2014 Washington Cup BU15-BU19 Results

  Washington Cup 2014 BU15-BU19
Boys U15 Boys U15 Gold
Bracket A
Saturday, February 01, 2014
  NORTAC SPARTA B98  0          MT. RAINIER FC MRFC B98 BLUE  4 
  NORTHWEST UNITED  1          FRANKLIN PIERCE SC WPFC FURY'98 BLACK  2 
Saturday, February 08, 2014
  NORTHWEST UNITED  4          NORTAC SPARTA B98  1 
  MT. RAINIER FC MRFC B98 BLUE  1          FRANKLIN PIERCE SC WPFC FURY'98 BLACK  3 
Wednesday, February 12, 2014
  MT. RAINIER FC MRFC B98 BLUE  1          NORTHWEST UNITED  0 
Friday, February 14, 2014
  FRANKLIN PIERCE SC WPFC FURY'98 BLACK  3          NORTAC SPARTA B98  0 
Saturday, February 22, 2014
  MT. RAINIER FC MRFC B98 BLUE  2          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 A  4 
  EMERALD CITY FC ECFC M98 GREEN  2          FRANKLIN PIERCE SC WPFC FURY'98 BLACK  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: FRANKLIN PIERCE SC WPFC FURY'98 BLACK (WA)    3 3 0 0 8 2 27
 2: MT. RAINIER FC MRFC B98 BLUE (WA)    3 2 0 1 6 3 19
 3: NORTHWEST UNITED ()    3 1 0 2 5 4 10
 4: NORTAC SPARTA B98 (WA)    3 0 0 3 1 11 1

Bracket B
Saturday, February 01, 2014
  EMERALD CITY FC ECFC M98 GREEN  2          FC EDMONDS BOOYAHS  0 
  SEATTLE CELTIC FC SEATTLE CELTIC B98  0          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 A  4 
Saturday, February 08, 2014
  EMERALD CITY FC ECFC M98 GREEN  4          SEATTLE CELTIC FC SEATTLE CELTIC B98  0 
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 A  4          FC EDMONDS BOOYAHS  0 
Sunday, February 09, 2014
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 A  1          EMERALD CITY FC ECFC M98 GREEN  1 
Thursday, February 20, 2014
  FC EDMONDS BOOYAHS  4          SEATTLE CELTIC FC SEATTLE CELTIC B98  3 
Saturday, February 22, 2014
  MT. RAINIER FC MRFC B98 BLUE  2          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 A  4 
  EMERALD CITY FC ECFC M98 GREEN  2          FRANKLIN PIERCE SC WPFC FURY'98 BLACK  1 
Sunday, February 23, 2014
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 A  0          EMERALD CITY FC ECFC M98 GREEN  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 A (WA)    3 2 1 0 9 1 24
 2: EMERALD CITY FC ECFC M98 GREEN (WA)    3 2 1 0 7 1 23
 3: FC EDMONDS BOOYAHS (WA)    3 1 0 2 4 9 9
 4: SEATTLE CELTIC FC SEATTLE CELTIC B98 (WA)    3 0 0 3 3 12 3
 
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U15 Boys U15 Gold - Bracket A - 2/1/2014
#001 
11:00 AM
 
NORTAC SPARTA B98 (WA) 0 MT. RAINIER FC MRFC B98 BLUE (WA) 4 Truman Middle School #1  
#002 
1:00 PM
 
NORTHWEST UNITED () 1 FRANKLIN PIERCE SC WPFC FURY'98 BLACK (WA) 2 Sedro Wooley High School #1  
Boys U15 Boys U15 Gold - Bracket B - 2/1/2014
#008 
10:00 AM
 
EMERALD CITY FC ECFC M98 GREEN (WA) 2 FC EDMONDS BOOYAHS (WA) 0 Roosevelt High School Athletic Field  
#007 
10:45 AM
 
SEATTLE CELTIC FC SEATTLE CELTIC B98 (WA) 0 ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 A (WA) 4 Loyal Heights Playfield #1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U15 Boys U15 Gold - Bracket A - 2/8/2014
#004 
11:00 AM
 
NORTHWEST UNITED () 4 NORTAC SPARTA B98 (WA) 1 Sedro Wooley High School #1  
#003 
1:00 PM
 
MT. RAINIER FC MRFC B98 BLUE (WA) 1 FRANKLIN PIERCE SC WPFC FURY'98 BLACK (WA) 3 White River High School Stadium  
Boys U15 Boys U15 Gold - Bracket B - 2/8/2014
#010 
2:00 PM
 
EMERALD CITY FC ECFC M98 GREEN (WA) 4 SEATTLE CELTIC FC SEATTLE CELTIC B98 (WA) 0 Georgetown Playfield  
#009 
3:00 PM
 
ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 A (WA) 4 FC EDMONDS BOOYAHS (WA) 0 Skyline High School Community Field 1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U15 Boys U15 Gold - Bracket B - 2/9/2014
#011 
8:30 AM
 
ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 A (WA) 1 EMERALD CITY FC ECFC M98 GREEN (WA) 1 Skyline High School Community Field 1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U15 Boys U15 Gold - Bracket A - 2/12/2014
#005 
7:15 PM
 
MT. RAINIER FC MRFC B98 BLUE (WA) 1 NORTHWEST UNITED () 0 Pete's Pool Enumclaw Stadium  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U15 Boys U15 Gold - Bracket A - 2/14/2014
#006 
6:00 PM
 
