wa cup banner

wa cup banner

BOYS U11 RESULTS

Washington Cup 2016 GU10-GU19 and BU10-BU14
Seventh Annual Washington Cup kicks off in April!
 
 
 
 Boys U11 BU11 Gold/Silver
   Flight Results Grid   Print Standings
East Flight A
Friday, April 22, 2016
  FC SPOKANE BU11 WC  2          WASHINGTON EAST SC B04  3 
Saturday, April 23, 2016
  FC SPOKANE BU11 WC  0          WENATCHEE FC YOUTH WENATCHEE FC B04 ZUMACH  2 
  CWSA 04 NAVY  2          WASHINGTON EAST SC B04  5 
  WVU QUINCY UNITED 04  7          FC SPOKANE BU11 WC  1 
  WENATCHEE FC YOUTH WENATCHEE FC B04 ZUMACH  9          CWSA 04 NAVY  2 
  WASHINGTON EAST SC B04  2          WVU QUINCY UNITED 04  3 
Sunday, April 24, 2016
  CWSA 04 NAVY  7          FC SPOKANE BU11 WC  0 
  WENATCHEE FC YOUTH WENATCHEE FC B04 ZUMACH  2          WVU QUINCY UNITED 04  2 
  WASHINGTON EAST SC B04  1          WENATCHEE FC YOUTH WENATCHEE FC B04 ZUMACH  2 
  WVU QUINCY UNITED 04  5          CWSA 04 NAVY  3 
Friday, April 29, 2016
  FC EDMONDS FORCE B04  2          WENATCHEE FC YOUTH WENATCHEE FC B04 ZUMACH  3 
Saturday, April 30, 2016
  WVU QUINCY UNITED 04  4          WENATCHEE FC YOUTH WENATCHEE FC B04 ZUMACH  1 
Sunday, May 01, 2016
  ISC GUNNERS FC GUNNERS B04 A  6          WVU QUINCY UNITED 04  0 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: WVU QUINCY UNITED 04 (WA)    4 3 1 0 13 8 32
 2: WENATCHEE FC YOUTH WENATCHEE FC B04 ZUMACH (WA)    4 3 1 0 10 5 31
 3: WASHINGTON EAST SC B04 (USA)    4 2 0 2 10 9 21
 4: CWSA 04 NAVY (WA)    4 1 0 3 11 12 17
 5: FC SPOKANE BU11 WC ()    4 0 0 4 3 13 3
 
West Flight A
Friday, April 15, 2016
  HIGHLINE PREMIER FC HPFC HEAT 04  1          EMERALD CITY FC ECFC M04 GREEN  3 
  FURYB04WHITE  0          ISC GUNNERS FC GUNNERS B04 A  4 
Saturday, April 16, 2016
  ISC GUNNERS FC GUNNERS B04 A  2          EMERALD CITY FC ECFC M04 GREEN  1 
  HIGHLINE PREMIER FC HPFC HEAT 04  3          FURYB04WHITE  2 
Sunday, April 17, 2016
  ISC GUNNERS FC GUNNERS B04 A  8          HIGHLINE PREMIER FC HPFC HEAT 04  1 
  EMERALD CITY FC ECFC M04 GREEN  4          FURYB04WHITE  0 
Friday, April 29, 2016
  NPSA BU11 NAVY  0          ISC GUNNERS FC GUNNERS B04 A  1 
Saturday, April 30, 2016
  EMERALD CITY FC ECFC M04 GREEN  3          TC UNITED B04 NAVY - WILSON  2 
  KENT CITY FC B04 RED  1          ISC GUNNERS FC GUNNERS B04 A  2 
Sunday, May 01, 2016
  EMERALD CITY FC ECFC M04 GREEN  7          MAPLE VALLEY PREMIER 04 RAPIDS NAVY  1 
  ISC GUNNERS FC GUNNERS B04 A  6          WVU QUINCY UNITED 04  0 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: ISC GUNNERS FC GUNNERS B04 A (WA)    3 3 0 0 10 2 27
 2: EMERALD CITY FC ECFC M04 GREEN (WA)    3 2 0 1 8 3 20
 3: HIGHLINE PREMIER FC HPFC HEAT 04 (WA)    3 1 0 2 5 9 11
 4: FURYB04WHITE (USA)    3 0 0 3 2 11 2
 
West Flight B
Friday, April 15, 2016
  MAPLE VALLEY PREMIER 04 RAPIDS NAVY  3          FRANKLIN PIERCE SC FURY B04 BLACK  0 
  CSC IFC 04 BLACK  0          FC EDMONDS FORCE B04  2 
Saturday, April 16, 2016
  FC EDMONDS FORCE B04  6          FRANKLIN PIERCE SC FURY B04 BLACK  0 
  MAPLE VALLEY PREMIER 04 RAPIDS NAVY  4          CSC IFC 04 BLACK  2 
Sunday, April 17, 2016
  FC EDMONDS FORCE B04  4          MAPLE VALLEY PREMIER 04 RAPIDS NAVY  1 
  FRANKLIN PIERCE SC FURY B04 BLACK  1          CSC IFC 04 BLACK  2 
Friday, April 29, 2016
  FC EDMONDS FORCE B04  2          WENATCHEE FC YOUTH WENATCHEE FC B04 ZUMACH  3 
Saturday, April 30, 2016
  MAPLE VALLEY PREMIER 04 RAPIDS NAVY  3          PUMAS SEATTLE SOCCER SCHOOL UNAM 05  2 
Sunday, May 01, 2016
  EMERALD CITY FC ECFC M04 GREEN  7          MAPLE VALLEY PREMIER 04 RAPIDS NAVY  1 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: FC EDMONDS FORCE B04 (WA)    3 3 0 0 10 1 28
 2: MAPLE VALLEY PREMIER 04 RAPIDS NAVY (WA)    3 2 0 1 8 6 20
 3: CSC IFC 04 BLACK (WA)    3 1 0 2 4 7 10
 4: FRANKLIN PIERCE SC FURY B04 BLACK (WA)    3 0 0 3 1 9 1
 
West Flight C
Friday, April 15, 2016
  KENT UNITED BOYS O4 GREEN  0          NPSA BU11 NAVY  5 
  PUMAS SEATTLE SOCCER SCHOOL UNAM 05  5          EMERALD CITY FC ECFC M04 WHITE  1 
Saturday, April 16, 2016
  NPSA BU11 NAVY  2          EMERALD CITY FC ECFC M04 WHITE  1 
  PUMAS SEATTLE SOCCER SCHOOL UNAM 05  9          KENT UNITED BOYS O4 GREEN  0 
Sunday, April 17, 2016
  EMERALD CITY FC ECFC M04 WHITE  7          KENT UNITED BOYS O4 GREEN  0 
  NPSA BU11 NAVY  4          PUMAS SEATTLE SOCCER SCHOOL UNAM 05  0 
Friday, April 29, 2016
  NPSA BU11 NAVY  0          ISC GUNNERS FC GUNNERS B04 A  1 
Saturday, April 30, 2016
  MAPLE VALLEY PREMIER 04 RAPIDS NAVY  3          PUMAS SEATTLE SOCCER SCHOOL UNAM 05  2 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: NPSA BU11 NAVY ()    3 3 0 0 10 1 28
 2: PUMAS SEATTLE SOCCER SCHOOL UNAM 05 (WA)    3 2 0 1 8 5 19
 3: EMERALD CITY FC ECFC M04 WHITE (WA)    3 1 0 2 6 6 12
 4: KENT UNITED BOYS O4 GREEN ()    3 0 0 3 0 12 0
 
West Flight D
Saturday, April 16, 2016
  KENT CITY FC B04 RED  4          TC UNITED B04 NAVY - WILSON  1 
  LAKE WASHINGTON PREMIER FC WHITE SHARKS  4          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B04 B  2 
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B04 B  0          KENT CITY FC B04 RED  4 
  LAKE WASHINGTON PREMIER FC WHITE SHARKS  1          TC UNITED B04 NAVY - WILSON  2 
Sunday, April 17, 2016
  KENT CITY FC B04 RED  7          LAKE WASHINGTON PREMIER FC WHITE SHARKS  1 
  TC UNITED B04 NAVY - WILSON  5          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B04 B  2 
Saturday, April 30, 2016
  EMERALD CITY FC ECFC M04 GREEN  3          TC UNITED B04 NAVY - WILSON  2 
  KENT CITY FC B04 RED  1          ISC GUNNERS FC GUNNERS B04 A  2 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: KENT CITY FC B04 RED (USA)    3 3 0 0 12 2 28
 2: TC UNITED B04 NAVY - WILSON ()    3 2 0 1 7 7 18
 3: LAKE WASHINGTON PREMIER FC WHITE SHARKS (WA)    3 1 0 2 6 8 11
 4: ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B04 B (WA)    3 0 0 3 4 12 4

2016 WA Cup BU11 Gold
GOLD Quarter-Finals A
 FC EDMONDS FORCE B04
 2   
 WENATCHEE FC YOUTH WENATCHEE FC B04 ZUMACH
 3 
GOLD Quarter-Finals B
 NPSA BU11 NAVY
 0   
 ISC GUNNERS FC GUNNERS B04 A
 1 
GOLD Semi-Finals A
 KENT CITY FC B04 RED
 1   
 ISC GUNNERS FC GUNNERS B04 A
 2 
GOLD Semi-Finals B
 WVU QUINCY UNITED 04
 4 
 WENATCHEE FC YOUTH WENATCHEE FC B04 ZUMACH
 1   
GOLD Final
 ISC GUNNERS FC GUNNERS B04 A
 6 
 WVU QUINCY UNITED 04
 0   
2016 WA Cup BU11 Silver
SILVER Semi-Finals A
 EMERALD CITY FC ECFC M04 GREEN
 3 
 TC UNITED B04 NAVY - WILSON
 2   
SILVER Semi-Finals B
 MAPLE VALLEY PREMIER 04 RAPIDS NAVY
 3 
 PUMAS SEATTLE SOCCER SCHOOL UNAM 05
 2   
SILVER Final
 EMERALD CITY FC ECFC M04 GREEN
 7 
 MAPLE VALLEY PREMIER 04 RAPIDS NAVY
 1   
 
 Boys U11 BU11 Bronze
   Flight Results Grid   Print Standings
East Flight A
Friday, April 22, 2016
  SPOKANE BREAKERS BLACK B05 CHESTER  3          STING BOYS 04-05 WHITE  0 
Saturday, April 23, 2016
  ENDEAVOUR SOCCER ACADEMY BOYS '04 ALLRED  3          STING BOYS 04-05 WHITE  3 
  SPOKANE BREAKERS BLACK B05 CHESTER  3          STING BOYS 04-05 YELLOW  1 
  STING BOYS 04-05 YELLOW  3          ENDEAVOUR SOCCER ACADEMY BOYS '04 ALLRED  5 
Sunday, April 24, 2016
  ENDEAVOUR SOCCER ACADEMY BOYS '04 ALLRED  2          SPOKANE BREAKERS BLACK B05 CHESTER  2 
  STING BOYS 04-05 WHITE  3          STING BOYS 04-05 YELLOW  1 
Friday, April 29, 2016
  ENDEAVOUR SOCCER ACADEMY BOYS '04 ALLRED  1          LAKE WASHINGTON PREMIER FC WHITE ARAPAIMAS  0 
Saturday, April 30, 2016
  SPOKANE BREAKERS BLACK B05 CHESTER  3          MT. RAINIER FC MRFC B04 BLUE  0 
  MONROE COBRAS FC  3          ENDEAVOUR SOCCER ACADEMY BOYS '04 ALLRED  1 
Sunday, May 01, 2016
  MONROE COBRAS FC  1          SPOKANE BREAKERS BLACK B05 CHESTER  0 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: SPOKANE BREAKERS BLACK B05 CHESTER (WA)    3 2 1 0 8 3 24
 2: ENDEAVOUR SOCCER ACADEMY BOYS '04 ALLRED (WA)    3 1 2 0 9 8 20
 3: STING BOYS 04-05 WHITE (ID)    3 1 1 1 6 7 15
 4: STING BOYS 04-05 YELLOW (ID)    3 0 0 3 5 10 5
 
