
  TYNECASTLE FC OUTLIERS  6          MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 00  1 
Saturday, April 13, 2013
  NORTAC COSMOS FC  1          MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 00  0 
  TYNECASTLE FC OUTLIERS  4          NORTAC COSMOS FC  2 
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B00A  5          MT. RAINIER FC MRFC B00 BLUE  0 
Sunday, April 14, 2013
  MT. RAINIER FC MRFC B00 BLUE  0          TYNECASTLE FC OUTLIERS  11 
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 00  0          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B00A  4 
  NORTAC COSMOS FC  5          MT. RAINIER FC MRFC B00 BLUE  1 
Saturday, April 27, 2013
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B00A  2          STING SOCCER CDA STING - MANCHESTER UNITED  0 
  NORTAC COSMOS FC  1          NORMANDY PARK FC B00  2 
  TYNECASTLE FC OUTLIERS  1          CENTRAL WASHINGTON CWSA B00 STROM NAVY  2 
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE STEPHENSON BU-12  2          MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 00  3 
  MT. RAINIER FC MRFC B00 BLUE  0          ELLENSBURG FC B00  3 
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B00A  0          NORMANDY PARK FC B00  1 
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 00  2          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B00  3 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B00A (WA)    3 3 0 0 11 1 29
 2: TYNECASTLE FC OUTLIERS (WA)    3 3 0 0 12 3 28
 3: NORTAC COSMOS FC (WA)    4 2 0 2 8 8 20
 4: MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 00 (WA)    3 0 0 3 1 9 1
 5: MT. RAINIER FC MRFC B00 BLUE (WA)    3 0 0 3 1 12 1

West B
Friday, April 12, 2013
  NORMANDY PARK FC B00  8          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B00  0 
  CASCADE FC B00  4          FUERZA FC BU12  0 
Saturday, April 13, 2013
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B00  4          FUERZA FC BU12  0 
  CASCADE FC B00  6          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B00  1 
  NORMANDY PARK FC B00  6          FC SALMON CREEK FCSC JUVENTUS 00  0 
Sunday, April 14, 2013
  FUERZA FC BU12  0          NORMANDY PARK FC B00  11 
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B00  5          FC SALMON CREEK FCSC JUVENTUS 00  0 
  FC SALMON CREEK FCSC JUVENTUS 00  0          CASCADE FC B00  4 
Saturday, April 27, 2013
  NORTAC COSMOS FC  1          NORMANDY PARK FC B00  2 
  COBRA PREMIER DEPORTIVO TECA  1          CASCADE FC B00  3 
  FC SALMON CREEK FCSC JUVENTUS 00  3          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B00  7 
  FUERZA FC BU12  3          CB UNITED FC B00  4 
  CASCADE FC B00  0          CENTRAL WASHINGTON CWSA B00 STROM NAVY  5 
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B00A  0          NORMANDY PARK FC B00  1 
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 00  2          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B00  3 
Sunday, April 28, 2013
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B00  2          ELLENSBURG FC B00  1 
  CENTRAL WASHINGTON CWSA B00 STROM NAVY  2          NORMANDY PARK FC B00  0 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: NORMANDY PARK FC B00 (WA)    3 3 0 0 12 0 30
 2: CASCADE FC B00 (WA)    3 3 0 0 12 1 29
 3: RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B00 (WA)    4 2 0 2 9 8 21
 4: FUERZA FC BU12 (WA)    3 0 0 3 0 12 0
 5: FC SALMON CREEK FCSC JUVENTUS 00 (WA)    3 0 0 3 0 12 0
 
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U12 Boys U12 Gold/Silver - West A - 4/12/2013
#395 
5:00 PM
 
ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B00A (WA) 3 NORTAC COSMOS FC (WA) 1 Starfire Field 03  
#396 
5:00 PM
 
TYNECASTLE FC OUTLIERS (WA) 6 MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 00 (WA) 1 Starfire Field 01  
Boys U12 Boys U12 Gold/Silver - West B - 4/12/2013
#397 
6:15 PM
 
NORMANDY PARK FC B00 (WA) 8 RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B00 (WA) 0 Starfire Field 03  
#398 
6:15 PM
 
CASCADE FC B00 (WA) 4 FUERZA FC BU12 (WA) 0 Starfire Field 01  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U12 Boys U12 Gold/Silver - West A - 4/13/2013
#401 
8:00 AM
 
NORTAC COSMOS FC (WA) 1 MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 00 (WA) 0 Valley Ridge #1  
#400 
12:00 PM
 
TYNECASTLE FC OUTLIERS (WA) 4 NORTAC COSMOS FC (WA) 2 Valley Ridge #1  
#399 
5:30 PM
 
ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B00A (WA) 5 MT. RAINIER FC MRFC B00 BLUE (WA) 0 Valley Ridge #2  
Boys U12 Boys U12 Gold/Silver - West B - 4/13/2013
#404 
8:00 AM
 
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B00 (WA) 4 FUERZA FC BU12 (WA) 0 Valley Ridge #2  
#403 
12:00 PM
 
CASCADE FC B00 (WA) 6 RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B00 (WA) 1 Valley Ridge #2  
#402 
5:30 PM
 
NORMANDY PARK FC B00 (WA) 6 FC SALMON CREEK FCSC JUVENTUS 00 (WA) 0 Valley Ridge #1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U12 Boys U12 Gold/Silver - West A - 4/14/2013
#406 
8:00 AM
 
MT. RAINIER FC MRFC B00 BLUE (WA) 0 TYNECASTLE FC OUTLIERS (WA) 11 Starfire Field 03  
#405 
9:15 AM
 
MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 00 (WA) 0 ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B00A (WA) 4 Lindbergh HS Turf  
#407 
1:45 PM
 
NORTAC COSMOS FC (WA) 5 MT. RAINIER FC MRFC B00 BLUE (WA) 1 Starfire Field 03  
Boys U12 Boys U12 Gold/Silver - West B - 4/14/2013
#408 
8:00 AM
 
FUERZA FC BU12 (WA) 0 NORMANDY PARK FC B00 (WA) 11 Starfire Field 02  
#410 
8:00 AM
 
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B00 (WA) 5 FC SALMON CREEK FCSC JUVENTUS 00 (WA) 0 Starfire Field 01  
#409 
1:30 PM
 
FC SALMON CREEK FCSC JUVENTUS 00 (WA) 0 CASCADE FC B00 (WA) 4 Starfire Field 01  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U12 Boys U12 Gold/Silver - East A - 4/19/2013
#413 
5:15 PM
 
ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE STEPHENSON BU-12 (WA) 1 CB UNITED FC B00 (WA) 5 Kvamme/Casc. #1  
#411 
6:45 PM
 
CENTRAL WASHINGTON CWSA B00 STROM NAVY (WA) 4 STING SOCCER CDA STING - MANCHESTER UNITED (ID) 4 Garden Heights #1  
Boys U12 Boys U12 Gold/Silver - East B - 4/19/2013
#412 
6:30 PM
 
COBRA PREMIER DEPORTIVO TECA (WA) 2 ELLENSBURG FC B00 (WA) 0 Kvamme/Casc. #1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U12 Boys U12 Gold/Silver - East A - 4/20/2013
#414 
3:45 PM
 
CENTRAL WASHINGTON CWSA B00 STROM NAVY (WA) 2 COBRA PREMIER DEPORTIVO TECA (WA) 1 Chief Moses MS #1  
#415 
3:45 PM
 
ELLENSBURG FC B00 (WA) 1 CB UNITED FC B00 (WA) 2 Chief Moses MS #2  
Boys U12 Boys U12 Gold/Silver - East B - 4/20/2013
#416 
5:00 PM
 
STING SOCCER CDA STING - MANCHESTER UNITED (ID) 2 ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE STEPHENSON BU-12 (WA) 1 Chief Moses MS #1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U12 Boys U12 Gold/Silver - East A - 4/21/2013
#418 
12:45 PM
 
ELLENSBURG FC B00 (WA) 1 STING SOCCER CDA STING - MANCHESTER UNITED (ID) 6 Moses Lake HS PF1  
Boys U12 Boys U12 Gold/Silver - East B - 4/21/2013
#419 
12:45 PM
 
COBRA PREMIER DEPORTIVO TECA (WA) 6 ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE STEPHENSON BU-12 (WA) 0 Kvamme/Casc. #1  
#417 
2:15 PM
 
CB UNITED FC B00 (WA) 0 CENTRAL WASHINGTON CWSA B00 STROM NAVY (WA) 9 Kvamme/Casc. #1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U12 Boys U12 Gold/Silver - Playoffs - 4/27/2013
#734 
Playoffs
Quarter-Finals
9:30 AM
 
ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B00A (WA) 2 STING SOCCER CDA STING - MANCHESTER UNITED (ID) 0 Lake Sammamish State Park West Field 9  
#735 
Playoffs
Quarter-Finals
9:30 AM
 
NORTAC COSMOS FC (WA) 1 NORMANDY PARK FC B00 (WA) 2 Lake Sammamish State Park West Field 7  
#732 
Playoffs
Quarter-Finals
11:00 AM
 
COBRA PREMIER DEPORTIVO TECA (WA) 1 CASCADE FC B00 (WA) 3 Lake Sammamish State Park West Field 9  
#733 
Playoffs
Quarter-Finals
11:00 AM
 
TYNECASTLE FC OUTLIERS (WA) 1 CENTRAL WASHINGTON CWSA B00 STROM NAVY (WA) 2 Lake Sammamish State Park West Field 7  
#740 
Playoffs
SILVER Quarter-Finals
11:00 AM
 
FC SALMON CREEK FCSC JUVENTUS 00 (WA) 3 RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B00 (WA) 7 Lake Sammamish State Park West Field 5  
#739 
Playoffs
SILVER Quarter-Finals
12:30 PM
 
ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE STEPHENSON BU-12 (WA) 2 MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 00 (WA) 3 Lake Sammamish State Park West Field 9  
#741 
Playoffs
SILVER Quarter-Finals
12:30 PM
 
MT. RAINIER FC MRFC B00 BLUE (WA) 0 ELLENSBURG FC B00 (WA) 3 Lake Sammamish State Park West Field 7  
#742 
Playoffs
SILVER Quarter-Finals
12:30 PM
 
FUERZA FC BU12 (WA) 3 CB UNITED FC B00 (WA) 4 Lake Sammamish State Park West Field 5  
#736 
Playoffs
Semi-Finals
5:00 PM
 
CASCADE FC B00 (WA) 0 CENTRAL WASHINGTON CWSA B00 STROM NAVY (WA) 5 Lake Sammamish State Park West Field 9  
#737 
Playoffs
Semi-Finals
5:00 PM
 
ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B00A (WA) 0 NORMANDY PARK FC B00 (WA) 1 Lake Sammamish State Park West Field 7  
#743 
Playoffs
SILVER Semi-Finals
6:30 PM
 
MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 00 (WA) 2 RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B00 (WA) 3 Lake Sammamish State Park West Field 7  
#744 
Playoffs
SILVER Semi-Finals
6:30 PM
 
ELLENSBURG FC B00 (WA) 3 CB UNITED FC B00 (WA) 1 Lake Sammamish State Park West Field 5  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U12 Boys U12 Gold/Silver - Playoffs - 4/28/2013
#745 
Playoffs
SILVER Final
12:00 PM
 
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B00 (WA) 2 ELLENSBURG FC B00 (WA) 1 Lake Sammamish State Park West Field 9  
#738 
Playoffs
Final
1:15 PM
 
CENTRAL WASHINGTON CWSA B00 STROM NAVY (WA) 2 NORMANDY PARK FC B00 (WA) 0 Lake Sammamish State Park West Field 7  
 
 
Boys U13 Boys U13 Gold/Silver
Flight A
Friday, April 12, 2013
  MV BOMBERS  5          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B99-RICHARDS  0 
  TACOMA UNITED FC MANCHESTER  1          WPFC FURY B99 BLACK  2 
Saturday, April 13, 2013
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B99-RICHARDS  1          WPFC FURY B99 BLACK  1 
  MV BOMBERS  4          MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 99 NAVY  0 
  TACOMA UNITED FC MANCHESTER  2          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B99-RICHARDS  1 
Sunday, April 14, 2013
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B99-RICHARDS  1          MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 99 NAVY  4 
  WPFC FURY B99 BLACK  0          MV BOMBERS  4 
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 99 NAVY  0          TACOMA UNITED FC MANCHESTER  7 
Saturday, May 04, 2013
  TACOMA UNITED FC MANCHESTER  0          COBRA PREMIER AGUILITAS  4 
  EMERALD CITY FC ECFC M99 GREEN  0          MV BOMBERS  1 
  PUMAS UNAM SEATTLE SUB-13  0          WPFC FURY B99 BLACK  1 
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 99 NAVY  0          NORTHWEST UNITED FC 99 POWELL  4 
Sunday, May 05, 2013
  COBRA PREMIER AGUILITAS  1          MV BOMBERS  2 
  WPFC FURY B99 BLACK  1          NORTHWEST UNITED FC 99 POWELL  7 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: MV BOMBERS (WA)    3 3 0 0 12 0 30
 2: TACOMA UNITED FC MANCHESTER (WA)    3 2 0 1 7 3 19
 3: WPFC FURY B99 BLACK (WA)    3 1 1 1 3 6 12
 4: MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 99 NAVY (WA)    3 1 0 2 4 9 9
 5: RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B99-RICHARDS (WA)    4 0 1 3 3 11 6

Flight B
Friday, April 12, 2013
  NORTHWEST UNITED FC 99 POWELL  2          KENT UNITED B99 GREEN  0 
  COBRA PREMIER AGUILITAS  4          PUMAS UNAM SEATTLE SUB-13  0 
Saturday, April 13, 2013
  KENT UNITED B99 GREEN  0          PUMAS UNAM SEATTLE SUB-13  3 
  NORTHWEST UNITED FC 99 POWELL  0          EMERALD CITY FC ECFC M99 GREEN  2 
  COBRA PREMIER AGUILITAS  6          KENT UNITED B99 GREEN  1 
Sunday, April 14, 2013
  EMERALD CITY FC ECFC M99 GREEN  1          COBRA PREMIER AGUILITAS  4 
  PUMAS UNAM SEATTLE SUB-13  1          NORTHWEST UNITED FC 99 POWELL  2 
  KENT UNITED B99 GREEN  1          EMERALD CITY FC ECFC M99 GREEN  2 
Saturday, May 04, 2013
  TACOMA UNITED FC MANCHESTER  0          COBRA PREMIER AGUILITAS  4 
  EMERALD CITY FC ECFC M99 GREEN  0          MV BOMBERS  1 
  PUMAS UNAM SEATTLE SUB-13  0          WPFC FURY B99 BLACK  1 
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 99 NAVY  0          NORTHWEST UNITED FC 99 POWELL  4 
Sunday, May 05, 2013
  COBRA PREMIER AGUILITAS  1          MV BOMBERS  2 
  WPFC FURY B99 BLACK  1          NORTHWEST UNITED FC 99 POWELL  7 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: COBRA PREMIER AGUILITAS (WA)    3 3 0 0 12 2 28
 2: EMERALD CITY FC ECFC M99 GREEN (WA)    3 2 0 1 5 5 18
 3: NORTHWEST UNITED FC 99 POWELL (WA)    3 2 0 1 4 3 17
 4: PUMAS UNAM SEATTLE SUB-13 (WA)    3 1 0 2 4 6 11
 5: KENT UNITED B99 GREEN (WA)    4 0 0 4 2 11 2
 
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U13 Boys U13 Gold/Silver - Flight A - 4/12/2013
#420 
8:45 PM
 
MV BOMBERS (WA) 5 RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B99-RICHARDS (WA) 0 Petrovitsky #1  
#421 
8:45 PM
 
TACOMA UNITED FC MANCHESTER (WA) 1 WPFC FURY B99 BLACK (WA) 2 Petrovitsky #2  
Boys U13 Boys U13 Gold/Silver - Flight B - 4/12/2013
#422 
8:15 PM
 
NORTHWEST UNITED FC 99 POWELL (WA) 2 KENT UNITED B99 GREEN (WA) 0 Valley Ridge #2  
#423 
8:15 PM
 
COBRA PREMIER AGUILITAS (WA) 4 PUMAS UNAM SEATTLE SUB-13 (WA) 0 Valley Ridge #1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U13 Boys U13 Gold/Silver - Flight A - 4/13/2013
#426 
12:30 PM
 
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B99-RICHARDS (WA) 1 WPFC FURY B99 BLACK (WA) 1 Eastlake HS CF 2  
#424 
3:30 PM
 
MV BOMBERS (WA) 4 MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 99 NAVY (WA) 0 Eastlake HS CF 2  
#425 
7:00 PM
 
TACOMA UNITED FC MANCHESTER (WA) 2 RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B99-RICHARDS (WA) 1 Eastlake HS CF 2  
Boys U13 Boys U13 Gold/Silver - Flight B - 4/13/2013
#429 
1:00 PM
 
KENT UNITED B99 GREEN (WA) 0 PUMAS UNAM SEATTLE SUB-13 (WA) 3 Eastlake HS CF 1  
#427 
2:00 PM
 
NORTHWEST UNITED FC 99 POWELL (WA) 0 EMERALD CITY FC ECFC M99 GREEN (WA) 2 Eastlake HS CF 2  
#428 
7:00 PM
 
COBRA PREMIER AGUILITAS (WA) 6 KENT UNITED B99 GREEN (WA) 1 Eastlake HS CF 3  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U13 Boys U13 Gold/Silver - Flight A - 4/14/2013
#432 
9:00 AM
 
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B99-RICHARDS (WA) 1 MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 99 NAVY (WA) 4 Eastlake HS CF 1  
#430 
10:30 AM
 
WPFC FURY B99 BLACK (WA) 0 MV BOMBERS (WA) 4 Eastlake HS CF 1  
#431 
3:15 PM
 
MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 99 NAVY (WA) 0 TACOMA UNITED FC MANCHESTER (WA) 7 Eastlake HS CF 1  
Boys U13 Boys U13 Gold/Silver - Flight B - 4/14/2013
#434 
9:00 AM
 
EMERALD CITY FC ECFC M99 GREEN (WA) 1 COBRA PREMIER AGUILITAS (WA) 4 Eastlake HS CF 2  
#433 
10:30 AM
 
PUMAS UNAM SEATTLE SUB-13 (WA) 1 NORTHWEST UNITED FC 99 POWELL (WA) 2 Eastlake HS CF 2  
#435 
3:00 PM
 
KENT UNITED B99 GREEN (WA) 1 EMERALD CITY FC ECFC M99 GREEN (WA) 2 Eastlake HS CF 2  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U13 Boys U13 Gold/Silver - Playoffs - 5/4/2013
#746 
Playoffs
Semi-Finals
1:15 PM
 
TACOMA UNITED FC MANCHESTER (WA) 0 COBRA PREMIER AGUILITAS (WA) 4 Regional Athletic Complex #1  
#747 
Playoffs
Semi-Finals
1:15 PM
 
EMERALD CITY FC ECFC M99 GREEN (WA) 0 MV BOMBERS (WA) 1 North Thurston HS South Sound Stadium  
#749 
Playoffs
Silver Semi-Finals
4:45 PM
 
PUMAS UNAM SEATTLE SUB-13 (WA) 0 WPFC FURY B99 BLACK (WA) 1 Regional Athletic Complex #5  
#750 
Playoffs
Silver Semi-Finals
4:45 PM
 
MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 99 NAVY (WA) 0 NORTHWEST UNITED FC 99 POWELL (WA) 4 Regional Athletic Complex #6  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U13 Boys U13 Gold/Silver - Playoffs - 5/5/2013
#748 
Playoffs
Final
9:00 AM
 
COBRA PREMIER AGUILITAS (WA) 1 MV BOMBERS (WA) 2 Regional Athletic Complex #1  
#751 
Playoffs
SILVER Finals
9:30 AM
 
WPFC FURY B99 BLACK (WA) 1 NORTHWEST UNITED FC 99 POWELL (WA) 7 Regional Athletic Complex #3  
 
 
Boys U13 Boys U13 Bronze
Flight A
Saturday, April 13, 2013
  MT. RAINIER FC MRFC B99 BLUE  0          MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 99 WHITE  0 
  FC CRUSH B99  0          LEGACY FC B99 MAROON  3 
  CASCADE FC B99  1          TACOMA UNITED FC CHELSEA  8 
  TACOMA UNITED FC CHELSEA  4          LEGACY FC B99 MAROON  1 
  MT. RAINIER FC MRFC B99 BLUE  10          CASCADE FC B99  1 
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 99 WHITE  3          FC CRUSH B99  0 
Sunday, April 14, 2013
  TACOMA UNITED FC CHELSEA  5          MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 99 WHITE  1 
  CASCADE FC B99  1          FC CRUSH B99  1 
  LEGACY FC B99 MAROON  3          MT. RAINIER FC MRFC B99 BLUE  1 
Saturday, May 04, 2013
  MT. RAINIER FC MRFC B99 BLUE  1          TACOMA UNITED FC CHELSEA  3 
Sunday, May 05, 2013
  LEGACY FC B99 MAROON  0          TACOMA UNITED FC CHELSEA  3 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: TACOMA UNITED FC CHELSEA (WA)    3 3 0 0 12 3 27
 2: MT. RAINIER FC MRFC B99 BLUE (WA)    3 1 1 1 5 4 14
 3: FC CRUSH B99 (WA)    3 0 1 2 1 7 4