FRANKLIN PIERCE SC WPFC FURY'98 BLACK (WA) 3 NORTAC SPARTA B98 (WA) 0 Franklin Pierce High School Stadium  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U15 Boys U15 Gold - Bracket B - 2/20/2014
#012 
7:15 PM
 
FC EDMONDS BOOYAHS (WA) 4 SEATTLE CELTIC FC SEATTLE CELTIC B98 (WA) 3 Lynnwood HS #2  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U15 Boys U15 Gold - Playoffs - 2/22/2014
#094 
Playoffs
Semi-Finals
8:00 AM
 
MT. RAINIER FC MRFC B98 BLUE (WA) 2 ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 A (WA) 4 Issaquah Highlands Central Park Field 5  
#095 
Playoffs
Semi-Finals
8:00 AM
 
EMERALD CITY FC ECFC M98 GREEN (WA) 2 FRANKLIN PIERCE SC WPFC FURY'98 BLACK (WA) 1 Issaquah Highlands Central Park Field 4  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U15 Boys U15 Gold - Playoffs - 2/23/2014
#096 
Playoffs
Final
9:00 AM
 
ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 A (WA) 0 EMERALD CITY FC ECFC M98 GREEN (WA) 1 Issaquah Highlands Central Park Field 4  
 
 
Boys U15 Boys U15 Silver
Bracket A
Saturday, February 01, 2014
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 98 NAVY  5          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 B  0 
  MT. RAINIER FC MRFC B98 WHITE  0          CASCADE FC B98  3 
Saturday, February 08, 2014
  CASCADE FC B98  3          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 B  0 
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 98 NAVY  2          MT. RAINIER FC MRFC B98 WHITE  3 
Sunday, February 09, 2014
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 B  1          MT. RAINIER FC MRFC B98 WHITE  1 
Saturday, February 15, 2014
  CASCADE FC B98  4          MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 98 NAVY  2 
Friday, February 21, 2014
  GALA FC BU15  1          CASCADE FC B98  2 
Saturday, February 22, 2014
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 98 NAVY  1          NKFC INFERNO 98  0 
Sunday, February 23, 2014
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 98 NAVY  3          CASCADE FC B98  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: CASCADE FC B98 (WA)    3 3 0 0 10 2 29
 2: MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 98 NAVY (WA)    3 1 0 2 8 7 14
 3: MT. RAINIER FC MRFC B98 WHITE (WA)    3 1 1 1 4 6 13
 4: ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 B (WA)    3 0 1 2 1 8 4

Bracket B
Saturday, February 01, 2014
  GALA FC BU15  3          FRANKLIN PIERCE WPFC FURY 98 WHITE  1 
  RSA ELITE  1          NKFC INFERNO 98  2 
Saturday, February 08, 2014
  NKFC INFERNO 98  4          FRANKLIN PIERCE WPFC FURY 98 WHITE  0 
  GALA FC BU15  0          RSA ELITE  1 
Friday, February 14, 2014
  FRANKLIN PIERCE WPFC FURY 98 WHITE  2          RSA ELITE  0 
Saturday, February 15, 2014
  NKFC INFERNO 98  0          GALA FC BU15  1 
Friday, February 21, 2014
  GALA FC BU15  1          CASCADE FC B98  2 
Saturday, February 22, 2014
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 98 NAVY  1          NKFC INFERNO 98  0 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: NKFC INFERNO 98 ()    3 2 0 1 6 2 18
 2: GALA FC BU15 ()    3 2 0 1 4 2 17
 3: FRANKLIN PIERCE WPFC FURY 98 WHITE (WA)    3 1 0 2 3 7 10
 4: RSA ELITE ()    3 1 0 2 2 4 9
 
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U15 Boys U15 Silver - Bracket A - 2/1/2014
#014 
4:00 PM
 
MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 98 NAVY (WA) 5 ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 B (WA) 0 Tahoma High School Stadium  
#013 
4:45 PM
 
MT. RAINIER FC MRFC B98 WHITE (WA) 0 CASCADE FC B98 (WA) 3 White River High School Stadium  
Boys U15 Boys U15 Silver - Bracket B - 2/1/2014
#020 
9:00 AM
 
GALA FC BU15 () 3 FRANKLIN PIERCE WPFC FURY 98 WHITE (WA) 1 Kasch Park Athletic Complex Field 3  
#019 
10:00 AM
 
RSA ELITE () 1 NKFC INFERNO 98 () 2 Bonney Lake High School Athletic Field  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U15 Boys U15 Silver - Bracket A - 2/8/2014
#015 
3:00 PM
 
CASCADE FC B98 (WA) 3 ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 B (WA) 0 Mount Si High School Stadium  
#016 
4:30 PM
 
MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 98 NAVY (WA) 2 MT. RAINIER FC MRFC B98 WHITE (WA) 3 Ravensdale Park #4  
Boys U15 Boys U15 Silver - Bracket B - 2/8/2014
#021 
1:00 PM
 
NKFC INFERNO 98 () 4 FRANKLIN PIERCE WPFC FURY 98 WHITE (WA) 0 Strawberry Fields - Poulsbo Field 1 (Turf)  
#022 
4:00 PM
 
GALA FC BU15 () 0 RSA ELITE () 1 Kasch Park Athletic Complex Field 2  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U15 Boys U15 Silver - Bracket A - 2/9/2014
#018 
1:00 PM
 
ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 B (WA) 1 MT. RAINIER FC MRFC B98 WHITE (WA) 1 Skyline High School Community Field 1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U15 Boys U15 Silver - Bracket B - 2/14/2014
#024 
8:00 PM
 