West Flight A
Saturday, April 16, 2016
  GALA FC  5          EMERALD CITY FC ECFC M04 BLUE  0 
  MONROE COBRAS FC  8          HERON AC RAPTORS B04  0 
Sunday, April 17, 2016
  GALA FC  0          MONROE COBRAS FC  11 
  EMERALD CITY FC ECFC M04 BLUE  1          HERON AC RAPTORS B04  3 
  HERON AC RAPTORS B04  4          GALA FC  2 
  MONROE COBRAS FC  8          EMERALD CITY FC ECFC M04 BLUE  3 
Saturday, April 30, 2016
  MONROE COBRAS FC  3          ENDEAVOUR SOCCER ACADEMY BOYS '04 ALLRED  1 
Sunday, May 01, 2016
  MONROE COBRAS FC  1          SPOKANE BREAKERS BLACK B05 CHESTER  0 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: MONROE COBRAS FC (WA)    3 3 0 0 12 3 29
 2: HERON AC RAPTORS B04 (WA)    3 2 0 1 7 7 18
 3: GALA FC ()    3 1 0 2 6 8 12
 4: EMERALD CITY FC ECFC M04 BLUE (WA)    3 0 0 3 4 11 4
 
West Flight B
Friday, April 15, 2016
  LAKE WASHINGTON PREMIER FC WHITE ARAPAIMAS  1          MT. RAINIER FC MRFC B04 BLUE  2 
  CASCADE FC CASCADE B04  2          NPSA B04 WHITE MERCER ISLAND (WA)  1 
Saturday, April 16, 2016
  MT. RAINIER FC MRFC B04 BLUE  1          NPSA B04 WHITE MERCER ISLAND (WA)  1 
  CASCADE FC CASCADE B04  2          LAKE WASHINGTON PREMIER FC WHITE ARAPAIMAS  4 
Sunday, April 17, 2016
  MT. RAINIER FC MRFC B04 BLUE  3          CASCADE FC CASCADE B04  1 
  NPSA B04 WHITE MERCER ISLAND (WA)  0          LAKE WASHINGTON PREMIER FC WHITE ARAPAIMAS  4 
Friday, April 29, 2016
  ENDEAVOUR SOCCER ACADEMY BOYS '04 ALLRED  1          LAKE WASHINGTON PREMIER FC WHITE ARAPAIMAS  0 
Saturday, April 30, 2016
  SPOKANE BREAKERS BLACK B05 CHESTER  3          MT. RAINIER FC MRFC B04 BLUE  0 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: MT. RAINIER FC MRFC B04 BLUE (WA)    3 2 1 0 6 3 21
 2: LAKE WASHINGTON PREMIER FC WHITE ARAPAIMAS (TBA)    3 2 0 1 9 4 20
 3: CASCADE FC CASCADE B04 (WA)    3 1 0 2 5 8 11
 4: NPSA B04 WHITE MERCER ISLAND (WA) ()    3 0 1 2 2 7 5

2016 WA Cup BU11 Bronze
BRONZE Play-In
 ENDEAVOUR SOCCER ACADEMY BOYS '04 ALLRED
 1 
 LAKE WASHINGTON PREMIER FC WHITE ARAPAIMAS
 0   
BRONZE Semi-Finals A
 MONROE COBRAS FC
 3 
 ENDEAVOUR SOCCER ACADEMY BOYS '04 ALLRED
 1   
BRONZE Semi-Finals B
 SPOKANE BREAKERS BLACK B05 CHESTER
 3 
 MT. RAINIER FC MRFC B04 BLUE
 0   
BRONZE Final
 MONROE COBRAS FC
 1 
 SPOKANE BREAKERS BLACK B05 CHESTER
 0   
 
10/31/2016 3:11:46 PM


 

BOYS U12 RESULTS

Washington Cup 2016 GU10-GU19 and BU10-BU14
Seventh Annual Washington Cup kicks off in April!
 
 
 
 Boys U11 BU11 Gold/Silver
   Flight Results Grid   Print Standings
East Flight A
Friday, April 22, 2016
  FC SPOKANE BU11 WC  2          WASHINGTON EAST SC B04  3 
Saturday, April 23, 2016
  FC SPOKANE BU11 WC  0          WENATCHEE FC YOUTH WENATCHEE FC B04 ZUMACH  2 
  CWSA 04 NAVY  2          WASHINGTON EAST SC B04  5 
  WVU QUINCY UNITED 04  7          FC SPOKANE BU11 WC  1 
  WENATCHEE FC YOUTH WENATCHEE FC B04 ZUMACH  9          CWSA 04 NAVY  2 
  WASHINGTON EAST SC B04  2          WVU QUINCY UNITED 04  3 
Sunday, April 24, 2016
  CWSA 04 NAVY  7          FC SPOKANE BU11 WC  0 
  WENATCHEE FC YOUTH WENATCHEE FC B04 ZUMACH  2          WVU QUINCY UNITED 04  2 
  WASHINGTON EAST SC B04  1          WENATCHEE FC YOUTH WENATCHEE FC B04 ZUMACH  2 
  WVU QUINCY UNITED 04  5          CWSA 04 NAVY  3 
Friday, April 29, 2016
  FC EDMONDS FORCE B04  2          WENATCHEE FC YOUTH WENATCHEE FC B04 ZUMACH  3 
Saturday, April 30, 2016
  WVU QUINCY UNITED 04  4          WENATCHEE FC YOUTH WENATCHEE FC B04 ZUMACH  1 
Sunday, May 01, 2016
  ISC GUNNERS FC GUNNERS B04 A  6          WVU QUINCY UNITED 04  0 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: WVU QUINCY UNITED 04 (WA)    4 3 1 0 13 8 32
 2: WENATCHEE FC YOUTH WENATCHEE FC B04 ZUMACH (WA)    4 3 1 0 10 5 31
 3: WASHINGTON EAST SC B04 (USA)    4 2 0 2 10 9 21
 4: CWSA 04 NAVY (WA)    4 1 0 3 11 12 17
 5: FC SPOKANE BU11 WC ()    4 0 0 4 3 13 3
 
West Flight A
Friday, April 15, 2016
  HIGHLINE PREMIER FC HPFC HEAT 04  1          EMERALD CITY FC ECFC M04 GREEN  3 
  FURYB04WHITE  0          ISC GUNNERS FC GUNNERS B04 A  4 
Saturday, April 16, 2016
  ISC GUNNERS FC GUNNERS B04 A  2          EMERALD CITY FC ECFC M04 GREEN  1 
  HIGHLINE PREMIER FC HPFC HEAT 04  3          FURYB04WHITE  2 
Sunday, April 17, 2016
  ISC GUNNERS FC GUNNERS B04 A  8          HIGHLINE PREMIER FC HPFC HEAT 04  1 
  EMERALD CITY FC ECFC M04 GREEN  4          FURYB04WHITE  0 
Friday, April 29, 2016
  NPSA BU11 NAVY  0          ISC GUNNERS FC GUNNERS B04 A  1 
Saturday, April 30, 2016
  EMERALD CITY FC ECFC M04 GREEN  3          TC UNITED B04 NAVY - WILSON  2 
  KENT CITY FC B04 RED  1          ISC GUNNERS FC GUNNERS B04 A  2 
Sunday, May 01, 2016
  EMERALD CITY FC ECFC M04 GREEN  7          MAPLE VALLEY PREMIER 04 RAPIDS NAVY  1 
  ISC GUNNERS FC GUNNERS B04 A  6          WVU QUINCY UNITED 04  0 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: ISC GUNNERS FC GUNNERS B04 A (WA)    3 3 0 0 10 2 27
 2: EMERALD CITY FC ECFC M04 GREEN (WA)    3 2 0 1 8 3 20
 3: HIGHLINE PREMIER FC HPFC HEAT 04 (WA)    3 1 0 2 5 9 11
 4: FURYB04WHITE (USA)    3 0 0 3 2 11 2
 
West Flight B
Friday, April 15, 2016
  MAPLE VALLEY PREMIER 04 RAPIDS NAVY  3          FRANKLIN PIERCE SC FURY B04 BLACK  0 
  CSC IFC 04 BLACK  0          FC EDMONDS FORCE B04  2 
Saturday, April 16, 2016
  FC EDMONDS FORCE B04  6          FRANKLIN PIERCE SC FURY B04 BLACK  0 
  MAPLE VALLEY PREMIER 04 RAPIDS NAVY  4          CSC IFC 04 BLACK  2 
Sunday, April 17, 2016
  FC EDMONDS FORCE B04  4          MAPLE VALLEY PREMIER 04 RAPIDS NAVY  1 
  FRANKLIN PIERCE SC FURY B04 BLACK  1          CSC IFC 04 BLACK  2 
Friday, April 29, 2016
  FC EDMONDS FORCE B04  2          WENATCHEE FC YOUTH WENATCHEE FC B04 ZUMACH  3 
Saturday, April 30, 2016
  MAPLE VALLEY PREMIER 04 RAPIDS NAVY  3          PUMAS SEATTLE SOCCER SCHOOL UNAM 05  2 
Sunday, May 01, 2016
  EMERALD CITY FC ECFC M04 GREEN  7          MAPLE VALLEY PREMIER 04 RAPIDS NAVY  1 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: FC EDMONDS FORCE B04 (WA)    3 3 0 0 10 1 28
 2: MAPLE VALLEY PREMIER 04 RAPIDS NAVY (WA)    3 2 0 1 8 6 20
 3: CSC IFC 04 BLACK (WA)    3 1 0 2 4 7 10
 4: FRANKLIN PIERCE SC FURY B04 BLACK (WA)    3 0 0 3 1 9 1
 
West Flight C
Friday, April 15, 2016
  KENT UNITED BOYS O4 GREEN  0          NPSA BU11 NAVY  5 
  PUMAS SEATTLE SOCCER SCHOOL UNAM 05  5          EMERALD CITY FC ECFC M04 WHITE  1 
Saturday, April 16, 2016
  NPSA BU11 NAVY  2          EMERALD CITY FC ECFC M04 WHITE  1 
  PUMAS SEATTLE SOCCER SCHOOL UNAM 05  9          KENT UNITED BOYS O4 GREEN  0 
Sunday, April 17, 2016
  EMERALD CITY FC ECFC M04 WHITE  7          KENT UNITED BOYS O4 GREEN  0 
  NPSA BU11 NAVY  4          PUMAS SEATTLE SOCCER SCHOOL UNAM 05  0 
Friday, April 29, 2016
  NPSA BU11 NAVY  0          ISC GUNNERS FC GUNNERS B04 A  1 
Saturday, April 30, 2016
  MAPLE VALLEY PREMIER 04 RAPIDS NAVY  3          PUMAS SEATTLE SOCCER SCHOOL UNAM 05  2 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: NPSA BU11 NAVY ()    3 3 0 0 10 1 28
 2: PUMAS SEATTLE SOCCER SCHOOL UNAM 05 (WA)    3 2 0 1 8 5 19
 3: EMERALD CITY FC ECFC M04 WHITE (WA)    3 1 0 2 6 6 12
 4: KENT UNITED BOYS O4 GREEN ()    3 0 0 3 0 12 0
 