Flight B
Saturday, April 13, 2013
  MT. RAINIER FC MRFC B99 BLUE  0          MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 99 WHITE  0 
  FC CRUSH B99  0          LEGACY FC B99 MAROON  3 
  CASCADE FC B99  1          TACOMA UNITED FC CHELSEA  8 
  TACOMA UNITED FC CHELSEA  4          LEGACY FC B99 MAROON  1 
  MT. RAINIER FC MRFC B99 BLUE  10          CASCADE FC B99  1 
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 99 WHITE  3          FC CRUSH B99  0 
Sunday, April 14, 2013
  TACOMA UNITED FC CHELSEA  5          MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 99 WHITE  1 
  CASCADE FC B99  1          FC CRUSH B99  1 
  LEGACY FC B99 MAROON  3          MT. RAINIER FC MRFC B99 BLUE  1 
Saturday, May 04, 2013
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 99 WHITE  0          LEGACY FC B99 MAROON  2 
Sunday, May 05, 2013
  LEGACY FC B99 MAROON  0          TACOMA UNITED FC CHELSEA  3 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: LEGACY FC B99 MAROON (WA)    3 2 0 1 7 5 20
 2: MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 99 WHITE (WA)    3 1 1 1 4 4 15
 3: CASCADE FC B99 (WA)    3 0 1 2 3 9 6
 
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U13 Boys U13 Bronze - Flight A - 4/13/2013
#436 
9:15 AM
 
MT. RAINIER FC MRFC B99 BLUE (WA) 0 MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 99 WHITE (WA) 0 Valley Ridge #2  
#438 
9:15 AM
 
FC CRUSH B99 (WA) 0 LEGACY FC B99 MAROON (WA) 3 Valley Ridge #1  
#440 
2:15 PM
 
TACOMA UNITED FC CHELSEA (WA) 4 LEGACY FC B99 MAROON (WA) 1 Starfire Field 11  
#439 
2:45 PM
 
MT. RAINIER FC MRFC B99 BLUE (WA) 10 CASCADE FC B99 (WA) 1 Valley Ridge #2  
Boys U13 Boys U13 Bronze - Flight B - 4/13/2013
#437 
9:30 AM
 
CASCADE FC B99 (WA) 1 TACOMA UNITED FC CHELSEA (WA) 8 Starfire Field 11  
#441 
2:45 PM
 
MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 99 WHITE (WA) 3 FC CRUSH B99 (WA) 0 Valley Ridge #1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U13 Boys U13 Bronze - Flight A - 4/14/2013
#443 
9:15 AM
 
TACOMA UNITED FC CHELSEA (WA) 5 MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 99 WHITE (WA) 1 Starfire Field 03  
Boys U13 Boys U13 Bronze - Flight B - 4/14/2013
#444 
9:15 AM
 
CASCADE FC B99 (WA) 1 FC CRUSH B99 (WA) 1 Starfire Field 02  
#442 
9:30 AM
 
LEGACY FC B99 MAROON (WA) 3 MT. RAINIER FC MRFC B99 BLUE (WA) 1 Starfire Field 04  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U13 Boys U13 Bronze - Playoffs - 5/4/2013
#647 
Playoffs
Semi-Finals
9:30 AM
 
MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 99 WHITE (WA) 0 LEGACY FC B99 MAROON (WA) 2 Chinook MS #2  
#648 
Playoffs
Semi-Finals
9:30 AM
 
MT. RAINIER FC MRFC B99 BLUE (WA) 1 TACOMA UNITED FC CHELSEA (WA) 3 Chinook MS #3  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U13 Boys U13 Bronze - Playoffs - 5/5/2013
#649 
Playoffs
Final
10:00 AM
 
LEGACY FC B99 MAROON (WA) 0 TACOMA UNITED FC CHELSEA (WA) 3 Regional Athletic Complex #6  
 
 
Boys U14 Boys U14 Gold/Silver
East A
Friday, April 19, 2013
  WASHINGTON EAST WE B98 SEELY  0          XIFA 2017 BU14  1 
  WENATCHEE FIRE FC B98 BLACK  9          IDAHO THUNDER FC B98  0 
Saturday, April 20, 2013
  WASHINGTON EAST WE B98 SEELY  2          STING SOCCER CDA STING - GOLD  0 
  WENATCHEE FIRE FC B98 BLACK  0          XIFA 2017 BU14  4 
  XIFA 2017 BU14  4          IDAHO THUNDER FC B98  0 
Sunday, April 21, 2013
  XIFA 2017 BU14  1          STING SOCCER CDA STING - GOLD  0 
  IDAHO THUNDER FC B98  2          WASHINGTON EAST WE B98 SEELY  10 
  STING SOCCER CDA STING - GOLD  0          WENATCHEE FIRE FC B98 BLACK  3 
Saturday, May 04, 2013
  WASHINGTON EAST WE B98 SEELY  3          NORTHWEST UNITED FC B98 STRUK  4 
  MT. RAINIER FC MRFC B98 BLUE  0          XIFA 2017 BU14  1 
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 A  4          WENATCHEE FIRE FC B98 BLACK  3 
  NORTHWEST UNITED FC B98 STRUK  4          XIFA 2017 BU14  3 
  SEATTLE CELTIC B98  1          IDAHO THUNDER FC B98  0 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: XIFA 2017 BU14 (WA)    4 4 0 0 10 0 36
 2: WENATCHEE FIRE FC B98 BLACK (WA)    3 2 0 1 7 4 20
 3: WASHINGTON EAST WE B98 SEELY (WA)    3 2 0 1 6 3 18
 4: IDAHO THUNDER FC B98 (ID)    3 0 0 3 2 12 2
 5: STING SOCCER CDA STING - GOLD (ID)    3 0 0 3 0 6 0

West A
Friday, April 12, 2013
  TACOMA UNITED FC CHELSEA 98 ACADEMY  1          SEATTLE CELTIC B98  0 
  NORTHWEST UNITED FC B98 STRUK  2          PUMAS UNAM SEATTLE SUB-14  1 
  SEATTLE CELTIC B98  4          MT. RAINIER FC MRFC B98 WHITE  1 
Saturday, April 13, 2013
  NORTHWEST UNITED FC B98 STRUK  4          SEATTLE CELTIC B98  2 
  TACOMA UNITED FC CHELSEA 98 ACADEMY  7          MT. RAINIER FC MRFC B98 WHITE  0 
  SEATTLE CELTIC B98  2          PUMAS UNAM SEATTLE SUB-14  0 
Sunday, April 14, 2013
  PUMAS UNAM SEATTLE SUB-14  0          TACOMA UNITED FC CHELSEA 98 ACADEMY  6 
  MT. RAINIER FC MRFC B98 WHITE  0          NORTHWEST UNITED FC B98 STRUK  8 
Friday, May 03, 2013
  KAJUMULO FC TEMBO B98  3          SEATTLE CELTIC B98  4 
Saturday, May 04, 2013
  WASHINGTON EAST WE B98 SEELY  3          NORTHWEST UNITED FC B98 STRUK  4 
  WPFC FURY B98 BLACK  1          TACOMA UNITED FC CHELSEA 98 ACADEMY  5 
  NORTHWEST UNITED FC B98 STRUK  4          XIFA 2017 BU14  3 
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 A  3          TACOMA UNITED FC CHELSEA 98 ACADEMY  4 
  SEATTLE CELTIC B98  1          IDAHO THUNDER FC B98  0 
Sunday, May 05, 2013
  NORTHWEST UNITED FC B98 STRUK  0          TACOMA UNITED FC CHELSEA 98 ACADEMY  3 
  SEATTLE CELTIC B98  2          EMERALD CITY FC ECFC M98 GREEN  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: TACOMA UNITED FC CHELSEA 98 ACADEMY (WA)    3 3 0 0 9 0 28
 2: NORTHWEST UNITED FC B98 STRUK (WA)    3 3 0 0 10 3 27
 3: SEATTLE CELTIC B98 (WA)    4 2 0 2 8 6 20
 4: PUMAS UNAM SEATTLE SUB-14 (WA)    3 0 0 3 1 8 1
 5: MT. RAINIER FC MRFC B98 WHITE (WA)    3 0 0 3 1 12 1

West B
Saturday, April 13, 2013
  MT. RAINIER FC MRFC B98 BLUE  5          MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 98 NAVY  0 
  WPFC FURY B98 BLACK  8          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B98  1 
  MT. RAINIER FC MRFC B98 BLUE  0          WPFC FURY B98 BLACK  0 
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 98 NAVY  3          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B98  1 
Sunday, April 14, 2013
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B98  0          MT. RAINIER FC MRFC B98 BLUE  2 
  WPFC FURY B98 BLACK  4          MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 98 NAVY  1 
Friday, May 03, 2013
  WPFC FURY B98 NAVY  2          MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 98 NAVY  3 
Saturday, May 04, 2013
  MT. RAINIER FC MRFC B98 BLUE  0          XIFA 2017 BU14  1 
  WPFC FURY B98 BLACK  1          TACOMA UNITED FC CHELSEA 98 ACADEMY  5 
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 98 NAVY  0          EMERALD CITY FC ECFC M98 GREEN  6 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: MT. RAINIER FC MRFC B98 BLUE (WA)    3 2 1 0 6 0 23
 2: WPFC FURY B98 BLACK (WA)    3 2 1 0 8 2 22
 3: MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 98 NAVY (WA)    3 1 0 2 4 9 10
 4: RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B98 (WA)    3 0 0 3 2 9 2

West C
Saturday, April 13, 2013
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 A  9          KAJUMULO FC TEMBO B98  1 
  EMERALD CITY FC ECFC M98 GREEN  6          WPFC FURY B98 NAVY  0 
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 A  3          EMERALD CITY FC ECFC M98 GREEN  2 
  KAJUMULO FC TEMBO B98  2          WPFC FURY B98 NAVY  4 
Sunday, April 14, 2013
  WPFC FURY B98 NAVY  1          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 A  6 
  EMERALD CITY FC ECFC M98 GREEN  4          KAJUMULO FC TEMBO B98  1 
Friday, May 03, 2013
  KAJUMULO FC TEMBO B98  3          SEATTLE CELTIC B98  4 
  WPFC FURY B98 NAVY  2          MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 98 NAVY  3 
Saturday, May 04, 2013
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 A  4          WENATCHEE FIRE FC B98 BLACK  3 
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 A  3          TACOMA UNITED FC CHELSEA 98 ACADEMY  4 
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 98 NAVY  0          EMERALD CITY FC ECFC M98 GREEN  6 
Sunday, May 05, 2013
  SEATTLE CELTIC B98  2          EMERALD CITY FC ECFC M98 GREEN  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 A (WA)    3 3 0 0 11 4 27
 2: EMERALD CITY FC ECFC M98 GREEN (WA)    3 2 0 1 10 4 21
 3: WPFC FURY B98 NAVY (WA)    3 1 0 2 5 10 10
 4: KAJUMULO FC TEMBO B98 (WA)    3 0 0 3 4 12 4
 
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U14 Boys U14 Gold/Silver - West A - 4/12/2013
#445 
6:30 PM
 
TACOMA UNITED FC CHELSEA 98 ACADEMY (WA) 1 SEATTLE CELTIC B98 (WA) 0 Lindbergh HS Turf  
#446 
6:30 PM
 
NORTHWEST UNITED FC B98 STRUK (WA) 2 PUMAS UNAM SEATTLE SUB-14 (WA) 1 Hazen HS Turf  
#460 
8:00 PM
 
SEATTLE CELTIC B98 (WA) 4 MT. RAINIER FC MRFC B98 WHITE (WA) 1 Lindbergh HS Turf  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U14 Boys U14 Gold/Silver - West A - 4/13/2013
#452 
2:30 PM
 
NORTHWEST UNITED FC B98 STRUK (WA) 4 SEATTLE CELTIC B98 (WA) 2 Eastlake HS CF 1  
#451 
3:45 PM
 
TACOMA UNITED FC CHELSEA 98 ACADEMY (WA) 7 MT. RAINIER FC MRFC B98 WHITE (WA) 0 Starfire Field 11  
#453 
7:30 PM
 
SEATTLE CELTIC B98 (WA) 2 PUMAS UNAM SEATTLE SUB-14 (WA) 0 Eastlake HS CF 1  
Boys U14 Boys U14 Gold/Silver - West B - 4/13/2013
#454 
9:30 AM
 
MT. RAINIER FC MRFC B98 BLUE (WA) 5 MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 98 NAVY (WA) 0 Starfire Field 04  
#455 
9:30 AM
 
WPFC FURY B98 BLACK (WA) 8 RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B98 (WA) 1 Starfire Field 03  
#447 
3:30 PM
 
MT. RAINIER FC MRFC B98 BLUE (WA) 0 WPFC FURY B98 BLACK (WA) 0 Starfire Field 04  
#448 
3:30 PM
 
MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 98 NAVY (WA) 3 RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B98 (WA) 1 Starfire Field 03  
Boys U14 Boys U14 Gold/Silver - West C - 4/13/2013
#456 
8:00 AM
 
ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 A (WA) 9 KAJUMULO FC TEMBO B98 (WA) 1 Starfire Field 04  
#457 
8:00 AM
 
EMERALD CITY FC ECFC M98 GREEN (WA) 6 WPFC FURY B98 NAVY (WA) 0 Starfire Field 03  
#449 
2:00 PM
 
ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 A (WA) 3 EMERALD CITY FC ECFC M98 GREEN (WA) 2 Starfire Field 04  
#450 
2:00 PM
 
KAJUMULO FC TEMBO B98 (WA) 2 WPFC FURY B98 NAVY (WA) 4 Starfire Field 03  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U14 Boys U14 Gold/Silver - West A - 4/14/2013
#458 
1:30 PM
 
PUMAS UNAM SEATTLE SUB-14 (WA) 0 TACOMA UNITED FC CHELSEA 98 ACADEMY (WA) 6 Lindbergh HS Turf  
#459 
1:45 PM
 
MT. RAINIER FC MRFC B98 WHITE (WA) 0 NORTHWEST UNITED FC B98 STRUK (WA) 8 Foster HS Stadium  
Boys U14 Boys U14 Gold/Silver - West B - 4/14/2013
#461 
10:45 AM
 
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B98 (WA) 0 MT. RAINIER FC MRFC B98 BLUE (WA) 2 Hazen HS Turf  
#462 
10:45 AM
 
WPFC FURY B98 BLACK (WA) 4 MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 98 NAVY (WA) 1 Foster HS Stadium  
Boys U14 Boys U14 Gold/Silver - West C - 4/14/2013
#463 
9:15 AM
 
WPFC FURY B98 NAVY (WA) 1 ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 A (WA) 6 Hazen HS Turf  
#464 
9:15 AM
 
EMERALD CITY FC ECFC M98 GREEN (WA) 4 KAJUMULO FC TEMBO B98 (WA) 1 Foster HS Stadium  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U14 Boys U14 Gold/Silver - East A - 4/19/2013
#465 
6:00 PM
 
WASHINGTON EAST WE B98 SEELY (WA) 0 XIFA 2017 BU14 (WA) 1 Spokane Polo Club #1  
#466 
6:45 PM
 
WENATCHEE FIRE FC B98 BLACK (WA) 9 IDAHO THUNDER FC B98 (ID) 0 Lions Field Turf  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U14 Boys U14 Gold/Silver - East A - 4/20/2013
#467 
12:00 PM
 
WASHINGTON EAST WE B98 SEELY (WA) 2 STING SOCCER CDA STING - GOLD (ID) 0 Chief Moses MS #1  
#468 
12:00 PM
 
WENATCHEE FIRE FC B98 BLACK (WA) 0 XIFA 2017 BU14 (WA) 4 Chief Moses MS #2  
#469 
5:00 PM
 
XIFA 2017 BU14 (WA) 4 IDAHO THUNDER FC B98 (ID) 0 Chief Moses MS #2  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U14 Boys U14 Gold/Silver - East A - 4/21/2013
#472 
8:00 AM
 
XIFA 2017 BU14 (WA) 1 STING SOCCER CDA STING - GOLD (ID) 0 Garden Heights #1  
#470 
11:00 AM
 
IDAHO THUNDER FC B98 (ID) 2 WASHINGTON EAST WE B98 SEELY (WA) 10 Lions Field Turf  
#471 
1:00 PM
 
STING SOCCER CDA STING - GOLD (ID) 0 WENATCHEE FIRE FC B98 BLACK (WA) 3 Lions Field Turf  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U14 Boys U14 Gold/Silver - Playoffs - 5/3/2013
#671 
Playoffs
SILVER Quarter-Finals
5:30 PM
 
KAJUMULO FC TEMBO B98 (WA) 3 SEATTLE CELTIC B98 (WA) 4 Regional Athletic Complex #1  
#672 
Playoffs
SILVER Quarter-Finals
5:30 PM
 
WPFC FURY B98 NAVY (WA) 2 MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 98 NAVY (WA) 3 Regional Athletic Complex #5  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U14 Boys U14 Gold/Silver - Playoffs - 5/4/2013
#664 
Playoffs
Quarter-Finals
8:00 AM
 
WASHINGTON EAST WE B98 SEELY (WA) 3 NORTHWEST UNITED FC B98 STRUK (WA) 4 Regional Athletic Complex #3  
#665 
Playoffs
Quarter-Finals
8:00 AM
 
MT. RAINIER FC MRFC B98 BLUE (WA) 0 XIFA 2017 BU14 (WA) 1 North Thurston HS South Sound Stadium  
#666 
Playoffs
Quarter-Finals
8:00 AM
 
ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 A (WA) 4 WENATCHEE FIRE FC B98 BLACK (WA) 3 Regional Athletic Complex #1  
#667 
Playoffs
Quarter-Finals
8:00 AM
 
WPFC FURY B98 BLACK (WA) 1 TACOMA UNITED FC CHELSEA 98 ACADEMY (WA) 5 Regional Athletic Complex #6  
#668 
Playoffs
Semi-Finals
3:00 PM
 
NORTHWEST UNITED FC B98 STRUK (WA) 4 XIFA 2017 BU14 (WA) 3 Regional Athletic Complex #3  
#669 
Playoffs
Semi-Finals
3:00 PM
 
ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 A (WA) 3 TACOMA UNITED FC CHELSEA 98 ACADEMY (WA) 4 Regional Athletic Complex #6  
#673 
Playoffs
SILVER Semi-Finals
6:15 PM
 
SEATTLE CELTIC B98 (WA) 1 IDAHO THUNDER FC B98 (ID) 0 Regional Athletic Complex #3  
#674 
Playoffs
SILVER Semi-Finals
6:15 PM
 
MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 98 NAVY (WA) 0 EMERALD CITY FC ECFC M98 GREEN (WA) 6 Regional Athletic Complex #6  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U14 Boys U14 Gold/Silver - Playoffs - 5/5/2013
#670 
Playoffs
Final
10:45 AM
 
NORTHWEST UNITED FC B98 STRUK (WA) 0 TACOMA UNITED FC CHELSEA 98 ACADEMY (WA) 3 Regional Athletic Complex #1  
#675 
Playoffs
SILVER Final
11:15 AM
 
SEATTLE CELTIC B98 (WA) 2 EMERALD CITY FC ECFC M98 GREEN (WA) 1 Regional Athletic Complex #3  
 
 
Girls U10 Girls U10 Gold/Silver
Flight A
Friday, May 03, 2013
  SPOKANE FOXES FC 02 RED  3          SPOKANE UNITED 02  0 
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G02 B  1          CASCADE FC G02  0 
Saturday, May 04, 2013
  CASCADE FC G02  0          SPOKANE FOXES FC 02 RED  5 
  SPOKANE UNITED 02  6          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G02 B  2 
  SPOKANE FOXES FC 02 RED  7          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G02 B  0 
  SPOKANE UNITED 02  5          CASCADE FC G02  0 
Sunday, May 05, 2013
  SPOKANE UNITED 02  1          SPOKANE FOXES FC 02 RED  3 
  FC CRUSH G02  3          SPOKANE FOXES FC 02 RED  4 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: SPOKANE FOXES FC 02 RED (WA)    3 3 0 0 11 0 30
 2: SPOKANE UNITED 02 (WA)    3 2 0 1 8 5 19
 3: ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G02 B (WA)    3 1 0 2 3 8 10
 4: CASCADE FC G02 (WA)    3 0 0 3 0 9 0

Flight B
Friday, May 03, 2013
  WENATCHEE FIRE FC G02 ORANGE  1          FC CRUSH G02  5 
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 02 NAVY  0          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G02 A  4 
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G02 ACADEMY - HAGLER  1          SPOKANE FOXES FC 02 BLACK  1 
Saturday, May 04, 2013
  SPOKANE FOXES FC 02 BLACK  0          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G02 A  5 
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G02 ACADEMY - HAGLER  2          WENATCHEE FIRE FC G02 ORANGE  2 
  FC CRUSH G02  6          MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 02 NAVY  2 
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 02 NAVY  0          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G02 ACADEMY - HAGLER  5 
  SPOKANE FOXES FC 02 BLACK  1          FC CRUSH G02  7 
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G02 A  5          WENATCHEE FIRE FC G02 ORANGE  0 
Sunday, May 05, 2013
  FC CRUSH G02  4          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G02 A  3 
  FC CRUSH G02  3          SPOKANE FOXES FC 02 RED  4 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G02 A (WA)    3 3 0 0 12 0 30
 2: FC CRUSH G02 (WA)    3 3 0 0 12 4 27
 3: ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G02 ACADEMY - HAGLER (WA)    3 1 2 0 7 3 19