FRANKLIN PIERCE WPFC FURY 98 WHITE (WA) 2 RSA ELITE () 0 Franklin Pierce High School Stadium  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U15 Boys U15 Silver - Bracket A - 2/15/2014
#017 
11:00 AM
 
CASCADE FC B98 (WA) 4 MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 98 NAVY (WA) 2 Mount Si High School Stadium  
Boys U15 Boys U15 Silver - Bracket B - 2/15/2014
#023 
2/9 game reschedule
11:30 AM
 
NKFC INFERNO 98 () 0 GALA FC BU15 () 1 North Kitsap High School Stadium  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U15 Boys U15 Silver - Playoffs - 2/21/2014
#098 
Playoffs
SILVER Semi-Finals
5:00 PM
 
GALA FC BU15 () 1 CASCADE FC B98 (WA) 2 Issaquah Highlands Central Park Field 4  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U15 Boys U15 Silver - Playoffs - 2/22/2014
#097 
Playoffs
SILVER Semi-Finals
6:00 PM
 
MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 98 NAVY (WA) 1 NKFC INFERNO 98 () 0 Issaquah Highlands Central Park Field 5  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U15 Boys U15 Silver - Playoffs - 2/23/2014
#099 
Playoffs
SILVER Final
9:00 AM
 
MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 98 NAVY (WA) 3 CASCADE FC B98 (WA) 1 Issaquah Highlands Central Park Field 5  
 
 
Boys U16 Boys U16 Gold
Bracket A
Saturday, February 01, 2014
  WENATCHEE UNITED  7          RSA ELITE B97 - HEATHER  0 
  CASCADE FC B97  1          FC SPOKANE BU16 BLACK DUNBAR  0 
Saturday, February 08, 2014
  FC SPOKANE BU16 BLACK DUNBAR  2          RSA ELITE B97 - HEATHER  0 
Sunday, February 09, 2014
  FC SPOKANE BU16 BLACK DUNBAR  2          WENATCHEE UNITED  0 
Wednesday, February 12, 2014
  RSA ELITE B97 - HEATHER  2          CASCADE FC B97  1 
Saturday, February 15, 2014
  WENATCHEE UNITED  6          CASCADE FC B97  1 
Saturday, February 22, 2014
  FC SPOKANE BU16 BLACK DUNBAR  2          EMERALD CITY FC ECFC M97 GREEN  1 
  TYNECASTLE B97  1          WENATCHEE UNITED  2 
  WENATCHEE UNITED  2          TYNECASTLE B97  1 
  FC SPOKANE BU16 BLACK DUNBAR  2          EMERALD CITY FC ECFC M97 GREEN  1 
Sunday, February 23, 2014
  FC SPOKANE BU16 BLACK DUNBAR  1          WENATCHEE UNITED  2 
  WENATCHEE UNITED  2          FC SPOKANE BU16 BLACK DUNBAR  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: WENATCHEE UNITED ()    3 2 0 1 8 3 19
 2: FC SPOKANE BU16 BLACK DUNBAR (WA)    3 2 0 1 4 1 18
 3: CASCADE FC B97 (WA)    3 1 0 2 3 6 10
 4: RSA ELITE B97 - HEATHER (WA)    3 1 0 2 2 7 8

Bracket B
Saturday, February 01, 2014
  GALA FC B97 GALA  0          EMERALD CITY FC ECFC M97 GREEN  3 
  TYNECASTLE B97  6          FC EDMONDS COBRAS 97  0 
Saturday, February 08, 2014
  EMERALD CITY FC ECFC M97 GREEN  3          FC EDMONDS COBRAS 97  1 
  TYNECASTLE B97  4          GALA FC B97 GALA  0 
Wednesday, February 12, 2014
  EMERALD CITY FC ECFC M97 GREEN  5          TYNECASTLE B97  0 
Thursday, February 20, 2014
  FC EDMONDS COBRAS 97  2          GALA FC B97 GALA  0 
Saturday, February 22, 2014
  FC SPOKANE BU16 BLACK DUNBAR  2          EMERALD CITY FC ECFC M97 GREEN  1 
  TYNECASTLE B97  1          WENATCHEE UNITED  2 
  WENATCHEE UNITED  2          TYNECASTLE B97  1 
  FC SPOKANE BU16 BLACK DUNBAR  2          EMERALD CITY FC ECFC M97 GREEN  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: EMERALD CITY FC ECFC M97 GREEN (WA)    3 3 0 0 10 1 29
 2: TYNECASTLE B97 (WA)    3 2 0 1 8 4 20
 3: FC EDMONDS COBRAS 97 (WA)    3 1 0 2 3 7 10
 4: GALA FC B97 GALA (WA)    3 0 0 3 0 9 0
 
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U16 Boys U16 Gold - Bracket A - 2/1/2014
#026 
1:00 PM
 
WENATCHEE UNITED () 7 RSA ELITE B97 - HEATHER (WA) 0 Lions Field Turf  
#025 
2:00 PM
 
CASCADE FC B97 (WA) 1 FC SPOKANE BU16 BLACK DUNBAR (WA) 0 Cedarcrest HS Stadium  
Boys U16 Boys U16 Gold - Bracket B - 2/1/2014
#031 
11:00 AM
 
GALA FC B97 GALA (WA) 0 EMERALD CITY FC ECFC M97 GREEN (WA) 3 Kasch Park Athletic Complex Field 2  
#032 
7:30 PM
 
TYNECASTLE B97 (WA) 6 FC EDMONDS COBRAS 97 (WA) 0 Tambark Creek Park #1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U16 Boys U16 Gold - Bracket A - 2/8/2014
#027 
4:00 PM
 