West Flight D
Saturday, April 16, 2016
  KENT CITY FC B04 RED  4          TC UNITED B04 NAVY - WILSON  1 
  LAKE WASHINGTON PREMIER FC WHITE SHARKS  4          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B04 B  2 
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B04 B  0          KENT CITY FC B04 RED  4 
  LAKE WASHINGTON PREMIER FC WHITE SHARKS  1          TC UNITED B04 NAVY - WILSON  2 
Sunday, April 17, 2016
  KENT CITY FC B04 RED  7          LAKE WASHINGTON PREMIER FC WHITE SHARKS  1 
  TC UNITED B04 NAVY - WILSON  5          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B04 B  2 
Saturday, April 30, 2016
  EMERALD CITY FC ECFC M04 GREEN  3          TC UNITED B04 NAVY - WILSON  2 
  KENT CITY FC B04 RED  1          ISC GUNNERS FC GUNNERS B04 A  2 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: KENT CITY FC B04 RED (USA)    3 3 0 0 12 2 28
 2: TC UNITED B04 NAVY - WILSON ()    3 2 0 1 7 7 18
 3: LAKE WASHINGTON PREMIER FC WHITE SHARKS (WA)    3 1 0 2 6 8 11
 4: ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B04 B (WA)    3 0 0 3 4 12 4

2016 WA Cup BU11 Gold
GOLD Quarter-Finals A
 FC EDMONDS FORCE B04
 2   
 WENATCHEE FC YOUTH WENATCHEE FC B04 ZUMACH
 3 
GOLD Quarter-Finals B
 NPSA BU11 NAVY
 0   
 ISC GUNNERS FC GUNNERS B04 A
 1 
GOLD Semi-Finals A
 KENT CITY FC B04 RED
 1   
 ISC GUNNERS FC GUNNERS B04 A
 2 
GOLD Semi-Finals B
 WVU QUINCY UNITED 04
 4 
 WENATCHEE FC YOUTH WENATCHEE FC B04 ZUMACH
 1   
GOLD Final
 ISC GUNNERS FC GUNNERS B04 A
 6 
 WVU QUINCY UNITED 04
 0   
2016 WA Cup BU11 Silver
SILVER Semi-Finals A
 EMERALD CITY FC ECFC M04 GREEN
 3 
 TC UNITED B04 NAVY - WILSON
 2   
SILVER Semi-Finals B
 MAPLE VALLEY PREMIER 04 RAPIDS NAVY
 3 
 PUMAS SEATTLE SOCCER SCHOOL UNAM 05
 2   
SILVER Final
 EMERALD CITY FC ECFC M04 GREEN
 7 
 MAPLE VALLEY PREMIER 04 RAPIDS NAVY
 1   
 
 Boys U11 BU11 Bronze
   Flight Results Grid   Print Standings
East Flight A
Friday, April 22, 2016
  SPOKANE BREAKERS BLACK B05 CHESTER  3          STING BOYS 04-05 WHITE  0 
Saturday, April 23, 2016
  ENDEAVOUR SOCCER ACADEMY BOYS '04 ALLRED  3          STING BOYS 04-05 WHITE  3 
  SPOKANE BREAKERS BLACK B05 CHESTER  3          STING BOYS 04-05 YELLOW  1 
  STING BOYS 04-05 YELLOW  3          ENDEAVOUR SOCCER ACADEMY BOYS '04 ALLRED  5 
Sunday, April 24, 2016
  ENDEAVOUR SOCCER ACADEMY BOYS '04 ALLRED  2          SPOKANE BREAKERS BLACK B05 CHESTER  2 
  STING BOYS 04-05 WHITE  3          STING BOYS 04-05 YELLOW  1 
Friday, April 29, 2016
  ENDEAVOUR SOCCER ACADEMY BOYS '04 ALLRED  1          LAKE WASHINGTON PREMIER FC WHITE ARAPAIMAS  0 
Saturday, April 30, 2016
  SPOKANE BREAKERS BLACK B05 CHESTER  3          MT. RAINIER FC MRFC B04 BLUE  0 
  MONROE COBRAS FC  3          ENDEAVOUR SOCCER ACADEMY BOYS '04 ALLRED  1 
Sunday, May 01, 2016
  MONROE COBRAS FC  1          SPOKANE BREAKERS BLACK B05 CHESTER  0 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: SPOKANE BREAKERS BLACK B05 CHESTER (WA)    3 2 1 0 8 3 24
 2: ENDEAVOUR SOCCER ACADEMY BOYS '04 ALLRED (WA)    3 1 2 0 9 8 20
 3: STING BOYS 04-05 WHITE (ID)    3 1 1 1 6 7 15
 4: STING BOYS 04-05 YELLOW (ID)    3 0 0 3 5 10 5
 
West Flight A
Saturday, April 16, 2016
  GALA FC  5          EMERALD CITY FC ECFC M04 BLUE  0 
  MONROE COBRAS FC  8          HERON AC RAPTORS B04  0 
Sunday, April 17, 2016
  GALA FC  0          MONROE COBRAS FC  11 
  EMERALD CITY FC ECFC M04 BLUE  1          HERON AC RAPTORS B04  3 
  HERON AC RAPTORS B04  4          GALA FC  2 
  MONROE COBRAS FC  8          EMERALD CITY FC ECFC M04 BLUE  3 
Saturday, April 30, 2016
  MONROE COBRAS FC  3          ENDEAVOUR SOCCER ACADEMY BOYS '04 ALLRED  1 
Sunday, May 01, 2016
  MONROE COBRAS FC  1          SPOKANE BREAKERS BLACK B05 CHESTER  0 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: MONROE COBRAS FC (WA)    3 3 0 0 12 3 29
 2: HERON AC RAPTORS B04 (WA)    3 2 0 1 7 7 18
 3: GALA FC ()    3 1 0 2 6 8 12
 4: EMERALD CITY FC ECFC M04 BLUE (WA)    3 0 0 3 4 11 4
 
West Flight B
Friday, April 15, 2016
  LAKE WASHINGTON PREMIER FC WHITE ARAPAIMAS  1          MT. RAINIER FC MRFC B04 BLUE  2 
  CASCADE FC CASCADE B04  2          NPSA B04 WHITE MERCER ISLAND (WA)  1 
Saturday, April 16, 2016
  MT. RAINIER FC MRFC B04 BLUE  1          NPSA B04 WHITE MERCER ISLAND (WA)  1 
  CASCADE FC CASCADE B04  2          LAKE WASHINGTON PREMIER FC WHITE ARAPAIMAS  4 
Sunday, April 17, 2016
  MT. RAINIER FC MRFC B04 BLUE  3          CASCADE FC CASCADE B04  1 
  NPSA B04 WHITE MERCER ISLAND (WA)  0          LAKE WASHINGTON PREMIER FC WHITE ARAPAIMAS  4 
Friday, April 29, 2016
  ENDEAVOUR SOCCER ACADEMY BOYS '04 ALLRED  1          LAKE WASHINGTON PREMIER FC WHITE ARAPAIMAS  0 
Saturday, April 30, 2016
  SPOKANE BREAKERS BLACK B05 CHESTER  3          MT. RAINIER FC MRFC B04 BLUE  0 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: MT. RAINIER FC MRFC B04 BLUE (WA)    3 2 1 0 6 3 21
 2: LAKE WASHINGTON PREMIER FC WHITE ARAPAIMAS (TBA)    3 2 0 1 9 4 20
 3: CASCADE FC CASCADE B04 (WA)    3 1 0 2 5 8 11
 4: NPSA B04 WHITE MERCER ISLAND (WA) ()    3 0 1 2 2 7 5

2016 WA Cup BU11 Bronze
BRONZE Play-In
 ENDEAVOUR SOCCER ACADEMY BOYS '04 ALLRED
 1 
 LAKE WASHINGTON PREMIER FC WHITE ARAPAIMAS
 0   
BRONZE Semi-Finals A
 MONROE COBRAS FC
 3 
 ENDEAVOUR SOCCER ACADEMY BOYS '04 ALLRED
 1   
BRONZE Semi-Finals B
 SPOKANE BREAKERS BLACK B05 CHESTER
 3 
 MT. RAINIER FC MRFC B04 BLUE
 0   
BRONZE Final
 MONROE COBRAS FC
 1 
 SPOKANE BREAKERS BLACK B05 CHESTER
 0   
 
10/31/2016 3:11:46 PM


 

BOYS U13 RESULTS

Washington Cup 2016 GU10-GU19 and BU10-BU14
Seventh Annual Washington Cup kicks off in April!
 
 
 Boys U13 BU13 Gold/Silver
   Flight Results Grid   Print Standings
East Flight A
Friday, April 22, 2016
  SPOKANE PUMAS 02 PUMAS PLATINUM  0          WASHINGTON EAST SC WASHINGTON EAST 02  7 
Saturday, April 23, 2016
  SPOKANE PUMAS 02 PUMAS PLATINUM  1          THE ACADEMY IDAHO 02B  6 
  WASHINGTON EAST SC WASHINGTON EAST 02  2          CWSA B02 KITT  0 
  THE ACADEMY IDAHO 02B  0          WENATCHEE FIRE FC B02 BLACK-BARBOZA  6 
  CWSA B02 KITT  4          SPOKANE PUMAS 02 PUMAS PLATINUM  1 
  WASHINGTON EAST SC WASHINGTON EAST 02  0          WENATCHEE FIRE FC B02 BLACK-BARBOZA  2 
Sunday, April 24, 2016
  CWSA B02 KITT  0          THE ACADEMY IDAHO 02B  0 
  WENATCHEE FIRE FC B02 BLACK-BARBOZA  7          SPOKANE PUMAS 02 PUMAS PLATINUM  0 
  WENATCHEE FIRE FC B02 BLACK-BARBOZA  6          CWSA B02 KITT  0 
  THE ACADEMY IDAHO 02B  0          WASHINGTON EAST SC WASHINGTON EAST 02  3 
Friday, April 29, 2016
  EMERALD CITY FC ECFC M02 GREEN  3          WASHINGTON EAST SC WASHINGTON EAST 02  4 
Saturday, April 30, 2016
  NPSA TITANS B02 NAVY  5          WASHINGTON EAST SC WASHINGTON EAST 02  1 
  WENATCHEE FIRE FC B02 BLACK-BARBOZA  1          MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS '02 NAVY  0 
Sunday, May 01, 2016
  NPSA TITANS B02 NAVY  0          WENATCHEE FIRE FC B02 BLACK-BARBOZA  2 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: WENATCHEE FIRE FC B02 BLACK-BARBOZA (WA)    4 4 0 0 14 0 39
 2: WASHINGTON EAST SC WASHINGTON EAST 02 (WA)    4 3 0 1 9 2 29
 3: CWSA B02 KITT (WA)    4 1 1 2 4 7 13
 4: THE ACADEMY IDAHO 02B (ID)    4 1 1 2 4 8 13
 5: SPOKANE PUMAS 02 PUMAS PLATINUM (WA)    4 0 0 4 2 16 2
 