Flight C
Friday, May 03, 2013
  WENATCHEE FIRE FC G02 ORANGE  1          FC CRUSH G02  5 
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 02 NAVY  0          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G02 A  4 
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G02 ACADEMY - HAGLER  1          SPOKANE FOXES FC 02 BLACK  1 
Saturday, May 04, 2013
  SPOKANE FOXES FC 02 BLACK  0          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G02 A  5 
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G02 ACADEMY - HAGLER  2          WENATCHEE FIRE FC G02 ORANGE  2 
  FC CRUSH G02  6          MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 02 NAVY  2 
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 02 NAVY  0          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G02 ACADEMY - HAGLER  5 
  SPOKANE FOXES FC 02 BLACK  1          FC CRUSH G02  7 
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G02 A  5          WENATCHEE FIRE FC G02 ORANGE  0 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: WENATCHEE FIRE FC G02 ORANGE (WA)    3 0 1 2 3 10 6
 2: SPOKANE FOXES FC 02 BLACK (WA)    3 0 1 2 2 9 5
 3: MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 02 NAVY (WA)    3 0 0 3 2 12 2
 
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U10 Girls U10 Gold/Silver - Flight A - 5/3/2013
#767 
6:30 PM
 
SPOKANE FOXES FC 02 RED (WA) 3 SPOKANE UNITED 02 (WA) 0 Heritage Rec Field E  
#768 
6:30 PM
 
ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G02 B (WA) 1 CASCADE FC G02 (WA) 0 Starfire Field 09  
Girls U10 Girls U10 Gold/Silver - Flight B - 5/3/2013
#765 
7:45 PM
 
ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G02 ACADEMY - HAGLER (WA) 1 SPOKANE FOXES FC 02 BLACK (WA) 1 Starfire Field 10  
Girls U10 Girls U10 Gold/Silver - Flight C - 5/3/2013
#766 
5:15 PM
 
WENATCHEE FIRE FC G02 ORANGE (WA) 1 FC CRUSH G02 (WA) 5 Heritage Rec Field F  
#764 
6:30 PM
 
MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 02 NAVY (WA) 0 ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G02 A (WA) 4 Starfire Field 10  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U10 Girls U10 Gold/Silver - Flight A - 5/4/2013
#777 
10:30 AM
 
CASCADE FC G02 (WA) 0 SPOKANE FOXES FC 02 RED (WA) 5 Heritage Rec Field F  
#778 
10:30 AM
 
SPOKANE UNITED 02 (WA) 6 ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G02 B (WA) 2 Heritage Rec Field E  
#772 
4:45 PM
 
SPOKANE FOXES FC 02 RED (WA) 7 ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G02 B (WA) 0 Heritage Rec Field F  
#773 
4:45 PM
 
SPOKANE UNITED 02 (WA) 5 CASCADE FC G02 (WA) 0 Heritage Rec Field E  
Girls U10 Girls U10 Gold/Silver - Flight B - 5/4/2013
#776 
11:45 AM
 
ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G02 ACADEMY - HAGLER (WA) 2 WENATCHEE FIRE FC G02 ORANGE (WA) 2 Heritage Rec Field E  
#774 
1:00 PM
 
FC CRUSH G02 (WA) 6 MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 02 NAVY (WA) 2 Heritage Rec Field F  
#771 
7:15 PM
 
ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G02 A (WA) 5 WENATCHEE FIRE FC G02 ORANGE (WA) 0 Heritage Rec Field E  
Girls U10 Girls U10 Gold/Silver - Flight C - 5/4/2013
#775 
11:45 AM
 
SPOKANE FOXES FC 02 BLACK (WA) 0 ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G02 A (WA) 5 Heritage Rec Field F  
#769 
6:00 PM
 
MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 02 NAVY (WA) 0 ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G02 ACADEMY - HAGLER (WA) 5 Heritage Rec Field E  
#770 
6:00 PM
 
SPOKANE FOXES FC 02 BLACK (WA) 1 FC CRUSH G02 (WA) 7 Heritage Rec Field F  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U10 Girls U10 Gold/Silver - Playoffs - 5/5/2013
#779 
Playoffs
Semi-Finals
10:00 AM
 
FC CRUSH G02 (WA) 4 ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G02 A (WA) 3 Heritage Rec Field F  
#780 
Playoffs
Semi-Finals
10:00 AM
 
SPOKANE UNITED 02 (WA) 1 SPOKANE FOXES FC 02 RED (WA) 3 Heritage Rec Field E  
#781 
Playoffs
Final
1:30 PM
 
FC CRUSH G02 (WA) 3 SPOKANE FOXES FC 02 RED (WA) 4 Heritage Rec Field F  
 
 
Girls U10 Girls U10 Gold/Silver
Flight A
Flight B
Flight C
No games to display.
 
 
Girls U11 Girls U11 Gold/Silver
East A
Friday, April 19, 2013
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G01 EMERALD  2          SPOKANE FOXES FC 01 RED  3 
  WENATCHEE FIRE FC G01 BLACK-CHANDLER  2          XIFA 2020 GU11  4 
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G01 ROYAL - PHOENIX  4          SPOKANE FOXES FC 01 GREEN  5 
Saturday, April 20, 2013
  XIFA 2020 GU11  4          SPOKANE FOXES FC 01 GREEN  1 
  SPOKANE FOXES FC 01 RED  7          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G01 ROYAL - PHOENIX  0 
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G01 EMERALD  6          WENATCHEE FIRE FC G01 BLACK-CHANDLER  0 
Sunday, April 21, 2013
  XIFA 2020 GU11  5          SPOKANE FOXES FC 01 RED  3 
  WENATCHEE FIRE FC G01 BLACK-CHANDLER  3          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G01 ROYAL - PHOENIX  1 
  SPOKANE FOXES FC 01 GREEN  0          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G01 EMERALD  3 
Saturday, April 27, 2013
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G01 EMERALD  3          PACIFIC FC 01 BLUE  0 
  TYNECASTLE FC G01  1          XIFA 2020 GU11  4 
  NORTAC COMETS FC  2          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G01 ROYAL - PHOENIX  1 
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G01 EMERALD  2          XIFA 2020 GU11  1 
Sunday, April 28, 2013
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G01 EMERALD  1          SPOKANE FOXES FC 01 RED  0 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: XIFA 2020 GU11 (WA)    3 3 0 0 12 6 27
 2: ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G01 EMERALD (WA)    3 2 0 1 9 3 22
 3: ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G01 ROYAL - PHOENIX (WA)    3 0 0 3 5 11 4

East B
Friday, April 19, 2013
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G01 EMERALD  2          SPOKANE FOXES FC 01 RED  3 
  WENATCHEE FIRE FC G01 BLACK-CHANDLER  2          XIFA 2020 GU11  4 
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G01 ROYAL - PHOENIX  4          SPOKANE FOXES FC 01 GREEN  5 
Saturday, April 20, 2013
  XIFA 2020 GU11  4          SPOKANE FOXES FC 01 GREEN  1 
  SPOKANE FOXES FC 01 RED  7          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G01 ROYAL - PHOENIX  0 
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G01 EMERALD  6          WENATCHEE FIRE FC G01 BLACK-CHANDLER  0 
Sunday, April 21, 2013
  XIFA 2020 GU11  5          SPOKANE FOXES FC 01 RED  3 
  WENATCHEE FIRE FC G01 BLACK-CHANDLER  3          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G01 ROYAL - PHOENIX  1 
  SPOKANE FOXES FC 01 GREEN  0          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G01 EMERALD  3 
Saturday, April 27, 2013
  PS SLAMMERS G01 BLACK  0          SPOKANE FOXES FC 01 RED  5 
  WENATCHEE FIRE FC G01 BLACK-CHANDLER  0          MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 01 NAVY  1 
  NORTHWEST UNITED FC G01 - WARMAN  1          SPOKANE FOXES FC 01 GREEN  2 
  SPOKANE FOXES FC 01 RED  2          MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 01 NAVY  1 
  FC CRUSH MMI ELITE  4          SPOKANE FOXES FC 01 GREEN  0 
Sunday, April 28, 2013
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G01 EMERALD  1          SPOKANE FOXES FC 01 RED  0 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: SPOKANE FOXES FC 01 RED (WA)    3 2 0 1 10 6 22
 2: WENATCHEE FIRE FC G01 BLACK-CHANDLER (WA)    3 1 0 2 5 9 11
 3: SPOKANE FOXES FC 01 GREEN (WA)    3 1 0 2 5 11 10

West A
Friday, April 12, 2013
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 01 NAVY  4          TYNECASTLE FC G01  0 
  NORTHWEST UNITED FC G01 - WARMAN  1          WPFC FURY G01 BLACK  2 
  EMERALD CITY FC ECFC F01  0          YELM FC PYTHONS  1 
Saturday, April 13, 2013
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 01 NAVY  3          NORTHWEST UNITED FC G01 - WARMAN  0 
  NORTHWEST UNITED FC G01 - WARMAN  3          EMERALD CITY FC ECFC F01  1 
  WPFC FURY G01 BLACK  0          YELM FC PYTHONS  1 
  TYNECASTLE FC G01  1          EMERALD CITY FC ECFC F01  0 
Sunday, April 14, 2013
  YELM FC PYTHONS  1          MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 01 NAVY  5 
  WPFC FURY G01 BLACK  1          TYNECASTLE FC G01  4 
Saturday, April 27, 2013
  WENATCHEE FIRE FC G01 BLACK-CHANDLER  0          MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 01 NAVY  1 
  WPFC FURY G01 BLACK  0          FC CRUSH MMI ELITE  5 
  SPOKANE FOXES FC 01 RED  2          MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 01 NAVY  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 01 NAVY (WA)    3 3 0 0 11 1 29
 2: WPFC FURY G01 BLACK (WA)    3 1 0 2 3 6 9
 3: EMERALD CITY FC ECFC F01 (WA)    3 0 0 3 1 5 1

West B
Friday, April 12, 2013
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 01 NAVY  4          TYNECASTLE FC G01  0 
  NORTHWEST UNITED FC G01 - WARMAN  1          WPFC FURY G01 BLACK  2 
  EMERALD CITY FC ECFC F01  0          YELM FC PYTHONS  1 
Saturday, April 13, 2013
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 01 NAVY  3          NORTHWEST UNITED FC G01 - WARMAN  0 
  NORTHWEST UNITED FC G01 - WARMAN  3          EMERALD CITY FC ECFC F01  1 
  WPFC FURY G01 BLACK  0          YELM FC PYTHONS  1 
  TYNECASTLE FC G01  1          EMERALD CITY FC ECFC F01  0 
Sunday, April 14, 2013
  YELM FC PYTHONS  1          MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 01 NAVY  5 
  WPFC FURY G01 BLACK  1          TYNECASTLE FC G01  4 
Saturday, April 27, 2013
  TYNECASTLE FC G01  1          XIFA 2020 GU11  4 
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G01 HEATHER  1          YELM FC PYTHONS  0 
  NORTHWEST UNITED FC G01 - WARMAN  1          SPOKANE FOXES FC 01 GREEN  2 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: TYNECASTLE FC G01 (WA)    3 2 0 1 5 5 17
 2: YELM FC PYTHONS (WA)    3 2 0 1 3 4 17
 3: NORTHWEST UNITED FC G01 - WARMAN (WA)    3 1 0 2 4 6 10

West C
Friday, April 12, 2013
  FC CRUSH MMI ELITE  0          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G01 HEATHER  0 
  PS SLAMMERS G01 BLACK  0          PACIFIC FC 01 BLUE  1 
Saturday, April 13, 2013
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G01 HEATHER  1          PACIFIC FC 01 BLUE  2 
  FC CRUSH MMI ELITE  2          NORTAC COMETS FC  2 
  PACIFIC FC 01 BLUE  1          FC CRUSH MMI ELITE  1 
  PS SLAMMERS G01 BLACK  2          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G01 HEATHER  0 
Sunday, April 14, 2013
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G01 HEATHER  1          NORTAC COMETS FC  1 
  NORTAC COMETS FC  1          PS SLAMMERS G01 BLACK  2 
Saturday, April 27, 2013
  PS SLAMMERS G01 BLACK  0          SPOKANE FOXES FC 01 RED  5 
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G01 EMERALD  3          PACIFIC FC 01 BLUE  0 
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G01 HEATHER  1          YELM FC PYTHONS  0 
  WPFC FURY G01 BLACK  0          FC CRUSH MMI ELITE  5 
  NORTAC COMETS FC  2          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G01 ROYAL - PHOENIX  1 
  FC CRUSH MMI ELITE  4          SPOKANE FOXES FC 01 GREEN  0 
  NORTAC COMETS FC  3          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G01 HEATHER  2 
Sunday, April 28, 2013
  FC CRUSH MMI ELITE  6          NORTAC COMETS FC  0 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: PACIFIC FC 01 BLUE (WA)    3 2 1 0 4 2 20
 2: PS SLAMMERS G01 BLACK (WA)    3 2 0 1 4 2 17
 3: FC CRUSH MMI ELITE (WA)    3 0 3 0 3 3 13
 4: NORTAC COMETS FC (WA)    3 0 2 1 4 5 10
 5: RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G01 HEATHER (WA)    4 0 2 2 2 5 9
 
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U11 Girls U11 Gold/Silver - West A - 4/12/2013
#216 
4:30 PM
 
MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 01 NAVY (WA) 4 TYNECASTLE FC G01 (WA) 0 Starfire Field 10  
#218 
7:00 PM
 
EMERALD CITY FC ECFC F01 (WA) 0 YELM FC PYTHONS (WA) 1 Starfire Field 10  
Girls U11 Girls U11 Gold/Silver - West B - 4/12/2013
#217 
5:00 PM
 
NORTHWEST UNITED FC G01 - WARMAN (WA) 1 WPFC FURY G01 BLACK (WA) 2 Starfire Field 09  
Girls U11 Girls U11 Gold/Silver - West C - 4/12/2013
#219 
7:30 PM
 
FC CRUSH MMI ELITE (WA) 0 RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G01 HEATHER (WA) 0 Starfire Field 09  
#220 
8:15 PM
 
PS SLAMMERS G01 BLACK (WA) 0 PACIFIC FC 01 BLUE (WA) 1 Starfire Field 10  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U11 Girls U11 Gold/Silver - West A - 4/13/2013
#221 
9:15 AM
 
MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 01 NAVY (WA) 3 NORTHWEST UNITED FC G01 - WARMAN (WA) 0 Starfire Field 09  
#222 
6:00 PM
 
WPFC FURY G01 BLACK (WA) 0 YELM FC PYTHONS (WA) 1 Starfire Field 10  
Girls U11 Girls U11 Gold/Silver - West B - 4/13/2013
#229 
2:15 PM
 
NORTHWEST UNITED FC G01 - WARMAN (WA) 3 EMERALD CITY FC ECFC F01 (WA) 1 Starfire Field 09  
#223 
7:15 PM
 
TYNECASTLE FC G01 (WA) 1 EMERALD CITY FC ECFC F01 (WA) 0 Starfire Field 10  
Girls U11 Girls U11 Gold/Silver - West C - 4/13/2013
#226 
9:15 AM
 
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G01 HEATHER (WA) 1 PACIFIC FC 01 BLUE (WA) 2 Starfire Field 10  
#224 
10:30 AM
 
FC CRUSH MMI ELITE (WA) 2 NORTAC COMETS FC (WA) 2 Starfire Field 09  
#230 
6:00 PM
 
PACIFIC FC 01 BLUE (WA) 1 FC CRUSH MMI ELITE (WA) 1 Starfire Field 09  
#225 
7:15 PM
 
PS SLAMMERS G01 BLACK (WA) 2 RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G01 HEATHER (WA) 0 Starfire Field 09  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U11 Girls U11 Gold/Silver - West A - 4/14/2013
#228 
10:30 AM
 
WPFC FURY G01 BLACK (WA) 1 TYNECASTLE FC G01 (WA) 4 Starfire Field 09  
Girls U11 Girls U11 Gold/Silver - West B - 4/14/2013
#227 
9:15 AM
 
YELM FC PYTHONS (WA) 1 MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 01 NAVY (WA) 5 Starfire Field 10  
Girls U11 Girls U11 Gold/Silver - West C - 4/14/2013
#232 
10:30 AM
 
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G01 HEATHER (WA) 1 NORTAC COMETS FC (WA) 1 Starfire Field 10  
#231 
2:15 PM
 
NORTAC COMETS FC (WA) 1 PS SLAMMERS G01 BLACK (WA) 2 Starfire Field 09  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U11 Girls U11 Gold/Silver - East A - 4/19/2013
#233 
5:15 PM
 
ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G01 EMERALD (WA) 2 SPOKANE FOXES FC 01 RED (WA) 3 Kvamme/Casc. #3  
#235 
6:30 PM
 
ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G01 ROYAL - PHOENIX (WA) 4 SPOKANE FOXES FC 01 GREEN (WA) 5 Kvamme/Casc. #3  
Girls U11 Girls U11 Gold/Silver - East B - 4/19/2013
#234 
5:15 PM
 
WENATCHEE FIRE FC G01 BLACK-CHANDLER (WA) 2 XIFA 2020 GU11 (WA) 4 Kvamme/Casc. #2  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U11 Girls U11 Gold/Silver - East A - 4/20/2013
#237 
9:30 AM
 
XIFA 2020 GU11 (WA) 4 SPOKANE FOXES FC 01 GREEN (WA) 1 Kvamme/Casc. #2  
#236 
12:30 PM
 
ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G01 EMERALD (WA) 6 WENATCHEE FIRE FC G01 BLACK-CHANDLER (WA) 0 Kvamme/Casc. #2  
Girls U11 Girls U11 Gold/Silver - East B - 4/20/2013
#238 
11:00 AM
 
SPOKANE FOXES FC 01 RED (WA) 7 ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G01 ROYAL - PHOENIX (WA) 0 Kvamme/Casc. #2  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U11 Girls U11 Gold/Silver - East A - 4/21/2013
#240 
9:00 AM
 
XIFA 2020 GU11 (WA) 5 SPOKANE FOXES FC 01 RED (WA) 3 Kvamme/Casc. #2  
Girls U11 Girls U11 Gold/Silver - East B - 4/21/2013
#241 
11:00 AM
 
WENATCHEE FIRE FC G01 BLACK-CHANDLER (WA) 3 ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G01 ROYAL - PHOENIX (WA) 1 Kvamme/Casc. #2  
#239 
1:00 PM
 
SPOKANE FOXES FC 01 GREEN (WA) 0 ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G01 EMERALD (WA) 3 Kvamme/Casc. #2  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U11 Girls U11 Gold/Silver - Playoffs - 4/27/2013
#692 
Playoffs
Quarter-Finals
9:30 AM
 
PS SLAMMERS G01 BLACK (WA) 0 SPOKANE FOXES FC 01 RED (WA) 5 Lake Sammamish State Park West Field 6  
#693 
Playoffs
Quarter-Finals
9:30 AM
 
WENATCHEE FIRE FC G01 BLACK-CHANDLER (WA) 0 MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 01 NAVY (WA) 1 Lake Sammamish State Park West Field 4  
#690 
Playoffs
Quarter-Finals
11:00 AM
 
ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G01 EMERALD (WA) 3 PACIFIC FC 01 BLUE (WA) 0 Lake Sammamish State Park West Field 6  
#691 
Playoffs
Quarter-Finals
11:00 AM
 
TYNECASTLE FC G01 (WA) 1 XIFA 2020 GU11 (WA) 4 Lake Sammamish State Park West Field 4  
#700 
Playoffs
SILVER Quarter-Finals
11:00 AM
 
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G01 HEATHER (WA) 1 YELM FC PYTHONS (WA) 0 Lake Sammamish State Park West Field 3  
#697 
Playoffs
SILVER Quarter-Finals
12:30 PM
 
WPFC FURY G01 BLACK (WA) 0 FC CRUSH MMI ELITE (WA) 5 Lake Sammamish State Park West Field 3  
#698 
Playoffs
SILVER Quarter-Finals
12:30 PM
 
NORTHWEST UNITED FC G01 - WARMAN (WA) 1 SPOKANE FOXES FC 01 GREEN (WA) 2 Lake Sammamish State Park West Field 6  
#699 
Playoffs
SILVER Quarter-Finals
12:30 PM
 
NORTAC COMETS FC (WA) 2 ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G01 ROYAL - PHOENIX (WA) 1 Lake Sammamish State Park West Field 4  
#694 
Playoffs
Semi-Finals
5:00 PM
 
ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G01 EMERALD (WA) 2 XIFA 2020 GU11 (WA) 1 Lake Sammamish State Park West Field 6  
#695 
Playoffs
Semi-Finals
5:00 PM
 
SPOKANE FOXES FC 01 RED (WA) 2 MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 01 NAVY (WA) 1 Lake Sammamish State Park West Field 4  
#701 
Playoffs
SILVER Semi-Finals
6:30 PM
 
FC CRUSH MMI ELITE (WA) 4 SPOKANE FOXES FC 01 GREEN (WA) 0 Lake Sammamish State Park West Field 3  
#702 
Playoffs
SILVER Semi-Finals
6:30 PM
 
NORTAC COMETS FC (WA) 3 RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G01 HEATHER (WA) 2 Lake Sammamish State Park West Field 4  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U11 Girls U11 Gold/Silver - Playoffs - 4/28/2013
#703 
Playoffs
SILVER Final
11:45 AM
 
FC CRUSH MMI ELITE (WA) 6 NORTAC COMETS FC (WA) 0 Lake Sammamish State Park West Field 6  
#696 
Playoffs
Final
1:00 PM
 
ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G01 EMERALD (WA) 1 SPOKANE FOXES FC 01 RED (WA) 0 Lake Sammamish State Park West Field 3  
 