FC SPOKANE BU16 BLACK DUNBAR (WA) 2 RSA ELITE B97 - HEATHER (WA) 0 Spokane Falls CC #1  
Boys U16 Boys U16 Gold - Bracket B - 2/8/2014
#033 
12:00 PM
 
EMERALD CITY FC ECFC M97 GREEN (WA) 3 FC EDMONDS COBRAS 97 (WA) 1 Georgetown Playfield  
#034 
6:30 PM
 
TYNECASTLE B97 (WA) 4 GALA FC B97 GALA (WA) 0 Tambark Creek Park #1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U16 Boys U16 Gold - Bracket A - 2/9/2014
#029 
10:00 AM
 
FC SPOKANE BU16 BLACK DUNBAR (WA) 2 WENATCHEE UNITED () 0 Spokane Falls CC #1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U16 Boys U16 Gold - Bracket A - 2/12/2014
#030 
6:30 PM
 
RSA ELITE B97 - HEATHER (WA) 2 CASCADE FC B97 (WA) 1 Orting Middle School Stadium  
Boys U16 Boys U16 Gold - Bracket B - 2/12/2014
#035 
6:30 PM
 
EMERALD CITY FC ECFC M97 GREEN (WA) 5 TYNECASTLE B97 (WA) 0 Interbay Soccer Facility Stadium  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U16 Boys U16 Gold - Bracket A - 2/15/2014
#028 
1:00 PM
 
WENATCHEE UNITED () 6 CASCADE FC B97 (WA) 1 Lions Field Turf  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U16 Boys U16 Gold - Bracket B - 2/20/2014
#036 
7:15 PM
 
FC EDMONDS COBRAS 97 (WA) 2 GALA FC B97 GALA (WA) 0 Lynnwood HS #2  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U16 Boys U16 Gold - Playoffs - 2/22/2014
#091 
Playoffs
Semi-Finals
6:00 AM
 
FC SPOKANE BU16 BLACK DUNBAR (WA) 2 EMERALD CITY FC ECFC M97 GREEN (WA) 1 Unassigned  
#092 
Playoffs
Semi-Finals
6:00 AM
 
TYNECASTLE B97 (WA) 1 WENATCHEE UNITED () 2 Unassigned  
#100 
Playoffs
Semi-Finals
12:00 PM
 
WENATCHEE UNITED () 2 TYNECASTLE B97 (WA) 1 Issaquah Highlands Central Park Field 5  
#101 
Playoffs
Semi-Finals
12:00 PM
 
FC SPOKANE BU16 BLACK DUNBAR (WA) 2 EMERALD CITY FC ECFC M97 GREEN (WA) 1 Issaquah Highlands Central Park Field 4  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U16 Boys U16 Gold - Playoffs - 2/23/2014
#102 
Playoffs
Final
10:45 AM
 
WENATCHEE UNITED () 2 FC SPOKANE BU16 BLACK DUNBAR (WA) 1 Issaquah Highlands Central Park Field 4  
#093 
Playoffs
Final
10:45 AM
 
FC SPOKANE BU16 BLACK DUNBAR (WA) 1 WENATCHEE UNITED () 2 Unassigned  
 
 
Boys U16 Boys U16 Silver
Bracket A
Saturday, February 01, 2014
  EDMOND PREMIER SOCCER ACADEMY  0          MAPLE VALLEY SA MVP RAPIDS 97 NAVY  5 
  GRJSA CASCADE IMPACT FC 97 BLACK  0          MT. RAINIER FC MRFC B97 BLUE  1 
Saturday, February 08, 2014
  MAPLE VALLEY SA MVP RAPIDS 97 NAVY  3          MT. RAINIER FC MRFC B97 BLUE  1 
  GRJSA CASCADE IMPACT FC 97 BLACK  3          EDMOND PREMIER SOCCER ACADEMY  1 
Sunday, February 09, 2014
  MAPLE VALLEY SA MVP RAPIDS 97 NAVY  2          GRJSA CASCADE IMPACT FC 97 BLACK  0 
  MT. RAINIER FC MRFC B97 BLUE  3          EDMOND PREMIER SOCCER ACADEMY  0 
Saturday, February 22, 2014
  CWSA BU16 KIRBY  2          MAPLE VALLEY SA MVP RAPIDS 97 NAVY  3 
  MT. RAINIER FC MRFC B97 BLUE  0          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B97 A  3 
Sunday, February 23, 2014
  MAPLE VALLEY SA MVP RAPIDS 97 NAVY  0          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B97 A  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: MAPLE VALLEY SA MVP RAPIDS 97 NAVY (WA)    3 3 0 0 9 1 28
 2: MT. RAINIER FC MRFC B97 BLUE (WA)    3 2 0 1 5 3 19
 3: GRJSA CASCADE IMPACT FC 97 BLACK (WA)    3 1 0 2 3 4 9
 4: EDMOND PREMIER SOCCER ACADEMY ()    3 0 0 3 1 10 1