West Flight A
Saturday, April 16, 2016
  DRAGONS FC B02  3          RAINIER SOCCER ALLIANCE ELITE 13 RAMIREZ  4 
  EMERALD CITY FC ECFC M02 GREEN  5          CASCADE FC BU13 GREEN  3 
  NORTHWEST UNITED 02 MARTIN  10          THURSTON COUNTY UNITED B02 NAVY - CORTEZ  0 
  NORTHWEST UNITED 02 MARTIN  0          DRAGONS FC B02  0 
  RAINIER SOCCER ALLIANCE ELITE 13 RAMIREZ  1          EMERALD CITY FC ECFC M02 GREEN  4 
  CASCADE FC BU13 GREEN  6          THURSTON COUNTY UNITED B02 NAVY - CORTEZ  2 
Sunday, April 17, 2016
  RAINIER SOCCER ALLIANCE ELITE 13 RAMIREZ  5          THURSTON COUNTY UNITED B02 NAVY - CORTEZ  0 
  NORTHWEST UNITED 02 MARTIN  1          EMERALD CITY FC ECFC M02 GREEN  2 
  DRAGONS FC B02  1          CASCADE FC BU13 GREEN  0 
Friday, April 29, 2016
  MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS '02 NAVY  2          RAINIER SOCCER ALLIANCE ELITE 13 RAMIREZ  1 
Saturday, April 30, 2016
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B02 A  1          NORTHWEST UNITED 02 MARTIN  5 
Sunday, May 01, 2016
  DRAGONS FC B02  0          NORTHWEST UNITED 02 MARTIN  4 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: RAINIER SOCCER ALLIANCE ELITE 13 RAMIREZ (WA)    3 2 0 1 9 7 20
 2: NORTHWEST UNITED 02 MARTIN (WA)    3 1 1 1 5 2 15
 3: CASCADE FC BU13 GREEN (WA)    3 1 0 2 7 7 12
 
West Flight B
Saturday, April 16, 2016
  DRAGONS FC B02  3          RAINIER SOCCER ALLIANCE ELITE 13 RAMIREZ  4 
  EMERALD CITY FC ECFC M02 GREEN  5          CASCADE FC BU13 GREEN  3 
  NORTHWEST UNITED 02 MARTIN  10          THURSTON COUNTY UNITED B02 NAVY - CORTEZ  0 
  NORTHWEST UNITED 02 MARTIN  0          DRAGONS FC B02  0 
  RAINIER SOCCER ALLIANCE ELITE 13 RAMIREZ  1          EMERALD CITY FC ECFC M02 GREEN  4 
  CASCADE FC BU13 GREEN  6          THURSTON COUNTY UNITED B02 NAVY - CORTEZ  2 
Sunday, April 17, 2016
  RAINIER SOCCER ALLIANCE ELITE 13 RAMIREZ  5          THURSTON COUNTY UNITED B02 NAVY - CORTEZ  0 
  NORTHWEST UNITED 02 MARTIN  1          EMERALD CITY FC ECFC M02 GREEN  2 
  DRAGONS FC B02  1          CASCADE FC BU13 GREEN  0 
Friday, April 29, 2016
  EMERALD CITY FC ECFC M02 GREEN  3          WASHINGTON EAST SC WASHINGTON EAST 02  4 
Saturday, April 30, 2016
  PACIFIC FC 02 REVOLUTION  1          DRAGONS FC B02  8 
Sunday, May 01, 2016
  DRAGONS FC B02  0          NORTHWEST UNITED 02 MARTIN  4 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: EMERALD CITY FC ECFC M02 GREEN (WA)    3 3 0 0 10 5 26
 2: DRAGONS FC B02 (WA)    3 1 1 1 4 4 15
 3: THURSTON COUNTY UNITED B02 NAVY - CORTEZ (WA)    3 0 0 3 2 12 2
 
West Flight C
Friday, April 15, 2016
  MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS '02 NAVY  3          PUMAS- UNAM SEATTLE SOCCER SCHOOL PUMAS SUB 02/03 (SERGIO)  0 
  FPSC FURY B02 BLACK  0          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B02 A  1 
Saturday, April 16, 2016
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B02 A  3          PUMAS- UNAM SEATTLE SOCCER SCHOOL PUMAS SUB 02/03 (SERGIO)  2 
  MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS '02 NAVY  2          FPSC FURY B02 BLACK  1 
Sunday, April 17, 2016
  MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS '02 NAVY  1          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B02 A  0 
  FPSC FURY B02 BLACK  5          PUMAS- UNAM SEATTLE SOCCER SCHOOL PUMAS SUB 02/03 (SERGIO)  3 
Friday, April 29, 2016
  MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS '02 NAVY  2          RAINIER SOCCER ALLIANCE ELITE 13 RAMIREZ  1 
Saturday, April 30, 2016
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B02 A  1          NORTHWEST UNITED 02 MARTIN  5 
  WENATCHEE FIRE FC B02 BLACK-BARBOZA  1          MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS '02 NAVY  0 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS '02 NAVY (WA)    3 3 0 0 6 1 26
 2: ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B02 A (WA)    3 2 0 1 4 3 17
 3: FPSC FURY B02 BLACK (WA)    3 1 0 2 5 6 10
 4: PUMAS- UNAM SEATTLE SOCCER SCHOOL PUMAS SUB 02/03 (SERGIO) (WA)    3 0 0 3 5 10 5
 
West Flight D
Saturday, April 16, 2016
  NPSA TITANS B02 NAVY  11          MAPLE VALLEY SA RAPIDS 02 WHITE  0 
  PACIFIC FC 02 REVOLUTION  4          NORTAC SPARTA B02 RED  2 
Sunday, April 17, 2016
  NORTAC SPARTA B02 RED  3          MAPLE VALLEY SA RAPIDS 02 WHITE  5 
  NPSA TITANS B02 NAVY  8          PACIFIC FC 02 REVOLUTION  1 
  NORTAC SPARTA B02 RED  0          NPSA TITANS B02 NAVY  7 
  MAPLE VALLEY SA RAPIDS 02 WHITE  2          PACIFIC FC 02 REVOLUTION  5 
Saturday, April 30, 2016
  PACIFIC FC 02 REVOLUTION  1          DRAGONS FC B02  8 
  NPSA TITANS B02 NAVY  5          WASHINGTON EAST SC WASHINGTON EAST 02  1 
Sunday, May 01, 2016
  NPSA TITANS B02 NAVY  0          WENATCHEE FIRE FC B02 BLACK-BARBOZA  2 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: NPSA TITANS B02 NAVY (WA)    3 3 0 0 12 1 29
 2: PACIFIC FC 02 REVOLUTION (WA)    3 2 0 1 9 8 19
 3: MAPLE VALLEY SA RAPIDS 02 WHITE (WA)    3 1 0 2 6 11 11
 4: NORTAC SPARTA B02 RED ()    3 0 0 3 5 12 5

2016 WA Cup BU13 Gold
GOLD Quarter-Finals A
 MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS '02 NAVY
 2 
 RAINIER SOCCER ALLIANCE ELITE 13 RAMIREZ
 1   
GOLD Quarter-Finals B
 EMERALD CITY FC ECFC M02 GREEN
 3   
 WASHINGTON EAST SC WASHINGTON EAST 02
 4 
GOLD Semi-Finals A
 NPSA TITANS B02 NAVY
 5 
 WASHINGTON EAST SC WASHINGTON EAST 02
 1   
GOLD Semi-Finals B
 WENATCHEE FIRE FC B02 BLACK-BARBOZA
 1 
 MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS '02 NAVY
 0   
GOLD Final
 NPSA TITANS B02 NAVY
 0   
 WENATCHEE FIRE FC B02 BLACK-BARBOZA
 2 
2016 WA Cup BU13 Silver
SILVER Semi-Finals A
 PACIFIC FC 02 REVOLUTION
 1   
 DRAGONS FC B02
 8 
SILVER Semi-Finals B
 ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B02 A
 1   
 NORTHWEST UNITED 02 MARTIN
 5 
SILVER Final
 DRAGONS FC B02
 0   
 NORTHWEST UNITED 02 MARTIN
 4 
 
 Boys U13 BU13 Bronze
   Flight Results Grid   Print Standings
West Flight A
Friday, April 15, 2016
  RAINIER SOCCER ALLIANCE  4          FPSC FURY B02 WHITE  1 
  FC EDMONDS STING  1          NPSA TITANS BU02 WHITE  1 
Saturday, April 16, 2016
  RAINIER SOCCER ALLIANCE  1          FC EDMONDS STING  2 
  FPSC FURY B02 WHITE  0          NPSA TITANS BU02 WHITE  6 
Sunday, April 17, 2016
  NPSA TITANS BU02 WHITE  1          RAINIER SOCCER ALLIANCE  4 
  FC EDMONDS STING  8          FPSC FURY B02 WHITE  1 
Saturday, April 30, 2016
  FC EDMONDS STING  2          FUERZA FC ACADEMY  1 
  KENT CITY FC B02  4          RAINIER SOCCER ALLIANCE  2 
Sunday, May 01, 2016
  FC EDMONDS STING  0          KENT CITY FC B02  2 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: FC EDMONDS STING (WA)    3 2 1 0 7 3 21
 2: RAINIER SOCCER ALLIANCE ()    3 2 0 1 9 4 19
 3: NPSA TITANS BU02 WHITE ()    3 1 1 1 6 5 15
 4: FPSC FURY B02 WHITE (WA)    3 0 0 3 2 12 2
 
West Flight B
Saturday, April 16, 2016
  FUERZA FC ACADEMY  3          CSC IMPACT BLACK B02  2 
  KENT CITY FC B02  5          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B02 B  0 
Sunday, April 17, 2016
  CSC IMPACT BLACK B02  2          KENT CITY FC B02  3 
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B02 B  2          FUERZA FC ACADEMY  5 
  KENT CITY FC B02  3          FUERZA FC ACADEMY  1 
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B02 B  4          CSC IMPACT BLACK B02  2 
Saturday, April 30, 2016
  FC EDMONDS STING  2          FUERZA FC ACADEMY  1 
  KENT CITY FC B02  4          RAINIER SOCCER ALLIANCE  2 
Sunday, May 01, 2016
  FC EDMONDS STING  0          KENT CITY FC B02  2 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: KENT CITY FC B02 (TBA)    3 3 0 0 10 3 28
 2: FUERZA FC ACADEMY (WA)    3 2 0 1 8 7 19
 3: ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B02 B (WA)    3 1 0 2 6 10 11
 4: CSC IMPACT BLACK B02 (WA)    3 0 0 3 6 10 6

2016 WA Cup BU13 Bronze
BRONZE Semi-Finals A
 FC EDMONDS STING
 2 
 FUERZA FC ACADEMY
 1   
BRONZE Semi-Finals B
 KENT CITY FC B02
 4 
 RAINIER SOCCER ALLIANCE
 2   
BRONZE Final
 FC EDMONDS STING
 0   
 KENT CITY FC B02
 2 
 
10/31/2016 3:57:12 PM


 

BOYS U14 RESULTS

Washington Cup 2016 GU10-GU19 and BU10-BU14
Seventh Annual Washington Cup kicks off in April!
 