 
Girls U12 Girls U12 Gold/Silver
East A
Saturday, April 20, 2013
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G00 EMERALD  4          STING SOCCER CDA STING - ARSENAL - DUPREE  0 
  SPOKANE VALLEY UNITED 99 (VALDEZ)  7          IDAHO THUNDER FC G00 - AVERRETT  0 
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G00 EMERALD  2          SPOKANE VALLEY UNITED 99 (VALDEZ)  0 
  STING SOCCER CDA STING - ARSENAL - DUPREE  4          IDAHO THUNDER FC G00 - AVERRETT  0 
Sunday, April 21, 2013
  IDAHO THUNDER FC G00 - AVERRETT  0          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G00 EMERALD  7 
  SPOKANE VALLEY UNITED 99 (VALDEZ)  1          STING SOCCER CDA STING - ARSENAL - DUPREE  0 
Friday, April 26, 2013
  TYNECASTLE FC G00  0          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G00 EMERALD  3 
  SPOKANE VALLEY UNITED 99 (VALDEZ)  3          LAKE WASHINGTON PREMIER FC LWPFC WHITE PIRANHAS  2 
Saturday, April 27, 2013
  PS SLAMMERS G00  2          STING SOCCER CDA STING - ARSENAL - DUPREE  4 
  IDAHO THUNDER FC G00 - AVERRETT  1          WPFC FURY G00 BLACK  5 
  SPOKANE FOXES FC 00 RED  0          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G00 EMERALD  2 
  WENATCHEE FIRE FC G00 BLACK  5          SPOKANE VALLEY UNITED 99 (VALDEZ)  0 
  NORTHWEST UNITED FC G00 - MOULTON  1          STING SOCCER CDA STING - ARSENAL - DUPREE  2 
Sunday, April 28, 2013
  STING SOCCER CDA STING - ARSENAL - DUPREE  0          WPFC FURY G00 BLACK  1 
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G00 EMERALD  2          WENATCHEE FIRE FC G00 BLACK  3 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G00 EMERALD (WA)    3 3 0 0 10 0 29
 2: SPOKANE VALLEY UNITED 99 (VALDEZ) (WA)    3 2 0 1 5 2 18
 3: STING SOCCER CDA STING - ARSENAL - DUPREE (ID)    3 1 0 2 4 5 10
 4: IDAHO THUNDER FC G00 - AVERRETT (ID)    3 0 0 3 0 12 0

East B
Saturday, April 20, 2013
  WENATCHEE FIRE FC G00 BLACK  3          COBRA PREMIER WORLD ALLSTARZ  0 
  SPOKANE FOXES FC 00 RED  2          CENTRAL WASHINGTON CWSA G00 NAVY  1 
  WENATCHEE FIRE FC G00 BLACK  0          SPOKANE FOXES FC 00 RED  0 
  COBRA PREMIER WORLD ALLSTARZ  0          CENTRAL WASHINGTON CWSA G00 NAVY  1 
Sunday, April 21, 2013
  CENTRAL WASHINGTON CWSA G00 NAVY  0          WENATCHEE FIRE FC G00 BLACK  2 
  SPOKANE FOXES FC 00 RED  3          COBRA PREMIER WORLD ALLSTARZ  0 
Friday, April 26, 2013
  SPOKANE FOXES FC 00 RED  1          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G00 A  0 
  CK UNITED 00 JOSSERAND  0          WENATCHEE FIRE FC G00 BLACK  6 
Saturday, April 27, 2013
  CASCADE FC G00 GREEN  2          CENTRAL WASHINGTON CWSA G00 NAVY  1 
  COBRA PREMIER WORLD ALLSTARZ  0          NORTHWEST UNITED FC G00 - MOULTON  1 
  SPOKANE FOXES FC 00 RED  0          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G00 EMERALD  2 
  WENATCHEE FIRE FC G00 BLACK  5          SPOKANE VALLEY UNITED 99 (VALDEZ)  0 
Sunday, April 28, 2013
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G00 EMERALD  2          WENATCHEE FIRE FC G00 BLACK  3 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: WENATCHEE FIRE FC G00 BLACK (WA)    3 2 1 0 5 0 23
 2: SPOKANE FOXES FC 00 RED (WA)    3 2 1 0 5 1 22
 3: CENTRAL WASHINGTON CWSA G00 NAVY (WA)    3 1 0 2 2 4 9
 4: COBRA PREMIER WORLD ALLSTARZ (WA)    3 0 0 3 0 7 0

West A
Friday, April 12, 2013
  TYNECASTLE FC G00  4          NORTH KITSAP SC NK STORM G00  0 
  LAKE WASHINGTON PREMIER FC LWPFC WHITE PIRANHAS  5          CK UNITED 00 JOSSERAND  0 
Saturday, April 13, 2013
  CK UNITED 00 JOSSERAND  2          NORTH KITSAP SC NK STORM G00  0 
  LAKE WASHINGTON PREMIER FC LWPFC WHITE PIRANHAS  5          CASCADE FC G00 GREEN  0 
  TYNECASTLE FC G00  1          CK UNITED 00 JOSSERAND  4 
Sunday, April 14, 2013
  CK UNITED 00 JOSSERAND  3          CASCADE FC G00 GREEN  0 
  CASCADE FC G00 GREEN  0          TYNECASTLE FC G00  1 
  NORTH KITSAP SC NK STORM G00  0          LAKE WASHINGTON PREMIER FC LWPFC WHITE PIRANHAS  3 
Friday, April 26, 2013
  CK UNITED 00 JOSSERAND  0          WENATCHEE FIRE FC G00 BLACK  6 
  TYNECASTLE FC G00  0          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G00 EMERALD  3 
  SPOKANE VALLEY UNITED 99 (VALDEZ)  3          LAKE WASHINGTON PREMIER FC LWPFC WHITE PIRANHAS  2 
Saturday, April 27, 2013
  CASCADE FC G00 GREEN  2          CENTRAL WASHINGTON CWSA G00 NAVY  1 
  CASCADE FC G00 GREEN  0          WPFC FURY G00 BLACK  3 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: LAKE WASHINGTON PREMIER FC LWPFC WHITE PIRANHAS (WA)    3 3 0 0 11 0 30
 2: CK UNITED 00 JOSSERAND (WA)    4 3 0 1 9 5 28
 3: TYNECASTLE FC G00 (WA)    3 2 0 1 6 4 19
 4: CASCADE FC G00 GREEN (WA)    3 0 0 3 0 8 0
 5: NORTH KITSAP SC NK STORM G00 (WA)    3 0 0 3 0 9 0

West B
Saturday, April 13, 2013
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G00 A  1          WPFC FURY G00 BLACK  1 
  NORTHWEST UNITED FC G00 - MOULTON  1          PS SLAMMERS G00  0 
  WPFC FURY G00 BLACK  3          PS SLAMMERS G00  0 
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G00 A  2          NORTHWEST UNITED FC G00 - MOULTON  1 
Sunday, April 14, 2013
  PS SLAMMERS G00  0          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G00 A  8 
  WPFC FURY G00 BLACK  1          NORTHWEST UNITED FC G00 - MOULTON  1 
Friday, April 26, 2013
  SPOKANE FOXES FC 00 RED  1          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G00 A  0 
Saturday, April 27, 2013
  PS SLAMMERS G00  2          STING SOCCER CDA STING - ARSENAL - DUPREE  4 
  IDAHO THUNDER FC G00 - AVERRETT  1          WPFC FURY G00 BLACK  5 
  COBRA PREMIER WORLD ALLSTARZ  0          NORTHWEST UNITED FC G00 - MOULTON  1 
  NORTHWEST UNITED FC G00 - MOULTON  1          STING SOCCER CDA STING - ARSENAL - DUPREE  2 
  CASCADE FC G00 GREEN  0          WPFC FURY G00 BLACK  3 
Sunday, April 28, 2013
  STING SOCCER CDA STING - ARSENAL - DUPREE  0          WPFC FURY G00 BLACK  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G00 A (WA)    3 2 1 0 7 2 22
 2: WPFC FURY G00 BLACK (WA)    3 1 2 0 5 2 18
 3: NORTHWEST UNITED FC G00 - MOULTON (WA)    3 1 1 1 3 3 13
 4: PS SLAMMERS G00 (WA)    3 0 0 3 0 8 0
 
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U12 Girls U12 Gold/Silver - West A - 4/12/2013
#259 
5:00 PM
 
TYNECASTLE FC G00 (WA) 4 NORTH KITSAP SC NK STORM G00 (WA) 0 Starfire Field 02  
#258 
6:15 PM
 
LAKE WASHINGTON PREMIER FC LWPFC WHITE PIRANHAS (WA) 5 CK UNITED 00 JOSSERAND (WA) 0 Starfire Field 02  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U12 Girls U12 Gold/Silver - West A - 4/13/2013
#264 
10:45 AM
 
CK UNITED 00 JOSSERAND (WA) 2 NORTH KITSAP SC NK STORM G00 (WA) 0 Petrovitsky #1  
#262 
11:00 AM
 
LAKE WASHINGTON PREMIER FC LWPFC WHITE PIRANHAS (WA) 5 CASCADE FC G00 GREEN (WA) 0 Starfire Field 02  
#263 
5:45 PM
 
TYNECASTLE FC G00 (WA) 1 CK UNITED 00 JOSSERAND (WA) 4 Petrovitsky #2  
Girls U12 Girls U12 Gold/Silver - West B - 4/13/2013
#260 
10:45 AM
 
ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G00 A (WA) 1 WPFC FURY G00 BLACK (WA) 1 Valley Ridge #2  
#266 
10:45 AM
 
NORTHWEST UNITED FC G00 - MOULTON (WA) 1 PS SLAMMERS G00 (WA) 0 Valley Ridge #1  
#261 
4:15 PM
 
WPFC FURY G00 BLACK (WA) 3 PS SLAMMERS G00 (WA) 0 Valley Ridge #2  
#265 
4:15 PM
 
ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G00 A (WA) 2 NORTHWEST UNITED FC G00 - MOULTON (WA) 1 Valley Ridge #1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U12 Girls U12 Gold/Silver - West A - 4/14/2013
#269 
8:00 AM
 
CK UNITED 00 JOSSERAND (WA) 3 CASCADE FC G00 GREEN (WA) 0 Hazen HS Turf  
#268 
1:45 PM
 
CASCADE FC G00 GREEN (WA) 0 TYNECASTLE FC G00 (WA) 1 Hazen HS Turf  
#267 
3:15 PM
 
NORTH KITSAP SC NK STORM G00 (WA) 0 LAKE WASHINGTON PREMIER FC LWPFC WHITE PIRANHAS (WA) 3 Starfire Field 02  
Girls U12 Girls U12 Gold/Silver - West B - 4/14/2013
#270 
8:00 AM
 
PS SLAMMERS G00 (WA) 0 ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G00 A (WA) 8 Lindbergh HS Turf  
#271 
8:00 AM
 
WPFC FURY G00 BLACK (WA) 1 NORTHWEST UNITED FC G00 - MOULTON (WA) 1 Foster HS Stadium  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U12 Girls U12 Gold/Silver - East A - 4/20/2013
#272 
11:00 AM
 
ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G00 EMERALD (WA) 4 STING SOCCER CDA STING - ARSENAL - DUPREE (ID) 0 Moses Lake HS PF1  
#273 
11:00 AM
 
SPOKANE VALLEY UNITED 99 (VALDEZ) (WA) 7 IDAHO THUNDER FC G00 - AVERRETT (ID) 0 Kvamme/Casc. #1  
#276 
4:00 PM
 
ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G00 EMERALD (WA) 2 SPOKANE VALLEY UNITED 99 (VALDEZ) (WA) 0 Kvamme/Casc. #1  
#277 
4:00 PM
 
STING SOCCER CDA STING - ARSENAL - DUPREE (ID) 4 IDAHO THUNDER FC G00 - AVERRETT (ID) 0 Moses Lake HS PF1  
Girls U12 Girls U12 Gold/Silver - East B - 4/20/2013
#274 
9:30 AM
 
WENATCHEE FIRE FC G00 BLACK (WA) 3 COBRA PREMIER WORLD ALLSTARZ (WA) 0 Moses Lake HS PF1  
#275 
9:30 AM
 
SPOKANE FOXES FC 00 RED (WA) 2 CENTRAL WASHINGTON CWSA G00 NAVY (WA) 1 Kvamme/Casc. #1  
#278 
2:30 PM
 
WENATCHEE FIRE FC G00 BLACK (WA) 0 SPOKANE FOXES FC 00 RED (WA) 0 Kvamme/Casc. #1  
#279 
2:30 PM
 
COBRA PREMIER WORLD ALLSTARZ (WA) 0 CENTRAL WASHINGTON CWSA G00 NAVY (WA) 1 Moses Lake HS PF1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U12 Girls U12 Gold/Silver - East A - 4/21/2013
#280 
9:00 AM
 
IDAHO THUNDER FC G00 - AVERRETT (ID) 0 ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G00 EMERALD (WA) 7 Kvamme/Casc. #1  
#281 
9:00 AM
 
SPOKANE VALLEY UNITED 99 (VALDEZ) (WA) 1 STING SOCCER CDA STING - ARSENAL - DUPREE (ID) 0 Moses Lake HS PF1  
Girls U12 Girls U12 Gold/Silver - East B - 4/21/2013
#282 
11:00 AM
 
CENTRAL WASHINGTON CWSA G00 NAVY (WA) 0 WENATCHEE FIRE FC G00 BLACK (WA) 2 Kvamme/Casc. #1  
#283 
11:00 AM
 
SPOKANE FOXES FC 00 RED (WA) 3 COBRA PREMIER WORLD ALLSTARZ (WA) 0 Moses Lake HS PF1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U12 Girls U12 Gold/Silver - Playoffs - 4/26/2013
#725 
Playoffs
Quarter-Finals
5:30 PM
 
SPOKANE FOXES FC 00 RED (WA) 1 ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G00 A (WA) 0 Lake Sammamish State Park West Field 5  
#727 
Playoffs
Quarter-Finals
5:30 PM
 
CK UNITED 00 JOSSERAND (WA) 0 WENATCHEE FIRE FC G00 BLACK (WA) 6 Lake Sammamish State Park West Field 7  
#726 
Playoffs
Quarter-Finals
7:00 PM
 
TYNECASTLE FC G00 (WA) 0 ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G00 EMERALD (WA) 3 Lake Sammamish State Park West Field 7  
#728 
Playoffs
Quarter-Finals
7:00 PM
 
SPOKANE VALLEY UNITED 99 (VALDEZ) (WA) 3 LAKE WASHINGTON PREMIER FC LWPFC WHITE PIRANHAS (WA) 2 Lake Sammamish State Park West Field 5  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U12 Girls U12 Gold/Silver - Playoffs - 4/27/2013
#719 
Playoffs
SILVER Quarter-Finals
8:00 AM
 
PS SLAMMERS G00 (WA) 2 STING SOCCER CDA STING - ARSENAL - DUPREE (ID) 4 Lake Sammamish State Park West Field 9  
#720 
Playoffs
SILVER Quarter-Finals
8:00 AM
 
CASCADE FC G00 GREEN (WA) 2 CENTRAL WASHINGTON CWSA G00 NAVY (WA) 1 Lake Sammamish State Park West Field 7  
#721 
Playoffs
SILVER Quarter-Finals
8:00 AM
 
IDAHO THUNDER FC G00 - AVERRETT (ID) 1 WPFC FURY G00 BLACK (WA) 5 Lake Sammamish State Park West Field 5  
#718 
Playoffs
SILVER Quarter-Finals
9:30 AM
 
COBRA PREMIER WORLD ALLSTARZ (WA) 0 NORTHWEST UNITED FC G00 - MOULTON (WA) 1 Lake Sammamish State Park West Field 5  
#729 
Playoffs
Semi-Finals
2:00 PM
 
SPOKANE FOXES FC 00 RED (WA) 0 ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G00 EMERALD (WA) 2 Lake Sammamish State Park West Field 9  
#730 
Playoffs
Semi-Finals
2:00 PM
 
WENATCHEE FIRE FC G00 BLACK (WA) 5 SPOKANE VALLEY UNITED 99 (VALDEZ) (WA) 0 Lake Sammamish State Park West Field 7  
#722 
Playoffs
SILVER Semi-Finals
3:30 PM
 
NORTHWEST UNITED FC G00 - MOULTON (WA) 1 STING SOCCER CDA STING - ARSENAL - DUPREE (ID) 2 Lake Sammamish State Park West Field 7  
#723 
Playoffs
SILVER Semi-Finals
3:30 PM
 
CASCADE FC G00 GREEN (WA) 0 WPFC FURY G00 BLACK (WA) 3 Lake Sammamish State Park West Field 5  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U12 Girls U12 Gold/Silver - Playoffs - 4/28/2013
#724 
Playoffs
SILVER Final
10:00 AM
 
STING SOCCER CDA STING - ARSENAL - DUPREE (ID) 0 WPFC FURY G00 BLACK (WA) 1 Lake Sammamish State Park West Field 9  
#731 
Playoffs
Final
11:15 AM
 
ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G00 EMERALD (WA) 2 WENATCHEE FIRE FC G00 BLACK (WA) 3 Lake Sammamish State Park West Field 7  
 
 
Girls U12 Girls U12 Bronze
Flight A
Saturday, April 13, 2013
  FUERZA FC 00 ACADEMY  2          CASCADE FC G00 WHITE  0 
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G00 LYNN  1          SEATTLE CELTIC G00  1 
  EMERALD CITY FC ECFC F00 GREEN  0          PACIFIC FC 00 BLUE  1 
  EMERALD CITY FC ECFC F00 GREEN  0          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G00 LYNN  2 
  SEATTLE CELTIC G00  6          CASCADE FC G00 WHITE  0 
  PACIFIC FC 00 BLUE  1          FUERZA FC 00 ACADEMY  0 
Sunday, April 14, 2013
  PACIFIC FC 00 BLUE  2          SEATTLE CELTIC G00  0 
  FUERZA FC 00 ACADEMY  1          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G00 LYNN  4 
  CASCADE FC G00 WHITE  0          EMERALD CITY FC ECFC F00 GREEN  2 
Friday, April 26, 2013
  SEATTLE CELTIC G00  0          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G00 LYNN  5 
  FUERZA FC 00 ACADEMY  2          PACIFIC FC 00 BLUE  1 
Sunday, April 28, 2013
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G00 LYNN  4          FUERZA FC 00 ACADEMY  3 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: SEATTLE CELTIC G00 (WA)    3 1 1 1 5 3 14
 2: FUERZA FC 00 ACADEMY (WA)    3 1 0 2 3 5 10
 3: EMERALD CITY FC ECFC F00 GREEN (WA)    3 1 0 2 2 3 9

Flight B
Saturday, April 13, 2013
  FUERZA FC 00 ACADEMY  2          CASCADE FC G00 WHITE  0 
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G00 LYNN  1          SEATTLE CELTIC G00  1 
  EMERALD CITY FC ECFC F00 GREEN  0          PACIFIC FC 00 BLUE  1 
  EMERALD CITY FC ECFC F00 GREEN  0          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G00 LYNN  2 
  SEATTLE CELTIC G00  6          CASCADE FC G00 WHITE  0 
  PACIFIC FC 00 BLUE  1          FUERZA FC 00 ACADEMY  0 
Sunday, April 14, 2013
  PACIFIC FC 00 BLUE  2          SEATTLE CELTIC G00  0 
  FUERZA FC 00 ACADEMY  1          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G00 LYNN  4 
  CASCADE FC G00 WHITE  0          EMERALD CITY FC ECFC F00 GREEN  2 
Friday, April 26, 2013
  SEATTLE CELTIC G00  0          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G00 LYNN  5 
  FUERZA FC 00 ACADEMY  2          PACIFIC FC 00 BLUE  1 
Sunday, April 28, 2013
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G00 LYNN  4          FUERZA FC 00 ACADEMY  3 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: PACIFIC FC 00 BLUE (WA)    3 3 0 0 4 0 25
 2: RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G00 LYNN (WA)    3 2 1 0 7 2 22
 3: CASCADE FC G00 WHITE (WA)    3 0 0 3 0 8 0
 
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U12 Girls U12 Bronze - Flight A - 4/13/2013
#169 
9:30 AM
 
FUERZA FC 00 ACADEMY (WA) 2 CASCADE FC G00 WHITE (WA) 0 Petrovitsky #2  
#168 
10:45 AM
 
EMERALD CITY FC ECFC F00 GREEN (WA) 0 PACIFIC FC 00 BLUE (WA) 1 Petrovitsky #2  
#165 
4:30 PM
 
EMERALD CITY FC ECFC F00 GREEN (WA) 0 RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G00 LYNN (WA) 2 Petrovitsky #1  
#167 
4:30 PM
 
SEATTLE CELTIC G00 (WA) 6 CASCADE FC G00 WHITE (WA) 0 Petrovitsky #2  
Girls U12 Girls U12 Bronze - Flight B - 4/13/2013
#170 
9:30 AM
 
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G00 LYNN (WA) 1 SEATTLE CELTIC G00 (WA) 1 Petrovitsky #1  
#166 
5:45 PM
 
PACIFIC FC 00 BLUE (WA) 1 FUERZA FC 00 ACADEMY (WA) 0 Petrovitsky #1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U12 Girls U12 Bronze - Flight A - 4/14/2013
#172 
3:15 PM
 
FUERZA FC 00 ACADEMY (WA) 1 RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G00 LYNN (WA) 4 Starfire Field 04  
Girls U12 Girls U12 Bronze - Flight B - 4/14/2013
#173 
2:45 PM
 
PACIFIC FC 00 BLUE (WA) 2 SEATTLE CELTIC G00 (WA) 0 Starfire Field 01  
#171 
4:45 PM
 
CASCADE FC G00 WHITE (WA) 0 EMERALD CITY FC ECFC F00 GREEN (WA) 2 Eastlake HS CF 1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U12 Girls U12 Bronze - Playoffs - 4/26/2013
#582 
Playoffs
Semi-Finals
5:30 PM
 
SEATTLE CELTIC G00 (WA) 0 RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G00 LYNN (WA) 5 Lake Sammamish State Park West Field 8  
#583 
Playoffs
Semi-Finals
7:00 PM
 