Bracket B
Saturday, February 01, 2014
  SPARTA BOYS 97  2          CWSA BU16 KIRBY  2 
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B97 A  2          NW UNITED FC97 WEDGE  0 
Saturday, February 08, 2014
  CWSA BU16 KIRBY  1          NW UNITED FC97 WEDGE  1 
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B97 A  9          SPARTA BOYS 97  0 
Sunday, February 09, 2014
  CWSA BU16 KIRBY  1          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B97 A  0 
  NW UNITED FC97 WEDGE  4          SPARTA BOYS 97  2 
Saturday, February 22, 2014
  CWSA BU16 KIRBY  2          MAPLE VALLEY SA MVP RAPIDS 97 NAVY  3 
  MT. RAINIER FC MRFC B97 BLUE  0          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B97 A  3 
Sunday, February 23, 2014
  MAPLE VALLEY SA MVP RAPIDS 97 NAVY  0          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B97 A  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B97 A (WA)    3 2 0 1 6 1 19
 2: CWSA BU16 KIRBY ()    3 1 2 0 4 3 17
 3: NW UNITED FC97 WEDGE (WA)    3 1 1 1 5 5 13
 4: SPARTA BOYS 97 ()    3 0 1 2 4 10 7
 
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U16 Boys U16 Silver - Bracket A - 2/1/2014
#037 
10:00 AM
 
EDMOND PREMIER SOCCER ACADEMY () 0 MAPLE VALLEY SA MVP RAPIDS 97 NAVY (WA) 5 Tumwater High School Stad  
#038 
1:00 PM
 
GRJSA CASCADE IMPACT FC 97 BLACK (WA) 0 MT. RAINIER FC MRFC B97 BLUE (WA) 1 Lindbergh HS Turf  
Boys U16 Boys U16 Silver - Bracket B - 2/1/2014
#043 
3:15 PM
 
SPARTA BOYS 97 () 2 CWSA BU16 KIRBY () 2 Truman Middle School #1  
#044 
3:30 PM
 
ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B97 A (WA) 2 NW UNITED FC97 WEDGE (WA) 0 Skyline High School Community Field 1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U16 Boys U16 Silver - Bracket A - 2/8/2014
#039 
6:30 AM
 
MAPLE VALLEY SA MVP RAPIDS 97 NAVY (WA) 3 MT. RAINIER FC MRFC B97 BLUE (WA) 1 Ravensdale Park #4  
#040 
2:00 PM
 
GRJSA CASCADE IMPACT FC 97 BLACK (WA) 3 EDMOND PREMIER SOCCER ACADEMY () 1 Lindbergh HS Turf  
Boys U16 Boys U16 Silver - Bracket B - 2/8/2014
#045 
 
CWSA BU16 KIRBY () 1 NW UNITED FC97 WEDGE (WA) 1 Unassigned  
#046 
1:00 PM
 
ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B97 A (WA) 9 SPARTA BOYS 97 () 0 Skyline High School Community Field 1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U16 Boys U16 Silver - Bracket A - 2/9/2014
#041 
2:00 AM
 
MAPLE VALLEY SA MVP RAPIDS 97 NAVY (WA) 2 GRJSA CASCADE IMPACT FC 97 BLACK (WA) 0 Ravensdale Park #4  
#042 
12:00 PM
 
MT. RAINIER FC MRFC B97 BLUE (WA) 3 EDMOND PREMIER SOCCER ACADEMY () 0 White River High School Stadium  
Boys U16 Boys U16 Silver - Bracket B - 2/9/2014
#047 
 
CWSA BU16 KIRBY () 1 ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B97 A (WA) 0 Unassigned  
#048 
1:00 PM
 
NW UNITED FC97 WEDGE (WA) 4 SPARTA BOYS 97 () 2 Mt. Vernon High School Stadium  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U16 Boys U16 Silver - Playoffs - 2/22/2014
#088 
Playoffs
SILVER Semi-Finals
10:00 AM
 
CWSA BU16 KIRBY () 2 MAPLE VALLEY SA MVP RAPIDS 97 NAVY (WA) 3 Issaquah Highlands Central Park Field 5  
#089 
Playoffs
SILVER Semi-Finals
10:00 AM
 
MT. RAINIER FC MRFC B97 BLUE (WA) 0 ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B97 A (WA) 3 Issaquah Highlands Central Park Field 4  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U16 Boys U16 Silver - Playoffs - 2/23/2014
#090 
Playoffs
SILVER Final
10:45 AM
 
MAPLE VALLEY SA MVP RAPIDS 97 NAVY (WA) 0 ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B97 A (WA) 1 Issaquah Highlands Central Park Field 5  
 
 
Boys U17 Boys U17 Gold/Silver
Bracket A
Saturday, February 01, 2014
  NORTAC SPARTA B96  1          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B96 - KLEIN  1 
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B96 A  0          TYNECASTLE INTERNATIONAL FC TIFC B96 RESERVE  4 
Saturday, February 08, 2014
  NORTAC SPARTA B96  5          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B96 A  1 
  TYNECASTLE INTERNATIONAL FC TIFC B96 RESERVE  2          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B96 - KLEIN  2 
Sunday, February 16, 2014
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B96 - KLEIN  0          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B96 A  0 
Monday, February 17, 2014
  TYNECASTLE INTERNATIONAL FC TIFC B96 RESERVE  4          NORTAC SPARTA B96  0 
Friday, February 21, 2014
  WEST NARROWS FC BLUE 96  0          NORTAC SPARTA B96  1 
Saturday, February 22, 2014
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B96 A  0          WPFC FURY B96 BLACK  1 
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B96 - KLEIN  2          MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS 96 NAVY  1 
  CASCADE FC B96  0          TYNECASTLE INTERNATIONAL FC TIFC B96 RESERVE  1 
Sunday, February 23, 2014
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B96 - KLEIN  0          TYNECASTLE INTERNATIONAL FC TIFC B96 RESERVE  1 
  WPFC FURY B96 BLACK  1          NORTAC SPARTA B96  3 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: TYNECASTLE INTERNATIONAL FC TIFC B96 RESERVE (WA)    3 2 1 0 10 2 25
 2: RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B96 - KLEIN (WA)    3 0 3 0 3 3 13
 3: NORTAC SPARTA B96 ()    3 1 1 1 5 6 13
 4: ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B96 A (WA)    3 0 1 2 1 8 5