 
 Boys U14 BU14 Gold/Silver
   Flight Results Grid   Print Standings
East Flight A
Friday, April 22, 2016
  STING BOYS 01-02 VALENCIA  0          WASHINGTON EAST SC B01 HARTANOV  0 
Saturday, April 23, 2016
  COBRA-MORRITOS UNITED  1          STING BOYS 01-02 VALENCIA  3 
  COBRAS AGUILITAS  4          WASHINGTON EAST SC B01 HARTANOV  0 
  COBRA-MORRITOS UNITED  0          COBRAS AGUILITAS  3 
Sunday, April 24, 2016
  WASHINGTON EAST SC B01 HARTANOV  0          COBRA-MORRITOS UNITED  0 
  COBRAS AGUILITAS  3          STING BOYS 01-02 VALENCIA  0 
Saturday, April 30, 2016
  NORTAC SPARTA B01 RED  1          STING BOYS 01-02 VALENCIA  2 
  COBRAS AGUILITAS  1          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B01 A  2 
Sunday, May 01, 2016
  PUMAS-UNAM FILIAL SEATTLE PUMAS UNAM SEATTLE 01 (ARMANDO)  0          STING BOYS 01-02 VALENCIA  3 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: COBRAS AGUILITAS (WA)    3 3 0 0 10 0 30
 2: STING BOYS 01-02 VALENCIA (ID)    3 1 1 1 3 4 13
 3: WASHINGTON EAST SC B01 HARTANOV ()    3 0 2 1 0 4 8
 4: COBRA-MORRITOS UNITED ()    3 0 1 2 1 6 5
 
West Flight A
Friday, April 15, 2016
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B01 A  2          NORTAC SPARTA B01 RED  1 
  EMERALD CITY FC ECFC M01 GREEN  0          MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS '01 NAVY  1 
Saturday, April 16, 2016
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B01 A  4          MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS '01 NAVY  0 
  COSMOS FC B01  7          EMERALD CITY FC ECFC M01 GREEN  2 
  NORTAC SPARTA B01 RED  1          THURSTON COUNTY UNITED TC UNITED B01 NAVY-RAMOS  0 
  COSMOS FC B01  6          THURSTON COUNTY UNITED TC UNITED B01 NAVY-RAMOS  0 
Sunday, April 17, 2016
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B01 A  0          COSMOS FC B01  0 
  EMERALD CITY FC ECFC M01 GREEN  1          NORTAC SPARTA B01 RED  2 
  THURSTON COUNTY UNITED TC UNITED B01 NAVY-RAMOS  1          MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS '01 NAVY  1 
Saturday, April 30, 2016
  PUMAS-UNAM FILIAL SEATTLE PUMAS UNAM SEATTLE 01 (ARMANDO)  4          THURSTON COUNTY UNITED TC UNITED B01 NAVY-RAMOS  3 
  COBRAS AGUILITAS  1          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B01 A  2 
Sunday, May 01, 2016
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B01 A  1          COSMOS FC B01  2 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B01 A (WA)    3 2 1 0 6 1 22
 2: THURSTON COUNTY UNITED TC UNITED B01 NAVY-RAMOS (WA)    3 0 1 2 1 6 4
 3: EMERALD CITY FC ECFC M01 GREEN (WA)    3 0 0 3 3 7 3
 
West Flight B
Friday, April 15, 2016
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B01 A  2          NORTAC SPARTA B01 RED  1 
  EMERALD CITY FC ECFC M01 GREEN  0          MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS '01 NAVY  1 
Saturday, April 16, 2016
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B01 A  4          MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS '01 NAVY  0 
  COSMOS FC B01  7          EMERALD CITY FC ECFC M01 GREEN  2 
  NORTAC SPARTA B01 RED  1          THURSTON COUNTY UNITED TC UNITED B01 NAVY-RAMOS  0 
  nbsp;COSMOS FC B01  6          THURSTON COUNTY UNITED TC UNITED B01 NAVY-RAMOS  0 
Sunday, April 17, 2016
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B01 A  0          COSMOS FC B01  0 
  EMERALD CITY FC ECFC M01 GREEN  1          NORTAC SPARTA B01 RED  2 
  THURSTON COUNTY UNITED TC UNITED B01 NAVY-RAMOS  1          MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS '01 NAVY  1 
Saturday, April 30, 2016
  NORTAC SPARTA B01 RED  1          STING BOYS 01-02 VALENCIA  2 
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE BOYS U14 HANSON  0          COSMOS FC B01  2 
Sunday, May 01, 2016
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B01 A  1          COSMOS FC B01  2 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: COSMOS FC B01 (WA)    3 2 1 0 8 2 23
 2: NORTAC SPARTA B01 RED (WA)    3 2 0 1 4 3 17
 3: MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS '01 NAVY (WA)    3 1 1 1 2 5 12
 
West Flight C
Saturday, April 16, 2016
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE BOYS U14 HANSON  3          PUMAS-UNAM FILIAL SEATTLE PUMAS UNAM SEATTLE 01 (ARMANDO)  2 
  NORTHWEST UNITED FC01B PREMIER MOE  2          MAPLE VALLEY PREMIER (MVP) RAPIDS '01 WHITE  0 
Sunday, April 17, 2016
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE BOYS U14 HANSON  3          NORTHWEST UNITED FC01B PREMIER MOE  2 
  PUMAS-UNAM FILIAL SEATTLE PUMAS UNAM SEATTLE 01 (ARMANDO)  2          MAPLE VALLEY PREMIER (MVP) RAPIDS '01 WHITE  0 
  NORTHWEST UNITED FC01B PREMIER MOE  3          PUMAS-UNAM FILIAL SEATTLE PUMAS UNAM SEATTLE 01 (ARMANDO)  4 
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE BOYS U14 HANSON  6          MAPLE VALLEY PREMIER (MVP) RAPIDS '01 WHITE  0 
Saturday, April 30, 2016
  PUMAS-UNAM FILIAL SEATTLE PUMAS UNAM SEATTLE 01 (ARMANDO)  4          THURSTON COUNTY UNITED TC UNITED B01 NAVY-RAMOS  3 
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE BOYS U14 HANSON  0          COSMOS FC B01  2 
Sunday, May 01, 2016
  PUMAS-UNAM FILIAL SEATTLE PUMAS UNAM SEATTLE 01 (ARMANDO)  0          STING BOYS 01-02 VALENCIA  3 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE BOYS U14 HANSON (WA)    3 3 0 0 10 4 28
 2: PUMAS-UNAM FILIAL SEATTLE PUMAS UNAM SEATTLE 01 (ARMANDO) (WA)    3 2 0 1 8 6 20
 3: NORTHWEST UNITED FC01B PREMIER MOE ()    3 1 0 2 7 7 14
 4: MAPLE VALLEY PREMIER (MVP) RAPIDS '01 WHITE (WA)    3 0 0 3 0 8 0

2016 WA Cup BU14 Gold
GOLD Semi-Finals A
 COBRAS AGUILITAS
 1   
 ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B01 A
 2 
GOLD Semi-Finals B
 RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE BOYS U14 HANSON
 0   
 COSMOS FC B01
 2 
GOLD Final
 ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B01 A
 1   
 COSMOS FC B01
 2 
2016 WA Cup BU14 Silver
SILVER Semi-Finals A
 PUMAS-UNAM FILIAL SEATTLE PUMAS UNAM SEATTLE 01 (ARMANDO)
 4 
 THURSTON COUNTY UNITED TC UNITED B01 NAVY-RAMOS
 3   
SILVER Semi-Finals B
 NORTAC SPARTA B01 RED
 1   
 STING BOYS 01-02 VALENCIA
 2 
SILVER Final
 PUMAS-UNAM FILIAL SEATTLE PUMAS UNAM SEATTLE 01 (ARMANDO)
 0   
 STING BOYS 01-02 VALENCIA
 3 
 
 Boys U14 BU14 Bronze
   Flight Results Grid   Print Standings
East Flight A
Friday, April 22, 2016
  BREAKERS ANDERSSON BLACK  0          WESC B01 DAVIS  3 
Saturday, April 23, 2016
  BREAKERS ANDERSSON BLACK  1          CB UNITED FC B01  2 
  CB UNITED FC B01  0          WESC B01 DAVIS  3 
  COBRA PREMIER SOCCER COBRA BLUE  2          WENATCHEE UNITED SC SOUNDERS BU14  4 
  BREAKERS ANDERSSON BLACK  0          COBRA PREMIER SOCCER COBRA BLUE  4 
  WENATCHEE UNITED SC SOUNDERS BU14  0          WESC B01 DAVIS  3 
Sunday, April 24, 2016
  BREAKERS ANDERSSON BLACK  2          WENATCHEE UNITED SC SOUNDERS BU14  6 
  CB UNITED FC B01  1          COBRA PREMIER SOCCER COBRA BLUE  3 
  CB UNITED FC B01  1          WENATCHEE UNITED SC SOUNDERS BU14  3 
  COBRA PREMIER SOCCER COBRA BLUE  0          WESC B01 DAVIS  0 
Saturday, April 30, 2016
  WESC B01 DAVIS  2          RAINIER SA RSA ELITE B01 LOPEZ  1 
Sunday, May 01, 2016
  WESC B01 DAVIS  0          GALA FC-01 BAXTER  3 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: WESC B01 DAVIS (TBA)    4 3 1 0 9 0 34
 2: WENATCHEE UNITED SC SOUNDERS BU14 (WA)    4 3 0 1 11 8 27
 3: COBRA PREMIER SOCCER COBRA BLUE (WA)    4 2 1 1 9 5 25
 4: CB UNITED FC B01 (WA)    4 1 0 3 4 10 10
 5: BREAKERS ANDERSSON BLACK (WA)    4 0 0 4 3 13 3
 
West Flight A
Saturday, April 16, 2016
  GALA FC-01 BAXTER  8          CSC IMPACT FC 01 BLACK  1 
  FUERZA FC ACADEMY B01/02  1          RAINER VALLEY SLAMMERS  1 
Sunday, April 17, 2016
  GALA FC-01 BAXTER  1          FUERZA FC ACADEMY B01/02  1 
  CSC IMPACT FC 01 BLACK  0          RAINER VALLEY SLAMMERS  2 
  RAINER VALLEY SLAMMERS  0          GALA FC-01 BAXTER  2 
  CSC IMPACT FC 01 BLACK  0          FUERZA FC ACADEMY B01/02  9 
Saturday, April 30, 2016
  GALA FC-01 BAXTER  4          HPFC BOYS 01/02  2 
Sunday, May 01, 2016
  WESC B01 DAVIS  0          GALA FC-01 BAXTER  3 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: GALA FC-01 BAXTER (WA)    3 2 1 0 7 2 22
 2: FUERZA FC ACADEMY B01/02 (WA)    3 1 2 0 6 2 18
 3: RAINER VALLEY SLAMMERS ()    3 1 1 1 3 3 13
 4: CSC IMPACT FC 01 BLACK (WA)    3 0 0 3 1 10 1
 
West Flight B
Saturday, April 16, 2016
  NK HAVOC  1          HPFC BOYS 01/02  3 
  RAINIER SA RSA ELITE B01 LOPEZ  1          EMERALD CITY FC ECFC M01 WHITE  0 
  HPFC BOYS 01/02  2          RAINIER SA RSA ELITE B01 LOPEZ  2 
  EMERALD CITY FC ECFC M01 WHITE  0          NK HAVOC  5 
Sunday, April 17, 2016
  HPFC BOYS 01/02  2          EMERALD CITY FC ECFC M01 WHITE  1 
  RAINIER SA RSA ELITE B01 LOPEZ  3          NK HAVOC  2 
Saturday, April 30, 2016
  WESC B01 DAVIS  2          RAINIER SA RSA ELITE B01 LOPEZ  1 
  GALA FC-01 BAXTER  4          HPFC BOYS 01/02  2 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: HPFC BOYS 01/02 (WA)    3 2 1 0 7 4 22
 2: RAINIER SA RSA ELITE B01 LOPEZ (WA)    3 2 1 0 6 4 22
 3: NK HAVOC ()    3 1 0 2 7 6 13
 4: EMERALD CITY FC ECFC M01 WHITE (WA)    3 0 0 3 1 7 1

2016 WA Cup BU14 Bronze
BRONZE Semi-Finals A
 WESC B01 DAVIS
 2 
 RAINIER SA RSA ELITE B01 LOPEZ
 1   
BRONZE Semi-Finals B
 GALA FC-01 BAXTER
 4 
 HPFC BOYS 01/02
 2   
BRONZE Final
 WESC B01 DAVIS
 0   
 GALA FC-01 BAXTER
 3 
 
10/31/2016 3:57:14 PM


 

wa cup banner

GIRLS U11 RESULTS

Washington Cup 2016 GU10-GU19 and BU10-BU14
Seventh Annual Washington Cup kicks off in April!
 