FUERZA FC 00 ACADEMY (WA) 2 PACIFIC FC 00 BLUE (WA) 1 Lake Sammamish State Park West Field 9  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U12 Girls U12 Bronze - Playoffs - 4/28/2013
#584 
Playoffs
Final
9:15 AM
 
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G00 LYNN (WA) 4 FUERZA FC 00 ACADEMY (WA) 3 Lake Sammamish State Park West Field 7  
 
 
Girls U13 Girls U13 Gold/Silver
East A
Friday, April 19, 2013
  SPOKANE FOXES FC 99 RED  2          WENATCHEE FIRE FC G99 BLACK-HIGGINS  1 
  WENATCHEE FIRE FC G99 WHITE  1          CENTRAL WASHINGTON CWSA G99 - GAULKE  0 
  SPOKANE FOXES FC 99 WHITE  1          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G99 ROYAL -COX  0 
Saturday, April 20, 2013
  CENTRAL WASHINGTON CWSA G99 - GAULKE  2          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G99 ROYAL -COX  4 
  WENATCHEE FIRE FC G99 BLACK-HIGGINS  1          SPOKANE FOXES FC 99 WHITE  0 
  SPOKANE FOXES FC 99 RED  6          WENATCHEE FIRE FC G99 WHITE  0 
Sunday, April 21, 2013
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G99 ROYAL -COX  0          SPOKANE FOXES FC 99 RED  1 
  WENATCHEE FIRE FC G99 WHITE  0          SPOKANE FOXES FC 99 WHITE  0 
  CENTRAL WASHINGTON CWSA G99 - GAULKE  0          WENATCHEE FIRE FC G99 BLACK-HIGGINS  5 
Saturday, May 04, 2013
  PS SLAMMERS G99  4          SPOKANE FOXES FC 99 WHITE  1 
  NORTAC SPARTA 99  2          SPOKANE FOXES FC 99 RED  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: SPOKANE FOXES FC 99 RED (WA)    3 3 0 0 7 1 26
 2: SPOKANE FOXES FC 99 WHITE (WA)    3 1 1 1 1 1 12
 3: CENTRAL WASHINGTON CWSA G99 - GAULKE (WA)    3 0 0 3 2 9 2

East B
Friday, April 19, 2013
  SPOKANE FOXES FC 99 RED  2          WENATCHEE FIRE FC G99 BLACK-HIGGINS  1 
  WENATCHEE FIRE FC G99 WHITE  1          CENTRAL WASHINGTON CWSA G99 - GAULKE  0 
  SPOKANE FOXES FC 99 WHITE  1          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G99 ROYAL -COX  0 
Saturday, April 20, 2013
  CENTRAL WASHINGTON CWSA G99 - GAULKE  2          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G99 ROYAL -COX  4 
  WENATCHEE FIRE FC G99 BLACK-HIGGINS  1          SPOKANE FOXES FC 99 WHITE  0 
  SPOKANE FOXES FC 99 RED  6          WENATCHEE FIRE FC G99 WHITE  0 
Sunday, April 21, 2013
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G99 ROYAL -COX  0          SPOKANE FOXES FC 99 RED  1 
  WENATCHEE FIRE FC G99 WHITE  0          SPOKANE FOXES FC 99 WHITE  0 
  CENTRAL WASHINGTON CWSA G99 - GAULKE  0          WENATCHEE FIRE FC G99 BLACK-HIGGINS  5 
Saturday, May 04, 2013
  WENATCHEE FIRE FC G99 WHITE  1          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G99 HARRHY  4 
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G99 ROYAL -COX  2          NW PREMIER FC G99  4 
  WENATCHEE FIRE FC G99 BLACK-HIGGINS  0          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G99A  3 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: WENATCHEE FIRE FC G99 BLACK-HIGGINS (WA)    3 2 0 1 6 2 19
 2: WENATCHEE FIRE FC G99 WHITE (WA)    3 1 1 1 1 4 12
 3: ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G99 ROYAL -COX (WA)    3 1 0 2 4 4 9

East C
Friday, April 19, 2013
  STING SOCCER CDA STING - TOTTENHAM  3          COBRA PREMIER WOMBATS  0 
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE 99 SYNERGY  1          IDAHO THUNDER FC G99  0 
Saturday, April 20, 2013
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE 99 SYNERGY  1          STING SOCCER CDA STING - TOTTENHAM  0 
  IDAHO THUNDER FC G99  0          SPOKANE VALLEY UNITED 00 (VALDEZ)  8 
  SPOKANE VALLEY UNITED 00 (VALDEZ)  2          COBRA PREMIER WOMBATS  0 
Sunday, April 21, 2013
  STING SOCCER CDA STING - TOTTENHAM  1          IDAHO THUNDER FC G99  0 
  COBRA PREMIER WOMBATS  1          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE 99 SYNERGY  5 
  SPOKANE VALLEY UNITED 00 (VALDEZ)  4          STING SOCCER CDA STING - TOTTENHAM  0 
Saturday, May 04, 2013
  WPFC FURY G99 BLACK  1          STING SOCCER CDA STING - TOTTENHAM  3 
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE 99 SYNERGY  0          TYNECASTLE FC G99  2 
  PACIFIC FC 99 BLUE  1          SPOKANE VALLEY UNITED 00 (VALDEZ)  4 
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G99 HARRHY  1          STING SOCCER CDA STING - TOTTENHAM  2 
  TYNECASTLE FC G99  0          SPOKANE VALLEY UNITED 00 (VALDEZ)  1 
Sunday, May 05, 2013
  SPOKANE VALLEY UNITED 00 (VALDEZ)  0          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G99A  4 
  STING SOCCER CDA STING - TOTTENHAM  2          NW PREMIER FC G99  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: SPOKANE VALLEY UNITED 00 (VALDEZ) (WA)    3 3 0 0 10 0 29
 2: ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE 99 SYNERGY (WA)    3 3 0 0 6 1 25
 3: STING SOCCER CDA STING - TOTTENHAM (ID)    4 2 0 2 4 5 18
 4: COBRA PREMIER WOMBATS (WA)    3 0 0 3 1 9 1
 5: IDAHO THUNDER FC G99 (ID)    3 0 0 3 0 6 0

West A
Saturday, April 13, 2013
  TYNECASTLE FC G99  1          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G99 HARRHY  0 
  PACIFIC FC 99 BLUE  3          CASCADE FC G99  0 
  NW PREMIER FC G99  3          PACIFIC FC 99 ORANGE  0 
  TYNECASTLE FC G99  1          NW PREMIER FC G99  0 
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G99 HARRHY  1          PACIFIC FC 99 BLUE  2 
  PACIFIC FC 99 ORANGE  1          CASCADE FC G99  1 
Sunday, April 14, 2013
  PACIFIC FC 99 BLUE  1          NW PREMIER FC G99  1 
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G99 HARRHY  4          PACIFIC FC 99 ORANGE  1 
  CASCADE FC G99  0          TYNECASTLE FC G99  8 
Saturday, May 04, 2013
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE 99 SYNERGY  0          TYNECASTLE FC G99  2 
  PACIFIC FC 99 BLUE  1          SPOKANE VALLEY UNITED 00 (VALDEZ)  4 
  TYNECASTLE FC G99  0          SPOKANE VALLEY UNITED 00 (VALDEZ)  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: TYNECASTLE FC G99 (WA)    3 3 0 0 6 0 26
 2: PACIFIC FC 99 BLUE (WA)    3 2 1 0 6 2 22
 3: PACIFIC FC 99 ORANGE (WA)    3 0 1 2 2 8 5

West B
Saturday, April 13, 2013
  TYNECASTLE FC G99  1          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G99 HARRHY  0 
  PACIFIC FC 99 BLUE  3          CASCADE FC G99  0 
  NW PREMIER FC G99  3          PACIFIC FC 99 ORANGE  0 
  TYNECASTLE FC G99  1          NW PREMIER FC G99  0 
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G99 HARRHY  1          PACIFIC FC 99 BLUE  2 
  PACIFIC FC 99 ORANGE  1          CASCADE FC G99  1 
Sunday, April 14, 2013
  PACIFIC FC 99 BLUE  1          NW PREMIER FC G99  1 
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G99 HARRHY  4          PACIFIC FC 99 ORANGE  1 
  CASCADE FC G99  0          TYNECASTLE FC G99  8 
Saturday, May 04, 2013
  WENATCHEE FIRE FC G99 WHITE  1          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G99 HARRHY  4 
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G99 ROYAL -COX  2          NW PREMIER FC G99  4 
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G99 HARRHY  1          STING SOCCER CDA STING - TOTTENHAM  2 
  PS SLAMMERS G99  2          NW PREMIER FC G99  5 
Sunday, May 05, 2013
  STING SOCCER CDA STING - TOTTENHAM  2          NW PREMIER FC G99  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: NW PREMIER FC G99 (WA)    3 1 1 1 4 2 14
 2: RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G99 HARRHY (WA)    3 1 0 2 5 4 10
 3: CASCADE FC G99 (WA)    3 0 1 2 1 8 4

West C
Friday, April 12, 2013
  WPFC FURY G99 BLACK  1          MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 99 NAVY  1 
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G99A  8          PS SLAMMERS G99  1 
Saturday, April 13, 2013
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 99 NAVY  0          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G99A  4 
  NORTAC SPARTA 99  1          WPFC FURY G99 BLACK  1 
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G99A  3          WPFC FURY G99 BLACK  0 
  NORTAC SPARTA 99  1          MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 99 NAVY  0 
Sunday, April 14, 2013
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 99 NAVY  1          PS SLAMMERS G99  2 
  PS SLAMMERS G99  0          NORTAC SPARTA 99  4 
Saturday, May 04, 2013
  WPFC FURY G99 BLACK  1          STING SOCCER CDA STING - TOTTENHAM  3 
  PS SLAMMERS G99  4          SPOKANE FOXES FC 99 WHITE  1 
  NORTAC SPARTA 99  2          SPOKANE FOXES FC 99 RED  1 
  WENATCHEE FIRE FC G99 BLACK-HIGGINS  0          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G99A  3 
  PS SLAMMERS G99  2          NW PREMIER FC G99  5 
  NORTAC SPARTA 99  1          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G99A  6 
Sunday, May 05, 2013
  SPOKANE VALLEY UNITED 00 (VALDEZ)  0          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G99A  4 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G99A (WA)    3 3 0 0 11 1 29
 2: NORTAC SPARTA 99 (WA)    3 2 1 0 6 1 22
 3: PS SLAMMERS G99 (WA)    3 1 0 2 3 9 9
 4: WPFC FURY G99 BLACK (WA)    3 0 2 1 2 5 8
 5: MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 99 NAVY (WA)    4 0 1 3 2 8 5
 
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U13 Girls U13 Gold/Silver - West C - 4/12/2013
#477 
6:30 PM
 
WPFC FURY G99 BLACK (WA) 1 MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 99 NAVY (WA) 1 Renton Stadium Turf  
#476 
8:00 PM
 
ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G99A (WA) 8 PS SLAMMERS G99 (WA) 1 Renton Stadium Turf  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U13 Girls U13 Gold/Silver - West A - 4/13/2013
#478 
11:00 AM
 
TYNECASTLE FC G99 (WA) 1 RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G99 HARRHY (WA) 0 Starfire Field 03  
#479 
11:00 AM
 
PACIFIC FC 99 BLUE (WA) 3 CASCADE FC G99 (WA) 0 Lindbergh HS Turf  
#473 
5:00 PM
 
TYNECASTLE FC G99 (WA) 1 NW PREMIER FC G99 (WA) 0 Starfire Field 03  
#475 
5:00 PM
 
PACIFIC FC 99 ORANGE (WA) 1 CASCADE FC G99 (WA) 1 Renton Stadium Turf  
Girls U13 Girls U13 Gold/Silver - West B - 4/13/2013
#480 
11:00 AM
 
NW PREMIER FC G99 (WA) 3 PACIFIC FC 99 ORANGE (WA) 0 Starfire Field 01  
#474 
5:00 PM
 
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G99 HARRHY (WA) 1 PACIFIC FC 99 BLUE (WA) 2 Lindbergh HS Turf  
Girls U13 Girls U13 Gold/Silver - West C - 4/13/2013
#486 
9:30 AM
 
MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 99 NAVY (WA) 0 ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G99A (WA) 4 Starfire Field 01  
#487 
9:30 AM
 
NORTAC SPARTA 99 (WA) 1 WPFC FURY G99 BLACK (WA) 1 Lindbergh HS Turf  
#481 
6:45 PM
 
ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G99A (WA) 3 WPFC FURY G99 BLACK (WA) 0 Valley Ridge #2  
#482 
6:45 PM
 
NORTAC SPARTA 99 (WA) 1 MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 99 NAVY (WA) 0 Valley Ridge #1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U13 Girls U13 Gold/Silver - West A - 4/14/2013
#484 
8:30 AM
 
PACIFIC FC 99 BLUE (WA) 1 NW PREMIER FC G99 (WA) 1 Petrovitsky #1  
Girls U13 Girls U13 Gold/Silver - West B - 4/14/2013
#485 
3:00 PM
 
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G99 HARRHY (WA) 4 PACIFIC FC 99 ORANGE (WA) 1 Renton Stadium Turf  
#483 
4:30 PM
 
CASCADE FC G99 (WA) 0 TYNECASTLE FC G99 (WA) 8 Starfire Field 04  
Girls U13 Girls U13 Gold/Silver - West C - 4/14/2013
#515 
12:45 PM
 
MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 99 NAVY (WA) 1 PS SLAMMERS G99 (WA) 2 Robinswood Park West  
#514 
5:30 PM
 
PS SLAMMERS G99 (WA) 0 NORTAC SPARTA 99 (WA) 4 Petrovitsky #1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U13 Girls U13 Gold/Silver - East A - 4/19/2013
#488 
5:15 PM
 
SPOKANE FOXES FC 99 RED (WA) 2 WENATCHEE FIRE FC G99 BLACK-HIGGINS (WA) 1 Garden Heights #1  
#490 
6:45 PM
 
SPOKANE FOXES FC 99 WHITE (WA) 1 ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G99 ROYAL -COX (WA) 0 Chief Moses MS #1  
Girls U13 Girls U13 Gold/Silver - East B - 4/19/2013
#489 
5:15 PM
 
WENATCHEE FIRE FC G99 WHITE (WA) 1 CENTRAL WASHINGTON CWSA G99 - GAULKE (WA) 0 Chief Moses MS #1  
Girls U13 Girls U13 Gold/Silver - East C - 4/19/2013
#492 
5:15 PM
 
STING SOCCER CDA STING - TOTTENHAM (ID) 3 COBRA PREMIER WOMBATS (WA) 0 Chief Moses MS #2  
#491 
6:45 PM
 
ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE 99 SYNERGY (WA) 1 IDAHO THUNDER FC G99 (ID) 0 Chief Moses MS #2  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U13 Girls U13 Gold/Silver - East A - 4/20/2013
#494 
10:30 AM
 
CENTRAL WASHINGTON CWSA G99 - GAULKE (WA) 2 ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G99 ROYAL -COX (WA) 4 Chief Moses MS #2  
#493 
2:00 PM
 
SPOKANE FOXES FC 99 RED (WA) 6 WENATCHEE FIRE FC G99 WHITE (WA) 0 Chief Moses MS #2  
Girls U13 Girls U13 Gold/Silver - East B - 4/20/2013
#495 
10:30 AM
 
WENATCHEE FIRE FC G99 BLACK-HIGGINS (WA) 1 SPOKANE FOXES FC 99 WHITE (WA) 0 Chief Moses MS #1  
Girls U13 Girls U13 Gold/Silver - East C - 4/20/2013
#513 
9:00 AM
 
IDAHO THUNDER FC G99 (ID) 0 SPOKANE VALLEY UNITED 00 (VALDEZ) (WA) 8 Chief Moses MS #1  
#496 
9:00 AM
 
ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE 99 SYNERGY (WA) 1 STING SOCCER CDA STING - TOTTENHAM (ID) 0 Chief Moses MS #2  
#497 
2:00 PM
 
SPOKANE VALLEY UNITED 00 (VALDEZ) (WA) 2 COBRA PREMIER WOMBATS (WA) 0 Chief Moses MS #1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U13 Girls U13 Gold/Silver - East A - 4/21/2013
#499 
1:00 PM
 
CENTRAL WASHINGTON CWSA G99 - GAULKE (WA) 0 WENATCHEE FIRE FC G99 BLACK-HIGGINS (WA) 5 Chief Moses MS #2  
Girls U13 Girls U13 Gold/Silver - East B - 4/21/2013
#498 
9:00 AM
 
ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G99 ROYAL -COX (WA) 0 SPOKANE FOXES FC 99 RED (WA) 1 Chief Moses MS #2  
#500 
11:00 AM
 
WENATCHEE FIRE FC G99 WHITE (WA) 0 SPOKANE FOXES FC 99 WHITE (WA) 0 Chief Moses MS #2  
Girls U13 Girls U13 Gold/Silver - East C - 4/21/2013
#512 
9:00 AM
 
STING SOCCER CDA STING - TOTTENHAM (ID) 1 IDAHO THUNDER FC G99 (ID) 0 Chief Moses MS #1  
#501 
11:00 AM
 
COBRA PREMIER WOMBATS (WA) 1 ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE 99 SYNERGY (WA) 5 Chief Moses MS #1  
#502 
1:00 PM
 
SPOKANE VALLEY UNITED 00 (VALDEZ) (WA) 4 STING SOCCER CDA STING - TOTTENHAM (ID) 0 Chief Moses MS #1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U13 Girls U13 Gold/Silver - Playoffs - 5/4/2013
#640 
Playoffs
SILVER Quarter-Finals
9:45 AM
 
WENATCHEE FIRE FC G99 WHITE (WA) 1 RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G99 HARRHY (WA) 4 Regional Athletic Complex #5  
#641 
Playoffs
SILVER Quarter-Finals
9:45 AM
 
WPFC FURY G99 BLACK (WA) 1 STING SOCCER CDA STING - TOTTENHAM (ID) 3 Regional Athletic Complex #3  
#642 
Playoffs
SILVER Quarter-Finals
9:45 AM
 
PS SLAMMERS G99 (WA) 4 SPOKANE FOXES FC 99 WHITE (WA) 1 Regional Athletic Complex #4  
#643 
Playoffs
SILVER Quarter-Finals
9:45 AM
 
ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G99 ROYAL -COX (WA) 2 NW PREMIER FC G99 (WA) 4 Regional Athletic Complex #6  
#633 
Playoffs
Quarter-Finals
1:15 PM
 
ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE 99 SYNERGY (WA) 0 TYNECASTLE FC G99 (WA) 2 Regional Athletic Complex #5  
#634 
Playoffs
Quarter-Finals
1:15 PM
 
PACIFIC FC 99 BLUE (WA) 1 SPOKANE VALLEY UNITED 00 (VALDEZ) (WA) 4 Regional Athletic Complex #4  
#635 
Playoffs
Quarter-Finals
1:15 PM
 
NORTAC SPARTA 99 (WA) 2 SPOKANE FOXES FC 99 RED (WA) 1 Regional Athletic Complex #3  
#636 
Playoffs
Quarter-Finals
1:15 PM
 
WENATCHEE FIRE FC G99 BLACK-HIGGINS (WA) 0 ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G99A (WA) 3 Regional Athletic Complex #6  
#644 
Playoffs
SILVER Semi-Finals
3:00 PM
 
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G99 HARRHY (WA) 1 STING SOCCER CDA STING - TOTTENHAM (ID) 2 Regional Athletic Complex #5  
#645 
Playoffs
SILVER Semi-Finals
3:00 PM
 
PS SLAMMERS G99 (WA) 2 NW PREMIER FC G99 (WA) 5 Regional Athletic Complex #4  
#637 
Playoffs
Semi-Finals
6:15 PM
 
TYNECASTLE FC G99 (WA) 0 SPOKANE VALLEY UNITED 00 (VALDEZ) (WA) 1 Regional Athletic Complex #5  
#638 
Playoffs
Semi-Finals
6:15 PM
 
NORTAC SPARTA 99 (WA) 1 ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G99A (WA) 6 Regional Athletic Complex #4  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U13 Girls U13 Gold/Silver - Playoffs - 5/5/2013
#639 
Playoffs
Final
9:15 AM
 
SPOKANE VALLEY UNITED 00 (VALDEZ) (WA) 0 ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G99A (WA) 4 Regional Athletic Complex #5  
#646 
Playoffs
SILVER Final
9:45 AM
 
STING SOCCER CDA STING - TOTTENHAM (ID) 2 NW PREMIER FC G99 (WA) 1 Regional Athletic Complex #4  
 
 
Girls U13 Girls U13 Bronze
Flight A
Saturday, April 13, 2013
  NORTHWEST UNITED FC G99 DYNAMITE  1          THURSTON COUNTY PREMIER VICTORY  1 
  THURSTON COUNTY PREMIER VICTORY  1          EMERALD CITY FC ECFC F99 GREEN  0 
  TYNECASTLE FC G99R  1          NORTHWEST UNITED FC G99 DYNAMITE  2 
  EMERALD CITY FC ECFC F99 GREEN  2          MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 99 WHITE  1 
Sunday, April 14, 2013
  TYNECASTLE FC G99R  0          EMERALD CITY FC ECFC F99 GREEN  3 
  THURSTON COUNTY PREMIER VICTORY  5          MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 99 WHITE  0 
  EMERALD CITY FC ECFC F99 GREEN  1          NORTHWEST UNITED FC G99 DYNAMITE  1 
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 99 WHITE  0          TYNECASTLE FC G99R  2 
Saturday, May 04, 2013
  NORTHWEST UNITED FC G99 DYNAMITE  0          EMERALD CITY FC ECFC F99 GREEN  1 
  TYNECASTLE FC G99R  0          THURSTON COUNTY PREMIER VICTORY  4 
Sunday, May 05, 2013
  EMERALD CITY FC ECFC F99 GREEN  2          THURSTON COUNTY PREMIER VICTORY  0 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: THURSTON COUNTY PREMIER VICTORY (WA)    3 2 1 0 6 1 22
 2: EMERALD CITY FC ECFC F99 GREEN (WA)    4 2 1 1 6 3 22
 3: NORTHWEST UNITED FC G99 DYNAMITE (WA)    3 1 2 0 4 3 16
 4: TYNECASTLE FC G99R (WA)    3 1 0 2 3 5 10
 5: MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 99 WHITE (WA)    3 0 0 3 1 8 1
 