Bracket B
Saturday, February 01, 2014
  CASCADE FC B96  2          WPFC FURY B96 BLACK  0 
  WEST NARROWS FC BLUE 96  0          MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS 96 NAVY  8 
Saturday, February 08, 2014
  MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS 96 NAVY  1          WPFC FURY B96 BLACK  0 
  CASCADE FC B96  4          WEST NARROWS FC BLUE 96  0 
Tuesday, February 11, 2014
  MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS 96 NAVY  2          CASCADE FC B96  1 
Saturday, February 15, 2014
  WPFC FURY B96 BLACK  2          WEST NARROWS FC BLUE 96  1 
Friday, February 21, 2014
  WEST NARROWS FC BLUE 96  0          NORTAC SPARTA B96  1 
Saturday, February 22, 2014
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B96 A  0          WPFC FURY B96 BLACK  1 
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B96 - KLEIN  2          MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS 96 NAVY  1 
  CASCADE FC B96  0          TYNECASTLE INTERNATIONAL FC TIFC B96 RESERVE  1 
Sunday, February 23, 2014
  WPFC FURY B96 BLACK  1          NORTAC SPARTA B96  3 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS 96 NAVY (WA)    3 3 0 0 7 1 26
 2: CASCADE FC B96 (WA)    3 2 0 1 7 2 20
 3: WPFC FURY B96 BLACK (WA)    3 1 0 2 2 4 8
 4: WEST NARROWS FC BLUE 96 ()    3 0 0 3 1 10 1
 
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U17 Boys U17 Gold/Silver - Bracket A - 2/1/2014
#050 
9:00 AM
 
NORTAC SPARTA B96 () 1 RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B96 - KLEIN (WA) 1 Truman Middle School #1  
#049 
1:00 PM
 
ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B96 A (WA) 0 TYNECASTLE INTERNATIONAL FC TIFC B96 RESERVE (WA) 4 Issaquah Highlands Central Park Field 5  
Boys U17 Boys U17 Gold/Silver - Bracket B - 2/1/2014
#056 
11:30 AM
 
CASCADE FC B96 (WA) 2 WPFC FURY B96 BLACK (WA) 0 Cedarcrest HS Stadium  
#055 
1:00 PM
 
WEST NARROWS FC BLUE 96 () 0 MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS 96 NAVY (WA) 8 Peninsula HS Stadium  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U17 Boys U17 Gold/Silver - Bracket A - 2/8/2014
#052 
10:00 AM
 
NORTAC SPARTA B96 () 5 ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B96 A (WA) 1 Truman Middle School #1  
#051 
1:00 PM
 
TYNECASTLE INTERNATIONAL FC TIFC B96 RESERVE (WA) 2 RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B96 - KLEIN (WA) 2 Tambark Creek Park #1  
Boys U17 Boys U17 Gold/Silver - Bracket B - 2/8/2014
#058 
5:00 PM
 
CASCADE FC B96 (WA) 4 WEST NARROWS FC BLUE 96 () 0 Mount Si High School Stadium  
#057 
5:00 PM
 
MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS 96 NAVY (WA) 1 WPFC FURY B96 BLACK (WA) 0 Tahoma High School Stadium  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U17 Boys U17 Gold/Silver - Bracket B - 2/11/2014
#059 
rescheduled 2/9 game
8:00 PM
 
MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS 96 NAVY (WA) 2 CASCADE FC B96 (WA) 1 Tahoma High School Stadium  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U17 Boys U17 Gold/Silver - Bracket B - 2/15/2014
#060 
1:00 PM
 
WPFC FURY B96 BLACK (WA) 2 WEST NARROWS FC BLUE 96 () 1 Franklin Pierce High School Stadium  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U17 Boys U17 Gold/Silver - Bracket A - 2/16/2014
#054 
10:00 AM
 
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B96 - KLEIN (WA) 0 ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B96 A (WA) 0 Emerald Ridge HS Turf  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U17 Boys U17 Gold/Silver - Bracket A - 2/17/2014
#053 
Rescheduled to Starfire Stadium Field
7:20 PM
 
TYNECASTLE INTERNATIONAL FC TIFC B96 RESERVE (WA) 4 NORTAC SPARTA B96 () 0 Starfire Field 01  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U17 Boys U17 Gold/Silver - Playoffs - 2/21/2014
#086 
Playoffs
SILVER Semi-Finals
12:00 AM
 
WEST NARROWS FC BLUE 96 () 0 NORTAC SPARTA B96 () 1 Forfeit Game  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U17 Boys U17 Gold/Silver - Playoffs - 2/22/2014
#085 
Playoffs
SILVER Semi-Finals
12:00 AM
 
ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B96 A (WA) 0 WPFC FURY B96 BLACK (WA) 1 Forfeit Game  
#082 
Playoffs
Semi-Finals
4:00 PM
 
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B96 - KLEIN (WA) 2 MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS 96 NAVY (WA) 1 Issaquah Highlands Central Park Field 4  
#083 
Playoffs
Semi-Finals
4:00 PM
 