 
 
 Girls U11 GU11 Gold/Silver
   Flight Results Grid   Print Standings
East Flight A
Friday, April 22, 2016
  SPOKANE FOXES FOXES PLATINUM '04  1          SSC SHADOW G04 RAPINOE  8 
Saturday, April 23, 2016
  SSC SHADOW G04 RAPINOE  2          ASE G04 EMERALD - WOODS  6 
  SSC SHADOW G04 RAPINOE  6          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE  0 
  SPOKANE FOXES FOXES PLATINUM '04  2          WENATCHEE FIRE FC G04  2 
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE  3          SPOKANE FOXES FOXES PLATINUM '04  2 
  ASE G04 EMERALD - WOODS  1          WENATCHEE FIRE FC G04  2 
Sunday, April 24, 2016
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE  0          ASE G04 EMERALD - WOODS  7 
  WENATCHEE FIRE FC G04  3          SSC SHADOW G04 RAPINOE  3 
  WENATCHEE FIRE FC G04  1          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE  0 
  ASE G04 EMERALD - WOODS  3          SPOKANE FOXES FOXES PLATINUM '04  0 
Saturday, April 30, 2016
  SSC SHADOW G04 RAPINOE  4          FPSC FURY G04 BLACK  0 
  ASE G04 EMERALD - WOODS  3          MAPLE VALLEY PREMIER MVP 04 MARAUDERS NAVY  0 
Sunday, May 01, 2016
  SSC SHADOW G04 RAPINOE  0          THURSTON COUNTY UNITED TC UNITED G'04 - BAMBA  2 
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G04 A  1          ASE G04 EMERALD - WOODS  0 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: ASE G04 EMERALD - WOODS (WA)    4 3 0 1 12 4 30
 2: SSC SHADOW G04 RAPINOE (WA)    4 2 1 1 13 8 27
 3: WENATCHEE FIRE FC G04 (WA)    4 2 2 0 8 6 27
 4: ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ()    4 1 0 3 3 11 9
 5: SPOKANE FOXES FOXES PLATINUM '04 (WA)    4 0 1 3 5 12 8
 
West Flight A
Saturday, April 16, 2016
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP 04 MARAUDERS NAVY  2          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G04 B  1 
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G04 A  3          THURSTON COUNTY UNITED TC UNITED G'04 - BAMBA  0 
  NORTHWEST UNITED GU-11 PREMIER 04-MOULTON  2          FPSC FURY G04 BLACK  3 
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G04 A  3          NORTHWEST UNITED GU-11 PREMIER 04-MOULTON  0 
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP 04 MARAUDERS NAVY  5          FPSC FURY G04 BLACK  0 
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G04 B  1          THURSTON COUNTY UNITED TC UNITED G'04 - BAMBA  1 
Sunday, April 17, 2016
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G04 A  5          MAPLE VALLEY PREMIER MVP 04 MARAUDERS NAVY  0 
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G04 B  0          NORTHWEST UNITED GU-11 PREMIER 04-MOULTON  1 
  FPSC FURY G04 BLACK  1          THURSTON COUNTY UNITED TC UNITED G'04 - BAMBA  2 
Saturday, April 30, 2016
  SSC SHADOW G04 RAPINOE  4          FPSC FURY G04 BLACK  0 
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G04 A  4          SEATTLE CELTIC FC G04 GREEN  1 
Sunday, May 01, 2016
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G04 A  1          ASE G04 EMERALD - WOODS  0 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G04 A (WA)    3 3 0 0 10 0 30
 2: FPSC FURY G04 BLACK (WA)    3 1 0 2 4 8 10
 3: ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G04 B (WA)    3 0 1 2 2 4 5
 
West Flight B
Saturday, April 16, 2016
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP 04 MARAUDERS NAVY  2          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G04 B  1 
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G04 A  3          THURSTON COUNTY UNITED TC UNITED G'04 - BAMBA  0 
  NORTHWEST UNITED GU-11 PREMIER 04-MOULTON  2          FPSC FURY G04 BLACK  3 
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G04 A  3          NORTHWEST UNITED GU-11 PREMIER 04-MOULTON  0 
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP 04 MARAUDERS NAVY  5          FPSC FURY G04 BLACK  0 
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G04 B  1          THURSTON COUNTY UNITED TC UNITED G'04 - BAMBA  1 
Sunday, April 17, 2016
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G04 A  5          MAPLE VALLEY PREMIER MVP 04 MARAUDERS NAVY  0 
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS G04 B  0          NORTHWEST UNITED GU-11 PREMIER 04-MOULTON  1 
  FPSC FURY G04 BLACK  1          THURSTON COUNTY UNITED TC UNITED G'04 - BAMBA  2 
Saturday, April 30, 2016
  HIGHLINE PREMIER FC EAGLES G04  0          THURSTON COUNTY UNITED TC UNITED G'04 - BAMBA  1 
  ASE G04 EMERALD - WOODS  3          MAPLE VALLEY PREMIER MVP 04 MARAUDERS NAVY  0 
Sunday, May 01, 2016
  SSC SHADOW G04 RAPINOE  0          THURSTON COUNTY UNITED TC UNITED G'04 - BAMBA  2 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: MAPLE VALLEY PREMIER MVP 04 MARAUDERS NAVY (WA)    3 2 0 1 6 5 18
 2: THURSTON COUNTY UNITED TC UNITED G'04 - BAMBA (WA)    3 1 1 1 3 5 12
 3: NORTHWEST UNITED GU-11 PREMIER 04-MOULTON (WA)    3 1 0 2 3 6 10
 
West Flight C
Saturday, April 16, 2016
  SEATTLE CELTIC FC G04 GREEN  4          RAINIER SA RSA ELITE GU11 RAMIREZ  2 
  HIGHLINE PREMIER FC EAGLES G04  0          CASCADE FC G04  0 
  SEATTLE CELTIC FC G04 GREEN  0          CASCADE FC G04  0 
  HIGHLINE PREMIER FC EAGLES G04  5          RAINIER SA RSA ELITE GU11 RAMIREZ  0 
Sunday, April 17, 2016
  SEATTLE CELTIC FC G04 GREEN  2          HIGHLINE PREMIER FC EAGLES G04  0 
  CASCADE FC G04  0          RAINIER SA RSA ELITE GU11 RAMIREZ  0 
Saturday, April 30, 2016
  HIGHLINE PREMIER FC EAGLES G04  0          THURSTON COUNTY UNITED TC UNITED G'04 - BAMBA  1 
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G04 A  4          SEATTLE CELTIC FC G04 GREEN  1 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: SEATTLE CELTIC FC G04 GREEN (TBA)    3 2 1 0 6 2 22
 2: HIGHLINE PREMIER FC EAGLES G04 (WA)    3 1 1 1 4 2 14
 3: CASCADE FC G04 ()    3 0 3 0 0 0 12
 4: RAINIER SA RSA ELITE GU11 RAMIREZ (WA)    3 0 1 2 2 8 6

2016 WA Cup GU11 Gold
GOLD Semi-Finals A
 ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G04 A
 4 
 SEATTLE CELTIC FC G04 GREEN
 1   
GOLD Semi-Finals B
 ASE G04 EMERALD - WOODS
 3 
 MAPLE VALLEY PREMIER MVP 04 MARAUDERS NAVY
 0   
GOLD Final
 ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G04 A
 1 
 ASE G04 EMERALD - WOODS
 0   
2016 WA Cup GU11 Silver
SILVER Semi-Finals A
 SSC SHADOW G04 RAPINOE
 4 
 FPSC FURY G04 BLACK
 0   
SILVER Semi-Finals B
 HIGHLINE PREMIER FC EAGLES G04
 0   
 THURSTON COUNTY UNITED TC UNITED G'04 - BAMBA
 1 
SILVER Final
 SSC SHADOW G04 RAPINOE
 0   
 THURSTON COUNTY UNITED TC UNITED G'04 - BAMBA
 2 
 
 Girls U11 GU11 Bronze
   Flight Results Grid   Print Standings
East Flight A
Friday, April 22, 2016
  FC SPOKANE G04 BLACK SLACK  9          STING GIRLS 04-05  1 
Saturday, April 23, 2016
  ENDEAVOR WALLACE  9          STING GIRLS 04-05  0 
  FC SPOKANE G04 BLACK SLACK  5          WENATCHEE FC G04 RODRIGUEZ  1 
  WENATCHEE FC G04 RODRIGUEZ  1          ENDEAVOR WALLACE  7 
Sunday, April 24, 2016
  ENDEAVOR WALLACE  3          FC SPOKANE G04 BLACK SLACK  1 
  STING GIRLS 04-05  1          WENATCHEE FC G04 RODRIGUEZ  4 
Saturday, April 30, 2016
  ENDEAVOR WALLACE  3          SEATTLE CELTIC G04 ORANGE  0 
  EMERALD CITY FC ECFC F04 GREEN  3          FC SPOKANE G04 BLACK SLACK  2 
Sunday, May 01, 2016
  ENDEAVOR WALLACE  1          EMERALD CITY FC ECFC F04 GREEN  0 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: ENDEAVOR WALLACE (WA)    3 3 0 0 11 2 28
 2: FC SPOKANE G04 BLACK SLACK ()    3 2 0 1 9 5 19
 3: WENATCHEE FC G04 RODRIGUEZ ()    3 1 0 2 6 9 11
 4: STING GIRLS 04-05 (ID)    3 0 0 3 2 12 2
 