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U13 Girls U13 Bronze - Flight A - 4/13/2013
#509 
8:00 AM
 
NORTHWEST UNITED FC G99 DYNAMITE (WA) 1 THURSTON COUNTY PREMIER VICTORY (WA) 1 Starfire Field 01  
#506 
12:30 PM
 
THURSTON COUNTY PREMIER VICTORY (WA) 1 EMERALD CITY FC ECFC F99 GREEN (WA) 0 Starfire Field 01  
#505 
5:15 PM
 
TYNECASTLE FC G99R (WA) 1 NORTHWEST UNITED FC G99 DYNAMITE (WA) 2 Starfire Field 11  
#507 
6:30 PM
 
EMERALD CITY FC ECFC F99 GREEN (WA) 2 MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 99 WHITE (WA) 1 Starfire Field 01  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U13 Girls U13 Bronze - Flight A - 4/14/2013
#503 
10:45 AM
 
TYNECASTLE FC G99R (WA) 0 EMERALD CITY FC ECFC F99 GREEN (WA) 3 Starfire Field 01  
#504 
12:15 PM
 
THURSTON COUNTY PREMIER VICTORY (WA) 5 MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 99 WHITE (WA) 0 Starfire Field 04  
#510 
4:30 PM
 
EMERALD CITY FC ECFC F99 GREEN (WA) 1 NORTHWEST UNITED FC G99 DYNAMITE (WA) 1 Starfire Field 03  
#508 
4:45 PM
 
MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 99 WHITE (WA) 0 TYNECASTLE FC G99R (WA) 2 Foster HS Stadium  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U13 Girls U13 Bronze - Playoffs - 5/4/2013
#630 
Playoffs
Semi-Finals
11:15 AM
 
NORTHWEST UNITED FC G99 DYNAMITE (WA) 0 EMERALD CITY FC ECFC F99 GREEN (WA) 1 Chinook MS #2  
#631 
Playoffs
Semi-Finals
11:15 AM
 
TYNECASTLE FC G99R (WA) 0 THURSTON COUNTY PREMIER VICTORY (WA) 4 Chinook MS #3  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U13 Girls U13 Bronze - Playoffs - 5/5/2013
#632 
Playoffs
Final
11:45 AM
 
EMERALD CITY FC ECFC F99 GREEN (WA) 2 THURSTON COUNTY PREMIER VICTORY (WA) 0 Regional Athletic Complex #6  
 
 
Girls U14 Girls U14 Gold/Silver
Flight A
Saturday, April 13, 2013
  NORTHWEST UNITED FC G98 POWELL  4          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G98 A  0 
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G98 SIDEWINDERS  2          CASCADE FC G98  0 
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G98 - CLARKE  3          FC CRUSH G98  2 
  FC CRUSH G98  2          CASCADE FC G98  1 
  NORTHWEST UNITED FC G98 POWELL  4          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G98 - CLARKE  1 
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G98 A  1          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G98 SIDEWINDERS  0 
Sunday, April 14, 2013
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G98 - CLARKE  1          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G98 SIDEWINDERS  0 
  CASCADE FC G98  0          NORTHWEST UNITED FC G98 POWELL  2 
  FC CRUSH G98  0          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G98 A  5 
Friday, May 03, 2013
  MERCER ISLAND FC MIFC FORCE GU14  1          NORTHWEST UNITED FC G98 POWELL  3 
Saturday, May 04, 2013
  PACIFIC FC ICE 98  0          NORTHWEST UNITED FC G98 POWELL  2 
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G98 SIDEWINDERS  3          FC CRUSH G98  4 
Sunday, May 05, 2013
  FUERZA FC 98 ACADEMY  0          NORTHWEST UNITED FC G98 POWELL  2 
  FC CRUSH G98  3          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G98 EMERALD - MOODY  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: NORTHWEST UNITED FC G98 POWELL (WA)    3 3 0 0 10 1 28
 2: FC CRUSH G98 (WA)    3 1 0 2 4 8 10
 3: RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G98 SIDEWINDERS (WA)    3 1 0 2 2 2 9

Flight B
Saturday, April 13, 2013
  NORTHWEST UNITED FC G98 POWELL  4          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G98 A  0 
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G98 SIDEWINDERS  2          CASCADE FC G98  0 
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G98 - CLARKE  3          FC CRUSH G98  2 
  FC CRUSH G98  2          CASCADE FC G98  1 
  NORTHWEST UNITED FC G98 POWELL  4          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G98 - CLARKE  1 
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G98 A  1          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G98 SIDEWINDERS  0 
Sunday, April 14, 2013
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G98 - CLARKE  1          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G98 SIDEWINDERS  0 
  CASCADE FC G98  0          NORTHWEST UNITED FC G98 POWELL  2 
  FC CRUSH G98  0          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G98 A  5 
Friday, May 03, 2013
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G98 - CLARKE  0          FUERZA FC 98 ACADEMY  1 
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G98 A  0          PACIFIC FC ICE 98  2 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G98 A (WA)    3 2 0 1 5 4 18
 2: RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G98 - CLARKE (WA)    3 2 0 1 5 6 18
 3: CASCADE FC G98 (WA)    3 0 0 3 1 6 1

Flight C
Saturday, April 13, 2013
  COBRA PREMIER AZZURRI  1          PACIFIC FC ICE 98  0 
  MERCER ISLAND FC MIFC FORCE GU14  4          WASHINGTON SOCCER ACADEMY G98  0 
  COBRA PREMIER AZZURRI  3          MERCER ISLAND FC MIFC FORCE GU14  0 
  PACIFIC FC ICE 98  5          WASHINGTON SOCCER ACADEMY G98  0 
Sunday, April 14, 2013
  MERCER ISLAND FC MIFC FORCE GU14  1          PACIFIC FC ICE 98  3 
  WASHINGTON SOCCER ACADEMY G98  0          COBRA PREMIER AZZURRI  0 
Thursday, May 02, 2013
  SPOKANE FOXES FC 98  1          COBRA PREMIER AZZURRI  0 
Friday, May 03, 2013
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G98 A  0          PACIFIC FC ICE 98  2 
  MERCER ISLAND FC MIFC FORCE GU14  1          NORTHWEST UNITED FC G98 POWELL  3 
Saturday, May 04, 2013
  PACIFIC FC ICE 98  0          NORTHWEST UNITED FC G98 POWELL  2 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: COBRA PREMIER AZZURRI (WA)    3 2 1 0 4 0 22
 2: PACIFIC FC ICE 98 (WA)    3 2 0 1 7 2 19
 3: MERCER ISLAND FC MIFC FORCE GU14 (WA)    3 1 0 2 5 6 11
 4: WASHINGTON SOCCER ACADEMY G98 (WA)    3 0 1 2 0 8 4

Flight D
Saturday, April 13, 2013
  SPOKANE FOXES FC 98  1          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G98 EMERALD - MOODY  1 
  FUERZA FC 98 ACADEMY  3          MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 98 NAVY  1 
  SPOKANE FOXES FC 98  1          FUERZA FC 98 ACADEMY  1 
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G98 EMERALD - MOODY  2          MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 98 NAVY  4 
Sunday, April 14, 2013
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 98 NAVY  0          SPOKANE FOXES FC 98  1 
  FUERZA FC 98 ACADEMY  1          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G98 EMERALD - MOODY  0 
Thursday, May 02, 2013
  SPOKANE FOXES FC 98  1          COBRA PREMIER AZZURRI  0 
Friday, May 03, 2013
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G98 - CLARKE  0          FUERZA FC 98 ACADEMY  1 
Saturday, May 04, 2013
  FUERZA FC 98 ACADEMY  2          SPOKANE FOXES FC 98  0 
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G98 EMERALD - MOODY  3          MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 98 NAVY  2 
Sunday, May 05, 2013
  FUERZA FC 98 ACADEMY  0          NORTHWEST UNITED FC G98 POWELL  2 
  FC CRUSH G98  3          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G98 EMERALD - MOODY  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: FUERZA FC 98 ACADEMY (WA)    3 2 1 0 5 2 21
 2: SPOKANE FOXES FC 98 (WA)    3 1 2 0 3 2 16
 3: MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 98 NAVY (WA)    3 1 0 2 5 6 10
 4: ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G98 EMERALD - MOODY (WA)    3 0 1 2 3 6 6
 
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U14 Girls U14 Gold/Silver - Flight A - 4/13/2013
#319 
1:30 PM
 
NORTHWEST UNITED FC G98 POWELL (WA) 4 ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G98 A (WA) 0 Petrovitsky #1  
#321 
1:30 PM
 
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G98 SIDEWINDERS (WA) 2 CASCADE FC G98 (WA) 0 Petrovitsky #2  
#327 
6:30 PM
 
FC CRUSH G98 (WA) 2 CASCADE FC G98 (WA) 1 Renton Stadium Turf  
#326 
7:00 PM
 
NORTHWEST UNITED FC G98 POWELL (WA) 4 RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G98 - CLARKE (WA) 1 Petrovitsky #1  
Girls U14 Girls U14 Gold/Silver - Flight B - 4/13/2013
#320 
3:00 PM
 
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G98 - CLARKE (WA) 3 FC CRUSH G98 (WA) 2 Petrovitsky #1  
#328 
7:00 PM
 
ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G98 A (WA) 1 RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G98 SIDEWINDERS (WA) 0 Petrovitsky #2  
Girls U14 Girls U14 Gold/Silver - Flight C - 4/13/2013
#329 
11:00 AM
 
COBRA PREMIER AZZURRI (WA) 1 PACIFIC FC ICE 98 (WA) 0 Foster HS Stadium  
#330 
11:00 AM
 
MERCER ISLAND FC MIFC FORCE GU14 (WA) 4 WASHINGTON SOCCER ACADEMY G98 (WA) 0 Hazen HS Turf  
#322 
5:00 PM
 
COBRA PREMIER AZZURRI (WA) 3 MERCER ISLAND FC MIFC FORCE GU14 (WA) 0 Hazen HS Turf  
#323 
5:00 PM
 
PACIFIC FC ICE 98 (WA) 5 WASHINGTON SOCCER ACADEMY G98 (WA) 0 Foster HS Stadium  
Girls U14 Girls U14 Gold/Silver - Flight D - 4/13/2013
#331 
1:15 PM
 
SPOKANE FOXES FC 98 (WA) 1 ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G98 EMERALD - MOODY (WA) 1 Valley Ridge #1  
#332 
1:15 PM
 
FUERZA FC 98 ACADEMY (WA) 3 MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 98 NAVY (WA) 1 Valley Ridge #2  
#324 
8:15 PM
 
SPOKANE FOXES FC 98 (WA) 1 FUERZA FC 98 ACADEMY (WA) 1 Valley Ridge #1  
#325 
8:15 PM
 
ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G98 EMERALD - MOODY (WA) 2 MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 98 NAVY (WA) 4 Valley Ridge #2  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U14 Girls U14 Gold/Silver - Flight A - 4/14/2013
#334 
4:00 PM
 
FC CRUSH G98 (WA) 0 ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G98 A (WA) 5 Starfire Field 11  
Girls U14 Girls U14 Gold/Silver - Flight B - 4/14/2013
#335 
1:45 PM
 
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G98 - CLARKE (WA) 1 RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G98 SIDEWINDERS (WA) 0 Starfire Field 02  
#333 
3:00 PM
 
CASCADE FC G98 (WA) 0 NORTHWEST UNITED FC G98 POWELL (WA) 2 Starfire Field 03  
Girls U14 Girls U14 Gold/Silver - Flight C - 4/14/2013
#337 
11:00 AM
 
MERCER ISLAND FC MIFC FORCE GU14 (WA) 1 PACIFIC FC ICE 98 (WA) 3 Starfire Field 04  
#336 
12:15 PM
 
WASHINGTON SOCCER ACADEMY G98 (WA) 0 COBRA PREMIER AZZURRI (WA) 0 Starfire Field 02  
Girls U14 Girls U14 Gold/Silver - Flight D - 4/14/2013
#338 
10:30 AM
 
MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 98 NAVY (WA) 0 SPOKANE FOXES FC 98 (WA) 1 Lindbergh HS Turf  
#339 
12:15 PM
 
FUERZA FC 98 ACADEMY (WA) 1 ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G98 EMERALD - MOODY (WA) 0 Starfire Field 03  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U14 Girls U14 Gold/Silver - Playoffs - 5/2/2013
#621 
Playoffs
Quarter-Finals
7:00 PM
 
SPOKANE FOXES FC 98 (WA) 1 COBRA PREMIER AZZURRI (WA) 0 Dwight Merkel Soccer Complex #5  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U14 Girls U14 Gold/Silver - Playoffs - 5/3/2013
#620 
Playoffs
Quarter-Finals
6:30 PM
 
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G98 - CLARKE (WA) 0 FUERZA FC 98 ACADEMY (WA) 1 North Thurston HS South Sound Stadium  
#622 
Playoffs
Quarter-Finals
6:30 PM
 
ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G98 A (WA) 0 PACIFIC FC ICE 98 (WA) 2 Regional Athletic Complex #4  
#623 
Playoffs
Quarter-Finals
6:30 PM
 
MERCER ISLAND FC MIFC FORCE GU14 (WA) 1 NORTHWEST UNITED FC G98 POWELL (WA) 3 Regional Athletic Complex #3  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U14 Girls U14 Gold/Silver - Playoffs - 5/4/2013
#624 
Playoffs
Semi-Finals
8:00 AM
 
FUERZA FC 98 ACADEMY (WA) 2 SPOKANE FOXES FC 98 (WA) 0 Regional Athletic Complex #5  
#625 
Playoffs
Semi-Finals
8:00 AM
 
PACIFIC FC ICE 98 (WA) 0 NORTHWEST UNITED FC G98 POWELL (WA) 2 Regional Athletic Complex #4  
#627 
Playoffs
SILVER Semi-Finals
11:30 AM
 
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G98 SIDEWINDERS (WA) 3 FC CRUSH G98 (WA) 4 Regional Athletic Complex #3  
#628 
Playoffs
SILVER Semi-Finals
11:30 AM
 
ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G98 EMERALD - MOODY (WA) 3 MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 98 NAVY (WA) 2 Regional Athletic Complex #6  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U14 Girls U14 Gold/Silver - Playoffs - 5/5/2013
#626 
Playoffs
Final
11:00 AM
 
FUERZA FC 98 ACADEMY (WA) 0 NORTHWEST UNITED FC G98 POWELL (WA) 2 Regional Athletic Complex #5  
#629 
Playoffs
SILVER Final
11:30 AM
 
FC CRUSH G98 (WA) 3 ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G98 EMERALD - MOODY (WA) 1 Regional Athletic Complex #4  
 
 
Girls U14 Girls U14 Bronze
Saturday, April 13, 2013
  COLUMBIA BASIN UNITED CB UNITED GU99  0          ORTING FC 98 WEIMAN  1 
  PS SLAMMERS G98 BLACK  0          TYNECASTLE FC G98  0 
  KAJUMULO FC TWIGA G98  1          EMERALD CITY FC ECFC F98 GREEN  0 
  PS SLAMMERS G98 BLACK  0          ORTING FC 98 WEIMAN  0 
  COLUMBIA BASIN UNITED CB UNITED GU99  2          EMERALD CITY FC ECFC F98 GREEN  2 
  KAJUMULO FC TWIGA G98  1          TYNECASTLE FC G98  1 
Sunday, April 14, 2013
  PS SLAMMERS G98 BLACK  0          EMERALD CITY FC ECFC F98 GREEN  0 
  COLUMBIA BASIN UNITED CB UNITED GU99  1          TYNECASTLE FC G98  2 
  KAJUMULO FC TWIGA G98  1          ORTING FC 98 WEIMAN  3 
Saturday, May 04, 2013
  KAJUMULO FC TWIGA G98  0          TYNECASTLE FC G98  1 
  PS SLAMMERS G98 BLACK  1          ORTING FC 98 WEIMAN  2 
Sunday, May 05, 2013
  TYNECASTLE FC G98  0          ORTING FC 98 WEIMAN  2 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: ORTING FC 98 WEIMAN (WA)    3 2 1 0 4 1 21
 2: TYNECASTLE FC G98 (WA)    3 1 2 0 3 2 16
 3: KAJUMULO FC TWIGA G98 (WA)    3 1 1 1 3 4 13
 4: PS SLAMMERS G98 BLACK (WA)    3 0 3 0 0 0 12
 5: EMERALD CITY FC ECFC F98 GREEN (WA)    3 0 2 1 2 3 9
 6: COLUMBIA BASIN UNITED CB UNITED GU99 (WA)    3 0 1 2 3 5 6
 
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U14 Girls U14 Bronze - - 4/13/2013
#340 
Crossover
12:30 PM
 
COLUMBIA BASIN UNITED CB UNITED GU99 (WA) 0 ORTING FC 98 WEIMAN (WA) 1 Lindbergh HS Turf  
#341 
Crossover
12:30 PM
 
PS SLAMMERS G98 BLACK (WA) 0 TYNECASTLE FC G98 (WA) 0 Hazen HS Turf  
#342 
Crossover
12:30 PM
 
KAJUMULO FC TWIGA G98 (WA) 1 EMERALD CITY FC ECFC F98 GREEN (WA) 0 Foster HS Stadium  
#344 
Crossover
6:30 PM
 
PS SLAMMERS G98 BLACK (WA) 0 ORTING FC 98 WEIMAN (WA) 0 Foster HS Stadium  
#345 
Crossover
6:30 PM
 
COLUMBIA BASIN UNITED CB UNITED GU99 (WA) 2 EMERALD CITY FC ECFC F98 GREEN (WA) 2 Lindbergh HS Turf  
#346 
Crossover
6:30 PM
 
KAJUMULO FC TWIGA G98 (WA) 1 TYNECASTLE FC G98 (WA) 1 Hazen HS Turf  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U14 Girls U14 Bronze - - 4/14/2013
#347 
Crossover
12:00 PM
 
PS SLAMMERS G98 BLACK (WA) 0 EMERALD CITY FC ECFC F98 GREEN (WA) 0 Eastlake HS CF 1  
#343 
Crossover
1:30 PM
 
COLUMBIA BASIN UNITED CB UNITED GU99 (WA) 1 TYNECASTLE FC G98 (WA) 2 Eastlake HS CF 2  
#348 
Crossover
4:30 PM
 
KAJUMULO FC TWIGA G98 (WA) 1 ORTING FC 98 WEIMAN (WA) 3 Eastlake HS CF 2  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U14 Girls U14 Bronze - Playoffs - 5/4/2013
#617 
Playoffs
Semi-Finals
1:00 PM
 
KAJUMULO FC TWIGA G98 (WA) 0 TYNECASTLE FC G98 (WA) 1 Chinook MS #3  
#618 
Playoffs
Semi-Finals
1:00 PM
 
PS SLAMMERS G98 BLACK (WA) 1 ORTING FC 98 WEIMAN (WA) 2 Chinook MS #2  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U14 Girls U14 Bronze - Playoffs - 5/5/2013
#619 
Playoffs
Final
1:30 PM
 
TYNECASTLE FC G98 (WA) 0 ORTING FC 98 WEIMAN (WA) 2 Regional Athletic Complex #6  
 
 
Girls U15 Girls U15 Gold/Silver
Flight A
Saturday, April 13, 2013
  NORTHWEST UNITED FC G97 - POWELL  1          MT. RAINIER FC MRFC G97 BLUE  1 
  NW PREMIER FC G97  0          FC CRUSH G97  3 
  KENT UNITED G97 GREEN  0          CASCADE FC G97  0 
  NORTHWEST UNITED FC G97 - POWELL  1          NW PREMIER FC G97  1 
  FC CRUSH G97  4          CASCADE FC G97  0 
  MT. RAINIER FC MRFC G97 BLUE  4          KENT UNITED G97 GREEN  0 
Sunday, April 14, 2013
  CASCADE FC G97  0          NORTHWEST UNITED FC G97 - POWELL  9 
  FC CRUSH G97  0          MT. RAINIER FC MRFC G97 BLUE  1 
  NW PREMIER FC G97  1          KENT UNITED G97 GREEN  0 
Friday, May 03, 2013
  NORTHWEST UNITED FC G97 - POWELL  3          FC CRUSH G97  2 
Saturday, May 04, 2013
  NORTHWEST UNITED FC G97 - POWELL  3          SPOKANE FOXES FC 97  1 
  KENT UNITED G97 GREEN  1          MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS G97 NAVY  0 
Sunday, May 05, 2013
  FC EDMONDS QUIET RIOT G97  0          NORTHWEST UNITED FC G97 - POWELL  1 
  KENT UNITED G97 GREEN  0          KAJUMULO FC FARASI G97  2 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: FC CRUSH G97 (WA)    3 2 0 1 7 1 20
 2: NORTHWEST UNITED FC G97 - POWELL (WA)    3 1 2 0 6 2 18
 3: KENT UNITED G97 GREEN (WA)    3 0 1 2 0 5 4