CASCADE FC B96 (WA) 0 TYNECASTLE INTERNATIONAL FC TIFC B96 RESERVE (WA) 1 Issaquah Highlands Central Park Field 5  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U17 Boys U17 Gold/Silver - Playoffs - 2/23/2014
#084 
Playoffs
Final
12:30 PM
 
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B96 - KLEIN (WA) 0 TYNECASTLE INTERNATIONAL FC TIFC B96 RESERVE (WA) 1 Issaquah Highlands Central Park Field 4  
#087 
Playoffs
SILVER Final
12:30 PM
 
WPFC FURY B96 BLACK (WA) 1 NORTAC SPARTA B96 () 3 Issaquah Highlands Central Park Field 5  
 
 
Mens U19 Boys U18/19 Gold/Silver
Bracket A
Saturday, February 01, 2014
  GALA FC BU19 GALA  0          KVJSA B U19 ATLAS  1 
  MAPLE VALLEY PREMIER  1          EDMOND PREMIER SOCCER ACADEMY  1 
Saturday, February 08, 2014
  GALA FC BU19 GALA  2          MAPLE VALLEY PREMIER  0 
Sunday, February 09, 2014
  EDMOND PREMIER SOCCER ACADEMY  1          GALA FC BU19 GALA  2 
Sunday, February 16, 2014
  KVJSA B U19 ATLAS  1          EDMOND PREMIER SOCCER ACADEMY  0 
Friday, February 21, 2014
  KVJSA B U19 ATLAS  4          MAPLE VALLEY PREMIER  0 
Saturday, February 22, 2014
  GALA FC BU19 GALA  2          KVJSA B U19 ATLAS  1 
Sunday, February 23, 2014
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B95-BURGE  2          GALA FC BU19 GALA  0 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: KVJSA B U19 ATLAS ()    3 3 0 0 6 0 26
 2: GALA FC BU19 GALA (WA)    3 2 0 1 4 2 17
 3: EDMOND PREMIER SOCCER ACADEMY ()    3 0 1 2 2 4 5
 4: MAPLE VALLEY PREMIER (TBA)    3 0 1 2 1 7 4

Bracket B
Saturday, February 01, 2014
  FC SALMON CREEK BOCA JUNIORS 95 (MCCARTHY)  0          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B95-BURGE  1 
  ISSAQUAH ISC ARSENAL RED  1          RAINIER SA RSA ELITE 95 MORRISON  2 
  WPFC FURY B95 BLACK  2          NORTHWEST UNITED FC95 WEIS  0 
Saturday, February 08, 2014
  RAINIER SA RSA ELITE 95 MORRISON  1          FC SALMON CREEK BOCA JUNIORS 95 (MCCARTHY)  3 
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B95-BURGE  2          NORTHWEST UNITED FC95 WEIS  0 
  WPFC FURY B95 BLACK  4          ISSAQUAH ISC ARSENAL RED  0 
Sunday, February 09, 2014
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B95-BURGE  3          ISSAQUAH ISC ARSENAL RED  4 
  FC SALMON CREEK BOCA JUNIORS 95 (MCCARTHY)  1          WPFC FURY B95 BLACK  1 
  NORTHWEST UNITED FC95 WEIS  4          RAINIER SA RSA ELITE 95 MORRISON  0 
Saturday, February 22, 2014
  ISSAQUAH ISC ARSENAL RED  0          NORTHWEST UNITED FC95 WEIS  1 
  RAINIER SA RSA ELITE 95 MORRISON  0          FC SALMON CREEK BOCA JUNIORS 95 (MCCARTHY)  3 
Sunday, February 23, 2014
  NORTHWEST UNITED FC95 WEIS  1          FC SALMON CREEK BOCA JUNIORS 95 (MCCARTHY)  2 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: FC SALMON CREEK BOCA JUNIORS 95 (MCCARTHY) (WA)    3 1 1 1 4 3 13
 2: NORTHWEST UNITED FC95 WEIS (WA)    3 1 0 2 4 4 10
 3: ISSAQUAH ISC ARSENAL RED (WA)    3 1 0 2 5 9 10

Bracket C
Saturday, February 01, 2014
  FC SALMON CREEK BOCA JUNIORS 95 (MCCARTHY)  0          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B95-BURGE  1 
  ISSAQUAH ISC ARSENAL RED  1          RAINIER SA RSA ELITE 95 MORRISON  2 
  WPFC FURY B95 BLACK  2          NORTHWEST UNITED FC95 WEIS  0 
Saturday, February 08, 2014
  RAINIER SA RSA ELITE 95 MORRISON  1          FC SALMON CREEK BOCA JUNIORS 95 (MCCARTHY)  3 
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B95-BURGE  2          NORTHWEST UNITED FC95 WEIS  0 
  WPFC FURY B95 BLACK  4          ISSAQUAH ISC ARSENAL RED  0 
Sunday, February 09, 2014
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B95-BURGE  3          ISSAQUAH ISC ARSENAL RED  4 
  FC SALMON CREEK BOCA JUNIORS 95 (MCCARTHY)  1          WPFC FURY B95 BLACK  1 
  NORTHWEST UNITED FC95 WEIS  4          RAINIER SA RSA ELITE 95 MORRISON  0 
Saturday, February 22, 2014
  RAINIER SA RSA ELITE 95 MORRISON  0          FC SALMON CREEK BOCA JUNIORS 95 (MCCARTHY)  3 
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B95-BURGE  1          WPFC FURY B95 BLACK  0 
Sunday, February 23, 2014
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B95-BURGE  2          GALA FC BU19 GALA  0 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: WPFC FURY B95 BLACK (TBA)    3 2 1 0 7 1 23
 2: RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B95-BURGE (WA)    3 2 0 1 6 4 20
 3: RAINIER SA RSA ELITE 95 MORRISON (WA)    3 1 0 2 3 8 9
 