West Flight A
Friday, April 15, 2016
  EMERALD CITY FC ECFC F04 GREEN  3          SEATTLE CELTIC G04 ORANGE  2 
Saturday, April 16, 2016
  MAPLE VALLEY PREMIER MARAUDERS '04 WHITE  2          RAINER VALLEY SLAMMERS  1 
  HERON AC HYPERVENOMS G04  1          SEATTLE CELTIC G04 ORANGE  3 
  EMERALD CITY FC ECFC F04 GREEN  4          HERON AC HYPERVENOMS G04  1 
  RAINER VALLEY SLAMMERS  0          SEATTLE CELTIC G04 ORANGE  4 
  EMERALD CITY FC ECFC F04 GREEN  1          MAPLE VALLEY PREMIER MARAUDERS '04 WHITE  0 
Sunday, April 17, 2016
  HERON AC HYPERVENOMS G04  9          RAINER VALLEY SLAMMERS  1 
  MAPLE VALLEY PREMIER MARAUDERS '04 WHITE  1          SEATTLE CELTIC G04 ORANGE  1 
  EMERALD CITY FC ECFC F04 GREEN  9          RAINER VALLEY SLAMMERS  1 
  HERON AC HYPERVENOMS G04  2          MAPLE VALLEY PREMIER MARAUDERS '04 WHITE  2 
Saturday, April 30, 2016
  ENDEAVOR WALLACE  3          SEATTLE CELTIC G04 ORANGE  0 
  EMERALD CITY FC ECFC F04 GREEN  3          FC SPOKANE G04 BLACK SLACK  2 
Sunday, May 01, 2016
  ENDEAVOR WALLACE  1          EMERALD CITY FC ECFC F04 GREEN  0 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: EMERALD CITY FC ECFC F04 GREEN (WA)    4 4 0 0 12 4 35
 2: SEATTLE CELTIC G04 ORANGE ()    4 2 1 1 10 5 25
 3: MAPLE VALLEY PREMIER MARAUDERS '04 WHITE (TBA)    4 1 2 1 5 5 17
 4: HERON AC HYPERVENOMS G04 (WA)    4 1 1 2 8 10 16
 5: RAINER VALLEY SLAMMERS ()    4 0 0 4 3 14 3

2016 WA Cup GU11 Bronze
BRONZE Semi-Finals A
 ENDEAVOR WALLACE
 3 
 SEATTLE CELTIC G04 ORANGE
 0   
BRONZE Semi-Finals B
 EMERALD CITY FC ECFC F04 GREEN
 3 
 FC SPOKANE G04 BLACK SLACK
 2   
BRONZE Final
 ENDEAVOR WALLACE
 1 
 EMERALD CITY FC ECFC F04 GREEN
 0   
 
10/31/2016 1:37:19 PM
 

 

GIRLS U12 RESULTS

Washington Cup 2016 GU10-GU19 and BU10-BU14
Seventh Annual Washington Cup kicks off in April!
 
 
 
 Girls U12 GU12 Gold/Silver
   Flight Results Grid   Print Standings
East Flight A
Saturday, April 23, 2016
  ASE G03 EMERALD  8          WENATCHEE FC  0 
  ASE G03 ROYAL RAINSBERRY  0          SHADOW UNITED SHADOW HALL  7 
  CWSA STEELE G03  2          WENATCHEE VALLEY UNITED SC TIGERS  3 
  ASE G03 EMERALD  3          SHADOW UNITED SHADOW HALL  0 
  CWSA STEELE G03  5          ASE G03 ROYAL RAINSBERRY  0 
  WENATCHEE FC  3          WENATCHEE VALLEY UNITED SC TIGERS  3 
Sunday, April 24, 2016
  ASE G03 EMERALD  5          CWSA STEELE G03  1 
  ASE G03 ROYAL RAINSBERRY  0          WENATCHEE FC  2 
  WENATCHEE VALLEY UNITED SC TIGERS  0          SHADOW UNITED SHADOW HALL  5 
Friday, April 29, 2016
  DRAGONSFC, DRAGONSG03  11          WENATCHEE VALLEY UNITED SC TIGERS  0 
Saturday, April 30, 2016
  ASE G03 EMERALD  0          SEATTLE CELTIC G03 GREEN  1 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: ASE G03 EMERALD (WA)    3 3 0 0 11 1 29
 2: WENATCHEE VALLEY UNITED SC TIGERS (WA)    3 1 1 1 6 9 15
 3: ASE G03 ROYAL RAINSBERRY (WA)    3 0 0 3 0 10 0
 
East Flight B
Saturday, April 23, 2016
  ASE G03 EMERALD  8          WENATCHEE FC  0 
  ASE G03 ROYAL RAINSBERRY  0          SHADOW UNITED SHADOW HALL  7 
  CWSA STEELE G03  2          WENATCHEE VALLEY UNITED SC TIGERS  3 
  ASE G03 EMERALD  3          SHADOW UNITED SHADOW HALL  0 
  CWSA STEELE G03  5          ASE G03 ROYAL RAINSBERRY  0 
  WENATCHEE FC  3          WENATCHEE VALLEY UNITED SC TIGERS  3 
Sunday, April 24, 2016
  ASE G03 EMERALD  5          CWSA STEELE G03  1 
  ASE G03 ROYAL RAINSBERRY  0          WENATCHEE FC  2 
  WENATCHEE VALLEY UNITED SC TIGERS  0          SHADOW UNITED SHADOW HALL  5 
Friday, April 29, 2016
  SEATTLE CELTIC G03 GREEN  2          SHADOW UNITED SHADOW HALL  0 
Saturday, April 30, 2016
  WENATCHEE FC  0          DRAGONSFC, DRAGONSG03  8 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: SHADOW UNITED SHADOW HALL (WA)    3 2 0 1 8 3 20
 2: WENATCHEE FC (WA)    3 1 1 1 5 7 15
 3: CWSA STEELE G03 (WA)    3 1 0 2 7 7 13
 
West Flight A
Friday, April 15, 2016
  PSA G03 FORCE_JAY  4          MAPLE VALLEY PREMIERE MARAUDERS 03 NAVY  2 
  NPSA TITANS G04 NAVY  0          SEATTLE CELTIC G03 GREEN  5 
Saturday, April 16, 2016
  SEATTLE CELTIC G03 GREEN  2          MAPLE VALLEY PREMIERE MARAUDERS 03 NAVY  2 
  PSA G03 FORCE_JAY  7          NPSA TITANS G04 NAVY  0 
Sunday, April 17, 2016
  MAPLE VALLEY PREMIERE MARAUDERS 03 NAVY  6          NPSA TITANS G04 NAVY  0 
  SEATTLE CELTIC G03 GREEN  2          PSA G03 FORCE_JAY  1 
Friday, April 29, 2016
  SEATTLE CELTIC G03 GREEN  2          SHADOW UNITED SHADOW HALL  0 
Saturday, April 30, 2016
  ASE G03 EMERALD  0          SEATTLE CELTIC G03 GREEN  1 
  PSA G03 FORCE_JAY  1          HIGHLINE PREMIER EAGLES 03  2 
Sunday, May 01, 2016
  SEATTLE CELTIC G03 GREEN  0          FRANKLIN PIERCE FPSC FURY G03 BLACK  2 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: SEATTLE CELTIC G03 GREEN (WA)    3 2 1 0 8 3 23
 2: PSA G03 FORCE_JAY (TBA)    3 2 0 1 9 4 20
 3: MAPLE VALLEY PREMIERE MARAUDERS 03 NAVY (WA)    3 1 1 1 8 6 17
 4: NPSA TITANS G04 NAVY ()    3 0 0 3 0 12 0
 
West Flight B
Saturday, April 16, 2016
  NORTAC SPARTA G03 RED  0          FC EDMONDS REVOLUTION  0 
  THURSTON COUNTY UNITED G03 NAVY-BOATRIGHT  1          FCSC GIRLS NEMESIS 03 BLUE  0 
Sunday, April 17, 2016
  FCSC GIRLS NEMESIS 03 BLUE  1          NORTAC SPARTA G03 RED  4 
  FC EDMONDS REVOLUTION  1          THURSTON COUNTY UNITED G03 NAVY-BOATRIGHT  1 
  NORTAC SPARTA G03 RED  0          THURSTON COUNTY UNITED G03 NAVY-BOATRIGHT  0 
  FC EDMONDS REVOLUTION  6          FCSC GIRLS NEMESIS 03 BLUE  0 
Friday, April 29, 2016
  HIGHLINE PREMIER EAGLES 03  2          NORTAC SPARTA G03 RED  0 
  FRANKLIN PIERCE FPSC FURY G03 BLACK  3          FC EDMONDS REVOLUTION  0 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: FC EDMONDS REVOLUTION (WA)    3 1 2 0 5 1 18
 2: NORTAC SPARTA G03 RED (WA)    3 1 2 0 4 1 17
 3: THURSTON COUNTY UNITED G03 NAVY-BOATRIGHT (WA)    3 1 2 0 2 1 16
 4: FCSC GIRLS NEMESIS 03 BLUE ()    3 0 0 3 1 9 1
 
West Flight C
Friday, April 15, 2016
  MAPLE VALLEY PREMIERE MARAUDERS '03 WHITE  0          DRAGONSFC, DRAGONSG03  4 
  FRANKLIN PIERCE FPSC FURY G03 BLACK  10          RSA ELITE GU12 DARLING  0 
Saturday, April 16, 2016
  DRAGONSFC, DRAGONSG03  2          RSA ELITE GU12 DARLING  0 
  FRANKLIN PIERCE FPSC FURY G03 BLACK  1          MAPLE VALLEY PREMIERE MARAUDERS '03 WHITE  1 
Sunday, April 17, 2016
  DRAGONSFC, DRAGONSG03  1          FRANKLIN PIERCE FPSC FURY G03 BLACK  3 
  RSA ELITE GU12 DARLING  0          MAPLE VALLEY PREMIERE MARAUDERS '03 WHITE  6 
Friday, April 29, 2016
  FRANKLIN PIERCE FPSC FURY G03 BLACK  3          FC EDMONDS REVOLUTION  0 
  DRAGONSFC, DRAGONSG03  11          WENATCHEE VALLEY UNITED SC TIGERS  0 
Saturday, April 30, 2016
  NORTHWEST UNITED FC GU03 MOULTON  1          FRANKLIN PIERCE FPSC FURY G03 BLACK  4 
  WENATCHEE FC  0          DRAGONSFC, DRAGONSG03  8 
Sunday, May 01, 2016
  HIGHLINE PREMIER EAGLES 03  2          DRAGONSFC, DRAGONSG03  3 
  SEATTLE CELTIC G03 GREEN  0          FRANKLIN PIERCE FPSC FURY G03 BLACK  2 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: FRANKLIN PIERCE FPSC FURY G03 BLACK (WA)    3 2 1 0 8 2 23
 2: DRAGONSFC, DRAGONSG03 ()    3 2 0 1 7 3 20
 3: MAPLE VALLEY PREMIERE MARAUDERS '03 WHITE (WA)    3 1 1 1 5 5 14
 4: RSA ELITE GU12 DARLING ()    3 0 0 3 0 10 0
 
West Flight D
Saturday, April 16, 2016
  HIGHLINE PREMIER EAGLES 03  1          NORTHWEST UNITED FC GU03 MOULTON  2 
  MT. RAINIER FC MRFC G03 BLUE  0          EMERALD CITY FC ECFC F03 GREEN  0 
Sunday, April 17, 2016
  HIGHLINE PREMIER EAGLES 03  3          MT. RAINIER FC MRFC G03 BLUE  1 
  NORTHWEST UNITED FC GU03 MOULTON  3          EMERALD CITY FC ECFC F03 GREEN  2 
  EMERALD CITY FC ECFC F03 GREEN  2          HIGHLINE PREMIER EAGLES 03  4 
  NORTHWEST UNITED FC GU03 MOULTON  7          MT. RAINIER FC MRFC G03 BLUE  1 
Friday, April 29, 2016
  HIGHLINE PREMIER EAGLES 03  2          NORTAC SPARTA G03 RED  0 
Saturday, April 30, 2016
  NORTHWEST UNITED FC GU03 MOULTON  1          FRANKLIN PIERCE FPSC FURY G03 BLACK  4 
  PSA G03 FORCE_JAY  1          HIGHLINE PREMIER EAGLES 03  2 
Sunday, May 01, 2016
  HIGHLINE PREMIER EAGLES 03  2          DRAGONSFC, DRAGONSG03  3 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: NORTHWEST UNITED FC GU03 MOULTON (WA)    3 3 0 0 9 4 26
 2: HIGHLINE PREMIER EAGLES 03 (TBA)    3 2 0 1 8 5 19
 3: EMERALD CITY FC ECFC F03 GREEN (WA)    3 0 1 2 4 7 8
 4: MT. RAINIER FC MRFC G03 BLUE (WA)    3 0 1 2 2 7 6