Flight B
Saturday, April 13, 2013
  NORTHWEST UNITED FC G97 - POWELL  1          MT. RAINIER FC MRFC G97 BLUE  1 
  NW PREMIER FC G97  0          FC CRUSH G97  3 
  KENT UNITED G97 GREEN  0          CASCADE FC G97  0 
  NORTHWEST UNITED FC G97 - POWELL  1          NW PREMIER FC G97  1 
  FC CRUSH G97  4          CASCADE FC G97  0 
  MT. RAINIER FC MRFC G97 BLUE  4          KENT UNITED G97 GREEN  0 
Sunday, April 14, 2013
  CASCADE FC G97  0          NORTHWEST UNITED FC G97 - POWELL  9 
  FC CRUSH G97  0          MT. RAINIER FC MRFC G97 BLUE  1 
  NW PREMIER FC G97  1          KENT UNITED G97 GREEN  0 
Friday, May 03, 2013
  NW PREMIER FC G97  0          MT. RAINIER FC MRFC G97 BLUE  4 
Saturday, May 04, 2013
  MT. RAINIER FC MRFC G97 BLUE  0          FC EDMONDS QUIET RIOT G97  2 
  CASCADE FC G97  0          KAJUMULO FC FARASI G97  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: MT. RAINIER FC MRFC G97 BLUE (WA)    3 2 1 0 6 1 22
 2: NW PREMIER FC G97 (WA)    3 1 1 1 2 4 12
 3: CASCADE FC G97 (WA)    3 0 1 2 0 8 4

Flight C
Friday, April 12, 2013
  FC EDMONDS QUIET RIOT G97  1          KAJUMULO FC FARASI G97  0 
  SPOKANE FOXES FC 97  6          MT. RAINIER FC MRFC G97 NAVY  0 
Saturday, April 13, 2013
  FC EDMONDS QUIET RIOT G97  4          MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS G97 NAVY  0 
  KAJUMULO FC FARASI G97  2          MT. RAINIER FC MRFC G97 NAVY  1 
  SPOKANE FOXES FC 97  4          KAJUMULO FC FARASI G97  0 
Sunday, April 14, 2013
  KAJUMULO FC FARASI G97  0          MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS G97 NAVY  0 
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS G97 NAVY  1          SPOKANE FOXES FC 97  6 
  MT. RAINIER FC MRFC G97 NAVY  0          FC EDMONDS QUIET RIOT G97  3 
Saturday, May 04, 2013
  MT. RAINIER FC MRFC G97 BLUE  0          FC EDMONDS QUIET RIOT G97  2 
  NORTHWEST UNITED FC G97 - POWELL  3          SPOKANE FOXES FC 97  1 
  KENT UNITED G97 GREEN  1          MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS G97 NAVY  0 
  CASCADE FC G97  0          KAJUMULO FC FARASI G97  1 
Sunday, May 05, 2013
  FC EDMONDS QUIET RIOT G97  0          NORTHWEST UNITED FC G97 - POWELL  1 
  KENT UNITED G97 GREEN  0          KAJUMULO FC FARASI G97  2 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: SPOKANE FOXES FC 97 (WA)    3 3 0 0 12 1 29
 2: FC EDMONDS QUIET RIOT G97 (WA)    3 3 0 0 8 0 28
 3: KAJUMULO FC FARASI G97 (WA)    4 1 1 2 2 6 12
 4: MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS G97 NAVY (WA)    3 0 1 2 1 8 5
 5: MT. RAINIER FC MRFC G97 NAVY (WA)    3 0 0 3 1 9 1
 
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U15 Girls U15 Gold/Silver - Flight C - 4/12/2013
#065 
6:30 PM
 
FC EDMONDS QUIET RIOT G97 (WA) 1 KAJUMULO FC FARASI G97 (WA) 0 Foster HS Stadium  
#066 
8:00 PM
 
SPOKANE FOXES FC 97 (WA) 6 MT. RAINIER FC MRFC G97 NAVY (WA) 0 Hazen HS Turf  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U15 Girls U15 Gold/Silver - Flight A - 4/13/2013
#062 
11:00 AM
 
NORTHWEST UNITED FC G97 - POWELL (WA) 1 MT. RAINIER FC MRFC G97 BLUE (WA) 1 Starfire Field 04  
#064 
12:30 PM
 
KENT UNITED G97 GREEN (WA) 0 CASCADE FC G97 (WA) 0 Starfire Field 04  
#067 
5:00 PM
 
NORTHWEST UNITED FC G97 - POWELL (WA) 1 NW PREMIER FC G97 (WA) 1 Starfire Field 04  
#068 
6:30 PM
 
FC CRUSH G97 (WA) 4 CASCADE FC G97 (WA) 0 Starfire Field 04  
Girls U15 Girls U15 Gold/Silver - Flight B - 4/13/2013
#063 
12:30 PM
 
NW PREMIER FC G97 (WA) 0 FC CRUSH G97 (WA) 3 Starfire Field 02  
#069 
6:30 PM
 
MT. RAINIER FC MRFC G97 BLUE (WA) 4 KENT UNITED G97 GREEN (WA) 0 Starfire Field 03  
Girls U15 Girls U15 Gold/Silver - Flight C - 4/13/2013
#070 
8:00 AM
 
FC EDMONDS QUIET RIOT G97 (WA) 4 MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS G97 NAVY (WA) 0 Petrovitsky #1  
#072 
12:30 PM
 
KAJUMULO FC FARASI G97 (WA) 2 MT. RAINIER FC MRFC G97 NAVY (WA) 1 Starfire Field 03  
#071 
6:30 PM
 
SPOKANE FOXES FC 97 (WA) 4 KAJUMULO FC FARASI G97 (WA) 0 Starfire Field 02  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U15 Girls U15 Gold/Silver - Flight A - 4/14/2013
#074 
2:30 PM
 
FC CRUSH G97 (WA) 0 MT. RAINIER FC MRFC G97 BLUE (WA) 1 Starfire Field 11  
Girls U15 Girls U15 Gold/Silver - Flight B - 4/14/2013
#073 
1:00 PM
 
CASCADE FC G97 (WA) 0 NORTHWEST UNITED FC G97 - POWELL (WA) 9 Starfire Field 11  
#075 
4:30 PM
 
NW PREMIER FC G97 (WA) 1 KENT UNITED G97 GREEN (WA) 0 Lindbergh HS Turf  
Girls U15 Girls U15 Gold/Silver - Flight C - 4/14/2013
#078 
8:00 AM
 
KAJUMULO FC FARASI G97 (WA) 0 MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS G97 NAVY (WA) 0 Starfire Field 04  
#077 
1:45 PM
 
MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS G97 NAVY (WA) 1 SPOKANE FOXES FC 97 (WA) 6 Starfire Field 04  
#076 
4:30 PM
 
MT. RAINIER FC MRFC G97 NAVY (WA) 0 FC EDMONDS QUIET RIOT G97 (WA) 3 Starfire Field 02  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U15 Girls U15 Gold/Silver - Playoffs - 5/3/2013
#607 
Playoffs
Quarter-Finals
7:00 PM
 
NORTHWEST UNITED FC G97 - POWELL (WA) 3 FC CRUSH G97 (WA) 2 Regional Athletic Complex #5  
#606 
Playoffs
Quarter-Finals
7:40 PM
 
NW PREMIER FC G97 (WA) 0 MT. RAINIER FC MRFC G97 BLUE (WA) 4 Game Farm Park Yellow  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U15 Girls U15 Gold/Silver - Playoffs - 5/4/2013
#608 
Playoffs
Semi-Finals
11:30 AM
 
MT. RAINIER FC MRFC G97 BLUE (WA) 0 FC EDMONDS QUIET RIOT G97 (WA) 2 North Thurston HS South Sound Stadium  
#609 
Playoffs
Semi-Finals
11:30 AM
 
NORTHWEST UNITED FC G97 - POWELL (WA) 3 SPOKANE FOXES FC 97 (WA) 1 Regional Athletic Complex #1  
#610 
Playoffs
SILVER Semi-Finals
11:30 AM
 
KENT UNITED G97 GREEN (WA) 1 MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS G97 NAVY (WA) 0 Regional Athletic Complex #5  
#611 
Playoffs
SILVER Semi-Finals
11:30 AM
 
CASCADE FC G97 (WA) 0 KAJUMULO FC FARASI G97 (WA) 1 Regional Athletic Complex #4  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U15 Girls U15 Gold/Silver - Playoffs - 5/5/2013
#613 
Playoffs
Final
12:45 PM
 
FC EDMONDS QUIET RIOT G97 (WA) 0 NORTHWEST UNITED FC G97 - POWELL (WA) 1 Regional Athletic Complex #5  
#612 
Playoffs
SILVER Final
1:15 PM
 
KENT UNITED G97 GREEN (WA) 0 KAJUMULO FC FARASI G97 (WA) 2 Regional Athletic Complex #4  
 
 
Girls U16 Girls U16 Gold/Silver
Flight A
Friday, April 12, 2013
  CASCADE FC G96 GREEN  0          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G96 A  1 
  CENTRAL WASHINGTON CWSA G96 NAVY  2          PS SLAMMERS G96 BLACK  0 
Saturday, April 13, 2013
  CENTRAL WASHINGTON CWSA G96 NAVY  5          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G96 A  0 
  CASCADE FC G96 GREEN  0          PS SLAMMERS G96 BLACK  0 
Sunday, April 14, 2013
  CENTRAL WASHINGTON CWSA G96 NAVY  4          CASCADE FC G96 GREEN  0 
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G96 A  0          PS SLAMMERS G96 BLACK  0 
Friday, May 03, 2013
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G96 JORDAN  0          CENTRAL WASHINGTON CWSA G96 NAVY  2 
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G96 A  0          TYNECASTLE FC G96  3 
Saturday, May 04, 2013
  SOCCEREDGE ACADEMY FC SEAFC 96 BLACK  0          CENTRAL WASHINGTON CWSA G96 NAVY  2 
  FC SALMON CREEK FCSC NEMESIS 96 BLUE  0          PS SLAMMERS G96 BLACK  1 
Sunday, May 05, 2013
  TYNECASTLE FC G96  1          CENTRAL WASHINGTON CWSA G96 NAVY  3 
  EMERALD CITY FC ECFC F96 GREEN  2          PS SLAMMERS G96 BLACK  0 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: CENTRAL WASHINGTON CWSA G96 NAVY (WA)    3 3 0 0 10 0 29
 2: ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G96 A (WA)    3 1 1 1 1 4 12
 3: PS SLAMMERS G96 BLACK (WA)    3 0 2 1 0 2 8
 4: CASCADE FC G96 GREEN (WA)    3 0 1 2 0 5 4

Flight B
Friday, April 12, 2013
  TYNECASTLE FC G96  4          LEGACY FC G96 MAROON  0 
  PACIFIC FC VIPERS  0          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G96 JORDAN  1 
Saturday, April 13, 2013
  PACIFIC FC VIPERS  1          LEGACY FC G96 MAROON  1 
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G96 JORDAN  1          TYNECASTLE FC G96  5 
Sunday, April 14, 2013
  TYNECASTLE FC G96  4          PACIFIC FC VIPERS  3 
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G96 JORDAN  4          LEGACY FC G96 MAROON  0 
Friday, May 03, 2013
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G96 JORDAN  0          CENTRAL WASHINGTON CWSA G96 NAVY  2 
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G96 A  0          TYNECASTLE FC G96  3 
Saturday, May 04, 2013
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 96 NAVY  0          TYNECASTLE FC G96  3 
  EMERALD CITY FC ECFC F96 GREEN  1          PACIFIC FC VIPERS  0 
Sunday, May 05, 2013
  TYNECASTLE FC G96  1          CENTRAL WASHINGTON CWSA G96 NAVY  3 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: TYNECASTLE FC G96 (WA)    3 3 0 0 12 4 28
 2: RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G96 JORDAN (WA)    3 2 0 1 6 4 19
 3: PACIFIC FC VIPERS (WA)    3 0 1 2 4 6 7
 4: LEGACY FC G96 MAROON (WA)    3 0 1 2 1 9 4

Flight C
Friday, April 12, 2013
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 96 NAVY  6          WENATCHEE FIRE FC GHS GU16  0 
  WPFC FURY G96 BLACK  1          FC SALMON CREEK FCSC NEMESIS 96 BLUE  1 
Saturday, April 13, 2013
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 96 NAVY  3          FC SALMON CREEK FCSC NEMESIS 96 BLUE  0 
  WPFC FURY G96 BLACK  4          WENATCHEE FIRE FC GHS GU16  0 
Sunday, April 14, 2013
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 96 NAVY  3          WPFC FURY G96 BLACK  0 
  FC SALMON CREEK FCSC NEMESIS 96 BLUE  1          WENATCHEE FIRE FC GHS GU16  0 
Friday, May 03, 2013
  NORTHWEST UNITED FC G96 - BELL  0          MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 96 NAVY  2 
  WPFC FURY G96 BLACK  1          SOCCEREDGE ACADEMY FC SEAFC 96 BLACK  2 
Saturday, May 04, 2013
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 96 NAVY  0          TYNECASTLE FC G96  3 
  FC SALMON CREEK FCSC NEMESIS 96 BLUE  0          PS SLAMMERS G96 BLACK  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 96 NAVY (WA)    3 3 0 0 10 0 30
 2: WPFC FURY G96 BLACK (WA)    3 1 1 1 5 4 14
 3: FC SALMON CREEK FCSC NEMESIS 96 BLUE (WA)    3 1 1 1 2 4 12
 4: WENATCHEE FIRE FC GHS GU16 (WA)    3 0 0 3 0 9 0

Flight D
Friday, April 12, 2013
  RENEGADE FC - FIRE  0          EMERALD CITY FC ECFC F96 GREEN  2 
  NORTHWEST UNITED FC G96 - BELL  0          SOCCEREDGE ACADEMY FC SEAFC 96 BLACK  1 
Saturday, April 13, 2013
  SOCCEREDGE ACADEMY FC SEAFC 96 BLACK  2          EMERALD CITY FC ECFC F96 GREEN  0 
  NORTHWEST UNITED FC G96 - BELL  4          RENEGADE FC - FIRE  1 
Sunday, April 14, 2013
  EMERALD CITY FC ECFC F96 GREEN  0          NORTHWEST UNITED FC G96 - BELL  1 
  SOCCEREDGE ACADEMY FC SEAFC 96 BLACK  2          RENEGADE FC - FIRE  0 
Friday, May 03, 2013
  NORTHWEST UNITED FC G96 - BELL  0          MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 96 NAVY  2 
  WPFC FURY G96 BLACK  1          SOCCEREDGE ACADEMY FC SEAFC 96 BLACK  2 
Saturday, May 04, 2013
  SOCCEREDGE ACADEMY FC SEAFC 96 BLACK  0          CENTRAL WASHINGTON CWSA G96 NAVY  2 
  EMERALD CITY FC ECFC F96 GREEN  1          PACIFIC FC VIPERS  0 
Sunday, May 05, 2013
  EMERALD CITY FC ECFC F96 GREEN  2          PS SLAMMERS G96 BLACK  0 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: SOCCEREDGE ACADEMY FC SEAFC 96 BLACK (WA)    3 3 0 0 5 0 26
 2: NORTHWEST UNITED FC G96 - BELL (WA)    3 2 0 1 5 2 17
 3: EMERALD CITY FC ECFC F96 GREEN (WA)    3 1 0 2 2 3 9
 4: RENEGADE FC - FIRE (WA)    3 0 0 3 1 8 1
 
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U16 Girls U16 Gold/Silver - Flight A - 4/12/2013
#039 
5:30 PM
 
CASCADE FC G96 GREEN (WA) 0 ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G96 A (WA) 1 Eastlake HS CF 2  
#038 
7:30 PM
 
CENTRAL WASHINGTON CWSA G96 NAVY (WA) 2 PS SLAMMERS G96 BLACK (WA) 0 Starfire Field 01  
Girls U16 Girls U16 Gold/Silver - Flight B - 4/12/2013
#044 
6:30 PM
 
TYNECASTLE FC G96 (WA) 4 LEGACY FC G96 MAROON (WA) 0 Starfire Field 04  
#045 
8:00 PM
 
PACIFIC FC VIPERS (WA) 0 RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G96 JORDAN (WA) 1 Starfire Field 04  
Girls U16 Girls U16 Gold/Silver - Flight C - 4/12/2013
#050 
7:30 PM
 
MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 96 NAVY (WA) 6 WENATCHEE FIRE FC GHS GU16 (WA) 0 Starfire Field 03  
#051 
7:30 PM
 
WPFC FURY G96 BLACK (WA) 1 FC SALMON CREEK FCSC NEMESIS 96 BLUE (WA) 1 Starfire Field 02  
Girls U16 Girls U16 Gold/Silver - Flight D - 4/12/2013
#056 
5:00 PM
 
RENEGADE FC - FIRE (WA) 0 EMERALD CITY FC ECFC F96 GREEN (WA) 2 Starfire Field 04  
#057 
8:00 PM
 
NORTHWEST UNITED FC G96 - BELL (WA) 0 SOCCEREDGE ACADEMY FC SEAFC 96 BLACK (WA) 1 Starfire Field 11  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U16 Girls U16 Gold/Silver - Flight A - 4/13/2013
#040 
12:45 PM
 
CENTRAL WASHINGTON CWSA G96 NAVY (WA) 5 ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G96 A (WA) 0 Starfire Field 11  
#041 
2:00 PM
 
CASCADE FC G96 GREEN (WA) 0 PS SLAMMERS G96 BLACK (WA) 0 Starfire Field 02  
Girls U16 Girls U16 Gold/Silver - Flight B - 4/13/2013
#047 
2:00 PM
 
PACIFIC FC VIPERS (WA) 1 LEGACY FC G96 MAROON (WA) 1 Starfire Field 01  
#046 
3:30 PM
 
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G96 JORDAN (WA) 1 TYNECASTLE FC G96 (WA) 5 Starfire Field 01  
Girls U16 Girls U16 Gold/Silver - Flight C - 4/13/2013
#052 
9:30 AM
 
MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 96 NAVY (WA) 3 FC SALMON CREEK FCSC NEMESIS 96 BLUE (WA) 0 Foster HS Stadium  
#053 
3:30 PM
 
WPFC FURY G96 BLACK (WA) 4 WENATCHEE FIRE FC GHS GU16 (WA) 0 Lindbergh HS Turf  
Girls U16 Girls U16 Gold/Silver - Flight D - 4/13/2013
#058 
3:00 PM
 
SOCCEREDGE ACADEMY FC SEAFC 96 BLACK (WA) 2 EMERALD CITY FC ECFC F96 GREEN (WA) 0 Petrovitsky #2  
#059 
3:30 PM
 
NORTHWEST UNITED FC G96 - BELL (WA) 4 RENEGADE FC - FIRE (WA) 1 Hazen HS Turf  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U16 Girls U16 Gold/Silver - Flight A - 4/14/2013
#042 
12:00 PM
 
CENTRAL WASHINGTON CWSA G96 NAVY (WA) 4 CASCADE FC G96 GREEN (WA) 0 Eastlake HS CF 2  
#043 
4:30 PM
 
ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G96 A (WA) 0 PS SLAMMERS G96 BLACK (WA) 0 Petrovitsky #2  
Girls U16 Girls U16 Gold/Silver - Flight B - 4/14/2013
#048 
1:30 PM
 
TYNECASTLE FC G96 (WA) 4 PACIFIC FC VIPERS (WA) 3 Renton Stadium Turf  
#049 
2:45 PM
 
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G96 JORDAN (WA) 4 LEGACY FC G96 MAROON (WA) 0 Petrovitsky #1  
Girls U16 Girls U16 Gold/Silver - Flight C - 4/14/2013
#054 
3:00 PM
 
MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 96 NAVY (WA) 3 WPFC FURY G96 BLACK (WA) 0 Petrovitsky #2  
#055 
4:30 PM
 
FC SALMON CREEK FCSC NEMESIS 96 BLUE (WA) 1 WENATCHEE FIRE FC GHS GU16 (WA) 0 Renton Stadium Turf  
Girls U16 Girls U16 Gold/Silver - Flight D - 4/14/2013
#060 
12:00 PM
 
EMERALD CITY FC ECFC F96 GREEN (WA) 0 NORTHWEST UNITED FC G96 - BELL (WA) 1 Starfire Field 01  
#061 
1:30 PM
 
SOCCEREDGE ACADEMY FC SEAFC 96 BLACK (WA) 2 RENEGADE FC - FIRE (WA) 0 Petrovitsky #2  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U16 Girls U16 Gold/Silver - Playoffs - 5/3/2013
#585 
Playoffs
Quarter-Finals
6:30 PM
 
NORTHWEST UNITED FC G96 - BELL (WA) 0 MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 96 NAVY (WA) 2 Regional Athletic Complex #6  
#588 
Playoffs
Quarter-Finals
7:00 PM
 
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE G96 JORDAN (WA) 0 CENTRAL WASHINGTON CWSA G96 NAVY (WA) 2 Regional Athletic Complex #1  
#586 
Playoffs
Quarter-Finals
8:00 PM
 
ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G96 A (WA) 0 TYNECASTLE FC G96 (WA) 3 North Thurston HS South Sound Stadium  
#587 
Playoffs
Quarter-Finals
8:30 PM
 
WPFC FURY G96 BLACK (WA) 1 SOCCEREDGE ACADEMY FC SEAFC 96 BLACK (WA) 2 Regional Athletic Complex #1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U16 Girls U16 Gold/Silver - Playoffs - 5/4/2013
#589 
Playoffs
Semi-Finals
4:45 PM
 
MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 96 NAVY (WA) 0 TYNECASTLE FC G96 (WA) 3 Regional Athletic Complex #1  
#590 
Playoffs
Semi-Finals
4:45 PM
 
SOCCEREDGE ACADEMY FC SEAFC 96 BLACK (WA) 0 CENTRAL WASHINGTON CWSA G96 NAVY (WA) 2 North Thurston HS South Sound Stadium  
#592 
Playoffs
SILVER Semi-Finals
6:15 PM
 
EMERALD CITY FC ECFC F96 GREEN (WA) 1 PACIFIC FC VIPERS (WA) 0 North Thurston HS South Sound Stadium  
#593 
Playoffs
SILVER Semi-Finals
6:15 PM
 
FC SALMON CREEK FCSC NEMESIS 96 BLUE (WA) 0 PS SLAMMERS G96 BLACK (WA) 1 Regional Athletic Complex #1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U16 Girls U16 Gold/Silver - Playoffs - 5/5/2013
#591 
Playoffs
Final
12:30 PM
 
TYNECASTLE FC G96 (WA) 1 CENTRAL WASHINGTON CWSA G96 NAVY (WA) 3 Regional Athletic Complex #1  
#594 
Playoffs
SILVER Final
3:00 PM
 
EMERALD CITY FC ECFC F96 GREEN (WA) 2 PS SLAMMERS G96 BLACK (WA) 0 Regional Athletic Complex #4  
 
 
Girls U16 Girls U16 Bronze
Flight A
Saturday, April 13, 2013
  VELOCITY FC 96 GREEN  0          MT. RAINIER FC MRFC G96 BLUE  0 
  EMERALD CITY FC ECFC F96 WHITE  2          FUERZA FC 96 ACADEMY  2 
  VELOCITY FC 96 GREEN  3          FUERZA FC 96 ACADEMY  0 
  MT. RAINIER FC MRFC G96 BLUE  2          EMERALD CITY FC ECFC F96 WHITE  0 
Sunday, April 14, 2013
  VELOCITY FC 96 GREEN  1          EMERALD CITY FC ECFC F96 WHITE  1 
  FUERZA FC 96 ACADEMY  0          MT. RAINIER FC MRFC G96 BLUE  3 
Saturday, May 04, 2013
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 96 WHITE  1          MT. RAINIER FC MRFC G96 BLUE  0 
  VELOCITY FC 96 GREEN  2          WPFC FURY 96 WHITE  1 
Sunday, May 05, 2013
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 96 WHITE  1          VELOCITY FC 96 GREEN  2 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: MT. RAINIER FC MRFC G96 BLUE (WA)    3 2 1 0 5 0 23
 2: VELOCITY FC 96 GREEN (WA)    3 1 2 0 4 1 18
 3: EMERALD CITY FC ECFC F96 WHITE (WA)    3 0 2 1 3 5 9
 4: FUERZA FC 96 ACADEMY (WA)    3 0 1 2 2 8 5

Flight B
Saturday, April 13, 2013
  WPFC FURY 96 WHITE  2          SNOHOMISH UNITED G96 RED-B  1 
  CASCADE FC G96 WHITE  1          MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 96 WHITE  3 
  WPFC FURY 96 WHITE  2          MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 96 WHITE  1 
  CASCADE FC G96 WHITE  2          SNOHOMISH UNITED G96 RED-B  2 
Sunday, April 14, 2013
  SNOHOMISH UNITED G96 RED-B  0          MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 96 WHITE  1 
  CASCADE FC G96 WHITE  0          WPFC FURY 96 WHITE  2 
Saturday, May 04, 2013
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 96 WHITE  1          MT. RAINIER FC MRFC G96 BLUE  0 
  VELOCITY FC 96 GREEN  2          WPFC FURY 96 WHITE  1 
Sunday, May 05, 2013
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 96 WHITE  1          VELOCITY FC 96 GREEN  2 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: WPFC FURY 96 WHITE (WA)    3 3 0 0 6 2 25
 2: MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 96 WHITE (WA)    3 2 0 1 5 3 18
 3: SNOHOMISH UNITED G96 RED-B (WA)    3 0 1 2 3 5 6
 4: CASCADE FC G96 WHITE (WA)    3 0 1 2 3 7 6
 
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U16 Girls U16 Bronze - Flight A - 4/13/2013
#028 
2:00 PM
 
VELOCITY FC 96 GREEN (WA) 0 MT. RAINIER FC MRFC G96 BLUE (WA) 0 Hazen HS Turf  
#029 
2:00 PM
 
EMERALD CITY FC ECFC F96 WHITE (WA) 2 FUERZA FC 96 ACADEMY (WA) 2 Lindbergh HS Turf  
#026 
8:00 PM
 
VELOCITY FC 96 GREEN (WA) 3 FUERZA FC 96 ACADEMY (WA) 0 Lindbergh HS Turf  
#027 
8:00 PM
 
MT. RAINIER FC MRFC G96 BLUE (WA) 2 EMERALD CITY FC ECFC F96 WHITE (WA) 0 Hazen HS Turf  
Girls U16 Girls U16 Bronze - Flight B - 4/13/2013
#034 
2:00 PM
 
WPFC FURY 96 WHITE (WA) 2 SNOHOMISH UNITED G96 RED-B (WA) 1 Renton Stadium Turf  
#035 
2:00 PM
 
CASCADE FC G96 WHITE (WA) 1 MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 96 WHITE (WA) 3 Foster HS Stadium  
#032 
8:00 PM
 
WPFC FURY 96 WHITE (WA) 2 MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 96 WHITE (WA) 1 Renton Stadium Turf  
#033 
8:00 PM
 
CASCADE FC G96 WHITE (WA) 2 SNOHOMISH UNITED G96 RED-B (WA) 2 Foster HS Stadium  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U16 Girls U16 Bronze - Flight A - 4/14/2013
#030 
12:00 PM
 
VELOCITY FC 96 GREEN (WA) 1 EMERALD CITY FC ECFC F96 WHITE (WA) 1 Renton Stadium Turf  
#031 
12:15 PM
 
FUERZA FC 96 ACADEMY (WA) 0 MT. RAINIER FC MRFC G96 BLUE (WA) 3 Hazen HS Turf  
Girls U16 Girls U16 Bronze - Flight B - 4/14/2013
#037 
12:00 PM
 
SNOHOMISH UNITED G96 RED-B (WA) 0 MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 96 WHITE (WA) 1 Lindbergh HS Turf  
#036 
12:15 PM
 
CASCADE FC G96 WHITE (WA) 0 WPFC FURY 96 WHITE (WA) 2 Foster HS Stadium  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U16 Girls U16 Bronze - Playoffs - 5/4/2013
#614 
Playoffs
Semi-Finals
2:45 PM
 
MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 96 WHITE (WA) 1 MT. RAINIER FC MRFC G96 BLUE (WA) 0 Chinook MS #2  
#615 
Playoffs
Semi-Finals
2:45 PM
 
VELOCITY FC 96 GREEN (WA) 2 WPFC FURY 96 WHITE (WA) 1 Chinook MS #3  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U16 Girls U16 Bronze - Playoffs - 5/5/2013
#616 
Playoffs
Final
3:15 PM
 
MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 96 WHITE (WA) 1 VELOCITY FC 96 GREEN (WA) 2 Regional Athletic Complex #6  
 
 
Girls U17 Girls U17 Gold/Silver
Flight A
Friday, April 12, 2013
  EMERALD CITY FC F95 GREEN  3          THURSTON COUNTY PREMIER VICTORY FC  0 
  SOCCEREDGE ACADEMY FC SEAFC G95 BLACK  0          MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 95 NAVY  0 
Saturday, April 13, 2013
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 95 NAVY  1          EMERALD CITY FC F95 GREEN  1 
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 95 NAVY  0          THURSTON COUNTY PREMIER VICTORY FC  1 
  SOCCEREDGE ACADEMY FC SEAFC G95 BLACK  3          WPFC FURY G95 BLACK  0 
Sunday, April 14, 2013
  EMERALD CITY FC F95 GREEN  4          WPFC FURY G95 BLACK  0 
  THURSTON COUNTY PREMIER VICTORY FC  0          SOCCEREDGE ACADEMY FC SEAFC G95 BLACK  5 
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 95 NAVY  4          WPFC FURY G95 BLACK  0 
Saturday, May 04, 2013
  EMERALD CITY FC F95 GREEN  0          SOCCEREDGE ACADEMY FC SEAFC G95 BLACK  2 
  THURSTON COUNTY PREMIER VICTORY FC  3          FC CRUSH 95 ELITE  5 
  WENATCHEE FIRE FC GHS GU17  2          MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 95 NAVY  0 
Sunday, May 05, 2013
  SOCCEREDGE ACADEMY FC SEAFC G95 BLACK  2          SGE FUSION 95 FC FURY  0 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: SOCCEREDGE ACADEMY FC SEAFC G95 BLACK (WA)    3 2 1 0 7 0 24
 2: EMERALD CITY FC F95 GREEN (WA)    3 2 1 0 8 1 24
 3: MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 95 NAVY (WA)    4 1 2 1 5 2 18
 4: THURSTON COUNTY PREMIER VICTORY FC (WA)    3 1 0 2 1 7 8
 5: WPFC FURY G95 BLACK (WA)    3 0 0 3 0 11 0

Flight B
Friday, April 12, 2013
  FC CRUSH 95 ELITE  3          WENATCHEE FIRE FC GHS GU17  0 
  MT. RAINIER FC MRFC G95 BLUE  3          SGE FUSION 95 FC FURY  1 
Saturday, April 13, 2013
  WENATCHEE FIRE FC GHS GU17  1          SGE FUSION 95 FC FURY  2 
  MT. RAINIER FC MRFC G95 BLUE  3          FC CRUSH 95 ELITE  0 
Sunday, April 14, 2013
  MT. RAINIER FC MRFC G95 BLUE  1          WENATCHEE FIRE FC GHS GU17  0 
  FC CRUSH 95 ELITE  0          SGE FUSION 95 FC FURY  1 
Saturday, May 04, 2013
  SGE FUSION 95 FC FURY  2          MT. RAINIER FC MRFC G95 BLUE  0 
  THURSTON COUNTY PREMIER VICTORY FC  3          FC CRUSH 95 ELITE  5 
  WENATCHEE FIRE FC GHS GU17  2          MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 95 NAVY  0 
Sunday, May 05, 2013
  SOCCEREDGE ACADEMY FC SEAFC G95 BLACK  2          SGE FUSION 95 FC FURY  0 
  FC CRUSH 95 ELITE  2          WENATCHEE FIRE FC GHS GU17  0 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: MT. RAINIER FC MRFC G95 BLUE (WA)    3 3 0 0 7 1 27
 2: SGE FUSION 95 FC FURY (WA)    3 2 0 1 4 4 17
 3: FC CRUSH 95 ELITE (WA)    3 1 0 2 3 4 10
 4: WENATCHEE FIRE FC GHS GU17 (WA)    3 0 0 3 1 6 1
 
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U17 Girls U17 Gold/Silver - Flight A - 4/12/2013
#016 
5:00 PM
 
EMERALD CITY FC F95 GREEN (WA) 3 THURSTON COUNTY PREMIER VICTORY FC (WA) 0 Lindbergh HS Turf  
#015 
6:30 PM
 
SOCCEREDGE ACADEMY FC SEAFC G95 BLACK (WA) 0 MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 95 NAVY (WA) 0 Starfire Field 11  
Girls U17 Girls U17 Gold/Silver - Flight B - 4/12/2013
#020 
5:00 PM
 
FC CRUSH 95 ELITE (WA) 3 WENATCHEE FIRE FC GHS GU17 (WA) 0 Starfire Field 11  
#021 
5:00 PM
 
MT. RAINIER FC MRFC G95 BLUE (WA) 3 SGE FUSION 95 FC FURY (WA) 1 Hazen HS Turf  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U17 Girls U17 Gold/Silver - Flight A - 4/13/2013
#014 
9:30 AM
 
MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 95 NAVY (WA) 1 EMERALD CITY FC F95 GREEN (WA) 1 Starfire Field 02  
#012 
3:30 PM
 
MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 95 NAVY (WA) 0 THURSTON COUNTY PREMIER VICTORY FC (WA) 1 Starfire Field 02  
#013 
5:00 PM
 
SOCCEREDGE ACADEMY FC SEAFC G95 BLACK (WA) 3 WPFC FURY G95 BLACK (WA) 0 Starfire Field 02  
Girls U17 Girls U17 Gold/Silver - Flight B - 4/13/2013
#025 
8:00 AM
 
WENATCHEE FIRE FC GHS GU17 (WA) 1 SGE FUSION 95 FC FURY (WA) 2 Starfire Field 02  
#024 
5:00 PM
 
MT. RAINIER FC MRFC G95 BLUE (WA) 3 FC CRUSH 95 ELITE (WA) 0 Starfire Field 01  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U17 Girls U17 Gold/Silver - Flight A - 4/14/2013
#011 
8:15 AM
 
EMERALD CITY FC F95 GREEN (WA) 4 WPFC FURY G95 BLACK (WA) 0 Renton Stadium Turf  
#010 
10:45 AM
 
THURSTON COUNTY PREMIER VICTORY FC (WA) 0 SOCCEREDGE ACADEMY FC SEAFC G95 BLACK (WA) 5 Starfire Field 02  
#019 
3:15 PM
 
MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 95 NAVY (WA) 4 WPFC FURY G95 BLACK (WA) 0 Foster HS Stadium  
Girls U17 Girls U17 Gold/Silver - Flight B - 4/14/2013
#023 
9:15 AM
 
MT. RAINIER FC MRFC G95 BLUE (WA) 1 WENATCHEE FIRE FC GHS GU17 (WA) 0 Starfire Field 01  
#022 
10:45 AM
 
FC CRUSH 95 ELITE (WA) 0 SGE FUSION 95 FC FURY (WA) 1 Starfire Field 03  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U17 Girls U17 Gold/Silver - Playoffs - 5/4/2013
#600 
Playoffs
Semi-Finals
3:00 PM
 
EMERALD CITY FC F95 GREEN (WA) 0 SOCCEREDGE ACADEMY FC SEAFC G95 BLACK (WA) 2 Regional Athletic Complex #1  
#601 
Playoffs
Semi-Finals
3:00 PM
 
SGE FUSION 95 FC FURY (WA) 2 MT. RAINIER FC MRFC G95 BLUE (WA) 0 North Thurston HS South Sound Stadium  
#603 
Playoffs
SILVER Semi-Finals
4:45 PM
 
THURSTON COUNTY PREMIER VICTORY FC (WA) 3 FC CRUSH 95 ELITE (WA) 5 Regional Athletic Complex #4  
#604 
Playoffs
SILVER Semi-Finals
4:45 PM
 
WENATCHEE FIRE FC GHS GU17 (WA) 2 MAPLE VALLEY PREMIER MVP MARAUDERS 95 NAVY (WA) 0 Regional Athletic Complex #3  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U17 Girls U17 Gold/Silver - Playoffs - 5/5/2013
#602 
Playoffs
Final
2:15 PM
 
SOCCEREDGE ACADEMY FC SEAFC G95 BLACK (WA) 2 SGE FUSION 95 FC FURY (WA) 0 Regional Athletic Complex #1  
#605 
Playoffs
SILVER Final
2:45 PM
 
FC CRUSH 95 ELITE (WA) 2 WENATCHEE FIRE FC GHS GU17 (WA) 0 Regional Athletic Complex #3  
 
 
Womens U18 Girls U18 Gold/Silver
Flight A
Friday, April 12, 2013
  MT. RAINIER FC MRFC G94 BLUE  1          LEGACY FC G94 SILVER  2 
Saturday, April 13, 2013
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE GU18 RICHARDS  6          LEGACY FC G94 SILVER  0 
Sunday, April 14, 2013
  MT. RAINIER FC MRFC G94 BLUE  1          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE GU18 RICHARDS  3 
Saturday, May 04, 2013
  FIRE SOCCER ACADEMY FIRE CPT  1          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE GU18 RICHARDS  2 
  MT. RAINIER FC MRFC G94 WHITE  0          MT. RAINIER FC MRFC G94 BLUE  2 
Sunday, May 05, 2013
  MT. RAINIER FC MRFC G94 BLUE  3          LEGACY FC G94 SILVER  1 
  LEGACY FC G94 WRIGHT  0          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE GU18 RICHARDS  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE GU18 RICHARDS (WA)    2 2 0 0 7 1 19
 2: LEGACY FC G94 SILVER (WA)    2 1 0 1 2 5 8
 3: MT. RAINIER FC MRFC G94 BLUE (WA)    2 0 0 2 2 5 2

Flight B
Friday, April 12, 2013
  LEGACY FC G94 WRIGHT  5          MT. RAINIER FC MRFC G94 WHITE  0 
  FC SALMON CREEK FCSC NEMESIS 94  1          FIRE SOCCER ACADEMY FIRE CPT  0 
Saturday, April 13, 2013
  LEGACY FC G94 WRIGHT  4          FC SALMON CREEK FCSC NEMESIS 94  0 
  FIRE SOCCER ACADEMY FIRE CPT  3          MT. RAINIER FC MRFC G94 WHITE  0 
Sunday, April 14, 2013
  FC SALMON CREEK FCSC NEMESIS 94  5          MT. RAINIER FC MRFC G94 WHITE  2 
  LEGACY FC G94 WRIGHT  0          FIRE SOCCER ACADEMY FIRE CPT  0 
Saturday, May 04, 2013
  FC SALMON CREEK FCSC NEMESIS 94  0          LEGACY FC G94 WRIGHT  2 
  FIRE SOCCER ACADEMY FIRE CPT  1          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE GU18 RICHARDS  2 
  MT. RAINIER FC MRFC G94 WHITE  0          MT. RAINIER FC MRFC G94 BLUE  2 
Sunday, May 05, 2013
  LEGACY FC G94 WRIGHT  0          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE GU18 RICHARDS  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: LEGACY FC G94 WRIGHT (WA)    3 2 1 0 8 0 24
 2: FC SALMON CREEK FCSC NEMESIS 94 (WA)    3 2 0 1 5 6 17
 3: FIRE SOCCER ACADEMY FIRE CPT (WA)    3 1 1 1 3 1 14
 4: MT. RAINIER FC MRFC G94 WHITE (WA)    3 0 0 3 2 11 2
 
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U18 Girls U18 Gold/Silver - Flight A - 4/12/2013
#001 
5:00 PM
 
MT. RAINIER FC MRFC G94 BLUE (WA) 1 LEGACY FC G94 SILVER (WA) 2 Foster HS Stadium  
Girls U18 Girls U18 Gold/Silver - Flight B - 4/12/2013
#004 
5:00 PM
 
LEGACY FC G94 WRIGHT (WA) 5 MT. RAINIER FC MRFC G94 WHITE (WA) 0 Renton Stadium Turf  
#005 
8:00 PM
 
FC SALMON CREEK FCSC NEMESIS 94 (WA) 1 FIRE SOCCER ACADEMY FIRE CPT (WA) 0 Foster HS Stadium  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U18 Girls U18 Gold/Silver - Flight A - 4/13/2013
#002 
8:00 AM
 
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE GU18 RICHARDS (WA) 6 LEGACY FC G94 SILVER (WA) 0 Starfire Field 11  
Girls U18 Girls U18 Gold/Silver - Flight B - 4/13/2013
#008 
12:00 PM
 
LEGACY FC G94 WRIGHT (WA) 4 FC SALMON CREEK FCSC NEMESIS 94 (WA) 0 Petrovitsky #1  
#009 
12:00 PM
 
FIRE SOCCER ACADEMY FIRE CPT (WA) 3 MT. RAINIER FC MRFC G94 WHITE (WA) 0 Petrovitsky #2  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U18 Girls U18 Gold/Silver - Flight A - 4/14/2013
#003 
3:00 PM
 
MT. RAINIER FC MRFC G94 BLUE (WA) 1 RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE GU18 RICHARDS (WA) 3 Lindbergh HS Turf  
Girls U18 Girls U18 Gold/Silver - Flight B - 4/14/2013
#007 
3:00 PM
 
FC SALMON CREEK FCSC NEMESIS 94 (WA) 5 MT. RAINIER FC MRFC G94 WHITE (WA) 2 Hazen HS Turf  
#006 
4:15 PM
 
LEGACY FC G94 WRIGHT (WA) 0 FIRE SOCCER ACADEMY FIRE CPT (WA) 0 Petrovitsky #1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U18 Girls U18 Gold/Silver - Playoffs - 5/4/2013
#595 
Playoffs
Semi-Finals
9:45 AM
 
FC SALMON CREEK FCSC NEMESIS 94 (WA) 0 LEGACY FC G94 WRIGHT (WA) 2 Regional Athletic Complex #1  
#596 
Playoffs
Semi-Finals
9:45 AM
 
FIRE SOCCER ACADEMY FIRE CPT (WA) 1 RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE GU18 RICHARDS (WA) 2 North Thurston HS South Sound Stadium  
#598 
Playoffs
SILVER Semi-Finals
12:00 PM
 
MT. RAINIER FC MRFC G94 WHITE (WA) 0 MT. RAINIER FC MRFC G94 BLUE (WA) 2 White River High School Stadium  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Girls U18 Girls U18 Gold/Silver - Playoffs - 5/5/2013
#599 
Playoffs
SILVER Final
1:00 PM
 
MT. RAINIER FC MRFC G94 BLUE (WA) 3 LEGACY FC G94 SILVER (WA) 1 Regional Athletic Complex #3  
#597 
Playoffs
Final
2:30 PM
 
LEGACY FC G94 WRIGHT (WA) 0 RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE GU18 RICHARDS (WA) 1 Regional Athletic Complex #5  
 
 
 
2/16/2016 4:18:49 PM