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U19 Boys U18/19 Gold/Silver - Bracket A - 2/1/2014
#064 
3:00 PM
 
GALA FC BU19 GALA (WA) 0 KVJSA B U19 ATLAS () 1 Kasch Park Athletic Complex Field 1  
#065 
5:00 PM
 
MAPLE VALLEY PREMIER (TBA) 1 EDMOND PREMIER SOCCER ACADEMY () 1 Ravensdale Park #4  
Boys U19 Boys U18/19 Gold/Silver - Bracket B - 2/1/2014
#062 
8:00 PM
 
WPFC FURY B95 BLACK (TBA) 2 NORTHWEST UNITED FC95 WEIS (WA) 0 Franklin Pierce High School Stadium  
Boys U19 Boys U18/19 Gold/Silver - Bracket C - 2/1/2014
#061 
9:00 AM
 
FC SALMON CREEK BOCA JUNIORS 95 (MCCARTHY) (WA) 0 RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B95-BURGE (WA) 1 Felida Park West  
#063 
11:00 AM
 
ISSAQUAH ISC ARSENAL RED (WA) 1 RAINIER SA RSA ELITE 95 MORRISON (WA) 2 Skyline High School Community Field 1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U19 Boys U18/19 Gold/Silver - Bracket A - 2/8/2014
#069 
4:00 PM
 
GALA FC BU19 GALA (WA) 2 MAPLE VALLEY PREMIER (TBA) 0 Kasch Park Athletic Complex Field 3  
Boys U19 Boys U18/19 Gold/Silver - Bracket B - 2/8/2014
#068 
 
RAINIER SA RSA ELITE 95 MORRISON (WA) 1 FC SALMON CREEK BOCA JUNIORS 95 (MCCARTHY) (WA) 3 Unassigned  
Boys U19 Boys U18/19 Gold/Silver - Bracket C - 2/8/2014
#066 
2:45 PM
 
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B95-BURGE (WA) 2 NORTHWEST UNITED FC95 WEIS (WA) 0 Unassigned  
#067 
6:00 PM
 
WPFC FURY B95 BLACK (TBA) 4 ISSAQUAH ISC ARSENAL RED (WA) 0 Franklin Pierce High School Stadium  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U19 Boys U18/19 Gold/Silver - Bracket A - 2/9/2014
#074 
3:00 PM
 
EDMOND PREMIER SOCCER ACADEMY () 1 GALA FC BU19 GALA (WA) 2 Centralia HS Stadium A  
Boys U19 Boys U18/19 Gold/Silver - Bracket B - 2/9/2014
#073 
 
NORTHWEST UNITED FC95 WEIS (WA) 4 RAINIER SA RSA ELITE 95 MORRISON (WA) 0 Unassigned  
#071 
 
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B95-BURGE (WA) 3 ISSAQUAH ISC ARSENAL RED (WA) 4 Unassigned  
Boys U19 Boys U18/19 Gold/Silver - Bracket C - 2/9/2014
#072 
 
FC SALMON CREEK BOCA JUNIORS 95 (MCCARTHY) (WA) 1 WPFC FURY B95 BLACK (TBA) 1 Unassigned  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U19 Boys U18/19 Gold/Silver - Bracket A - 2/16/2014
#070 
12:30 PM
 
KVJSA B U19 ATLAS () 1 EDMOND PREMIER SOCCER ACADEMY () 0 Mountain View Park (Ellensburg) Field 1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U19 Boys U18/19 Gold/Silver - Bracket A - 2/21/2014
#075 
7:30 PM
 
KVJSA B U19 ATLAS () 4 MAPLE VALLEY PREMIER (TBA) 0 Ravensdale Park #4  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U19 Boys U18/19 Gold/Silver - Playoffs - 2/22/2014
#079 
Playoffs
SILVER Semi-Finals
2:00 PM
 
ISSAQUAH ISC ARSENAL RED (WA) 0 NORTHWEST UNITED FC95 WEIS (WA) 1 Issaquah Highlands Central Park Field 4  
#080 
Playoffs
SILVER Semi-Finals
2:00 PM
 
RAINIER SA RSA ELITE 95 MORRISON (WA) 0 FC SALMON CREEK BOCA JUNIORS 95 (MCCARTHY) (WA) 3 Issaquah Highlands Central Park Field 5  
#076 
Playoffs
Semi-Finals
8:00 PM
 
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B95-BURGE (WA) 1 WPFC FURY B95 BLACK (TBA) 0 Issaquah Highlands Central Park Field 5  
#077 
Playoffs
Semi-Finals
8:00 PM
 
GALA FC BU19 GALA (WA) 2 KVJSA B U19 ATLAS () 1 Issaquah Highlands Central Park Field 4  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U19 Boys U18/19 Gold/Silver - Playoffs - 2/23/2014
#078 
Playoffs
Final
2:15 PM
 
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B95-BURGE (WA) 2 GALA FC BU19 GALA (WA) 0 Issaquah Highlands Central Park Field 4  
#081 
Playoffs
SILVER Final
2:15 PM
 
NORTHWEST UNITED FC95 WEIS (WA) 1 FC SALMON CREEK BOCA JUNIORS 95 (MCCARTHY) (WA) 2 Issaquah Highlands Central Park Field 5  
 
 
 
2/16/2016 4:05:02 PM