2016 WA Cup GU12 Gold
GOLD Quarter-Finals A
 FRANKLIN PIERCE FPSC FURY G03 BLACK
 3 
 FC EDMONDS REVOLUTION
 0   
GOLD Quarter-Finals B
 SEATTLE CELTIC G03 GREEN
 2 
 SHADOW UNITED SHADOW HALL
 0   
GOLD Semi-Finals A
 ASE G03 EMERALD
 0   
 SEATTLE CELTIC G03 GREEN
 1 
GOLD Semi-Finals B
 NORTHWEST UNITED FC GU03 MOULTON
 1   
 FRANKLIN PIERCE FPSC FURY G03 BLACK
 4 
GOLD Final
 SEATTLE CELTIC G03 GREEN
 0   
 FRANKLIN PIERCE FPSC FURY G03 BLACK
 2 
2016 WA Cup GU12 Silver
SILVER Quarter-Finals A
 DRAGONSFC, DRAGONSG03
 11 
 WENATCHEE VALLEY UNITED SC TIGERS
 0   
SILVER Quarter-Finals B
 HIGHLINE PREMIER EAGLES 03
 2 
 NORTAC SPARTA G03 RED
 0   
SILVER Semi-Finals A
 PSA G03 FORCE_JAY
 1   
 HIGHLINE PREMIER EAGLES 03
 2 
SILVER Semi-Finals B
 WENATCHEE FC
 0   
 DRAGONSFC, DRAGONSG03
 8 
SILVER Final
 HIGHLINE PREMIER EAGLES 03
 2   
 DRAGONSFC, DRAGONSG03
 3 
 
 Girls U12 GU12 Bronze
   Flight Results Grid   Print Standings
West Flight A
Saturday, April 16, 2016
  SGEO FUSION 03  1          FUERZA FC ACADEMY GU12  0 
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G03 B  5          EMERALD CITY FC ECFC F03 WHITE  0 
Sunday, April 17, 2016
  EMERALD CITY FC ECFC F03 WHITE  0          SGEO FUSION 03  4 
  FUERZA FC ACADEMY GU12  2          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G03 B  1 
  SGEO FUSION 03  0          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G03 B  1 
  FUERZA FC ACADEMY GU12  13          EMERALD CITY FC ECFC F03 WHITE  0 
Saturday, April 30, 2016
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G03 B  4          FRANKLIN PIERCE FPSC FURY G03 WHITE  0 
  CSC VELOCITY FC '03 GREEN  0          SGEO FUSION 03  4 
Sunday, May 01, 2016
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G03 B  0          SGEO FUSION 03  1 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G03 B (WA)    3 2 0 1 6 2 19
 2: SGEO FUSION 03 ()    3 2 0 1 5 1 18
 3: FUERZA FC ACADEMY GU12 (WA)    3 2 0 1 6 2 18
 4: EMERALD CITY FC ECFC F03 WHITE (WA)    3 0 0 3 0 12 0
 
West Flight B
Saturday, April 16, 2016
  FRANKLIN PIERCE FPSC FURY G03 WHITE  3          FUERZA FC ACADEMY RESERVE  0 
  NPSA G03 NAVY BELLEVUE  1          CSC VELOCITY FC '03 GREEN  5 
  FUERZA FC ACADEMY RESERVE  0          NPSA G03 NAVY BELLEVUE  3 
  CSC VELOCITY FC '03 GREEN  1          FRANKLIN PIERCE FPSC FURY G03 WHITE  1 
Sunday, April 17, 2016
  FRANKLIN PIERCE FPSC FURY G03 WHITE  1          NPSA G03 NAVY BELLEVUE  0 
  CSC VELOCITY FC '03 GREEN  9          FUERZA FC ACADEMY RESERVE  1 
Saturday, April 30, 2016
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G03 B  4          FRANKLIN PIERCE FPSC FURY G03 WHITE  0 
  CSC VELOCITY FC '03 GREEN  0          SGEO FUSION 03  4 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: CSC VELOCITY FC '03 GREEN (WA)    3 2 1 0 9 3 22
 2: FRANKLIN PIERCE FPSC FURY G03 WHITE (WA)    3 2 1 0 5 1 22
 3: NPSA G03 NAVY BELLEVUE ()    3 1 0 2 4 5 11
 4: FUERZA FC ACADEMY RESERVE ()    3 0 0 3 1 10 1

2016 WA Cup GU12 Bronze
BRONZE Semi-Finals A
 ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G03 B
 4 
 FRANKLIN PIERCE FPSC FURY G03 WHITE
 0   
BRONZE Semi-Finals B
 CSC VELOCITY FC '03 GREEN
 0   
 SGEO FUSION 03
 4 
BRONZE Final
 ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G03 B
 0   
 SGEO FUSION 03
 1 
 
10/31/2016 1:38:37 PM

GIRLS U13 RESULTS

Washington Cup 2016 GU10-GU19 and BU10-BU14
Seventh Annual Washington Cup kicks off in April!
 
 
 
 Girls U13 GU13 Gold/Silver
   Flight Results Grid   Print Standings
East Flight A
Friday, April 22, 2016
  WASHINGTON EAST SC G02 ROBLES  2          FC SPOKANE G02 BLACK SWOBODA  2 
Saturday, April 23, 2016
  SPOKANE FOXES PUMAS FC '02 FOXES PREMIER  2          CWSA NAVY G02  1 
  WENATCHEE FC G02  4          FC SPOKANE G02 BLACK SWOBODA  0 
  WASHINGTON EAST SC G02 ROBLES  8          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G02 EMERALD  0 
  SPOKANE FOXES PUMAS FC '02 FOXES PREMIER  0          WENATCHEE FC G02  2 
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G02 EMERALD  5          CWSA NAVY G02  1 
Sunday, April 24, 2016
  WASHINGTON EAST SC G02 ROBLES  2          SPOKANE FOXES PUMAS FC '02 FOXES PREMIER  0 
  WENATCHEE FC G02  3          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G02 EMERALD  1 
  CWSA NAVY G02  2          FC SPOKANE G02 BLACK SWOBODA  3 
Saturday, April 30, 2016
  WASHINGTON EAST SC G02 ROBLES  4          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G02 A  0 
  WENATCHEE FC G02  3          FC SPOKANE G02 BLACK SWOBODA  2 
Sunday, May 01, 2016
  WASHINGTON EAST SC G02 ROBLES  5          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G02 EMERALD  0 
  NORTHWEST UNITED FC NW UNITED FC02 POWELL  1          WENATCHEE FC G02  2 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: WENATCHEE FC G02 (WA)    3 3 0 0 9 1 28
 2: WASHINGTON EAST SC G02 ROBLES (WA)    3 2 1 0 8 2 24
 3: CWSA NAVY G02 (WA)    3 0 0 3 4 9 4
 
East Flight B
Friday, April 22, 2016
  WASHINGTON EAST SC G02 ROBLES  2          FC SPOKANE G02 BLACK SWOBODA  2 
Saturday, April 23, 2016
  SPOKANE FOXES PUMAS FC '02 FOXES PREMIER  2          CWSA NAVY G02  1 
  WENATCHEE FC G02  4          FC SPOKANE G02 BLACK SWOBODA  0 
  WASHINGTON EAST SC G02 ROBLES  8          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G02 EMERALD  0 
  SPOKANE FOXES PUMAS FC '02 FOXES PREMIER  0          WENATCHEE FC G02  2 
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G02 EMERALD  5          CWSA NAVY G02  1 
Sunday, April 24, 2016
  WASHINGTON EAST SC G02 ROBLES  2          SPOKANE FOXES PUMAS FC '02 FOXES PREMIER  0 
  WENATCHEE FC G02  3          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G02 EMERALD  1 
  CWSA NAVY G02  2          FC SPOKANE G02 BLACK SWOBODA  3 
Friday, April 29, 2016
  LAKE WASHINGTON PREMIER FC WHITE STINGRAYS  2          FC SPOKANE G02 BLACK SWOBODA  3 
  MT. RAINIER FC MRFC G02 BLUE  0          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G02 EMERALD  1 
Saturday, April 30, 2016
  FC SALMON CREEK NEMESIS 02 WHITE  1          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G02 EMERALD  3 
  WENATCHEE FC G02  3          FC SPOKANE G02 BLACK SWOBODA  2 
Sunday, May 01, 2016
  WASHINGTON EAST SC G02 ROBLES  5          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G02 EMERALD  0 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: FC SPOKANE G02 BLACK SWOBODA (WA)    3 1 1 1 5 8 14
 2: ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G02 EMERALD (WA)    3 1 0 2 5 8 10
 3: SPOKANE FOXES PUMAS FC '02 FOXES PREMIER (WA)    3 1 0 2 2 5 8
 
West Flight A
Saturday, April 16, 2016
  HIGHLINE PREMIER FC EAGLES02 BLUE  2          RSA ELITE HEATHER 02  1 
  NORTHWEST UNITED FC NW UNITED FC02 POWELL  6          PUGET SOUND SLAMMERS  1 
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G02 A  1          MT. RAINIER FC MRFC G02 BLUE  4 
  NORTHWEST UNITED FC NW UNITED FC02 POWELL  3          HIGHLINE PREMIER FC EAGLES02 BLUE  0 
  MT. RAINIER FC MRFC G02 BLUE  11          PUGET SOUND SLAMMERS  0 
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G02 A  1          RSA ELITE HEATHER 02  1 
Sunday, April 17, 2016
  NORTHWEST UNITED FC NW UNITED FC02 POWELL  5          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G02 A  0 
  RSA ELITE HEATHER 02  3          PUGET SOUND SLAMMERS  0 
  MT. RAINIER FC MRFC G02 BLUE  1          HIGHLINE PREMIER FC EAGLES02 BLUE  2 
Friday, April 29, 2016
  MT. RAINIER FC MRFC G02 BLUE  0          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G02 EMERALD  1 
Saturday, April 30, 2016
  NORTHWEST UNITED FC NW UNITED FC02 POWELL  2          MAPLE VALLEY PREMIER MARAUDERS 02 NAVY  1 
Sunday, May 01, 2016
  NORTHWEST UNITED FC NW UNITED FC02 POWELL  1          WENATCHEE FC G02  2 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: NORTHWEST UNITED FC NW UNITED FC02 POWELL (WA)    3 3 0 0 11 1 29
 2: MT. RAINIER FC MRFC G02 BLUE (WA)    3 2 0 1 9 3 20
 3: RSA ELITE HEATHER 02 ()    3 1 1 1 5 3 15
 
West Flight B
Saturday, April 16, 2016
  HIGHLINE PREMIER FC EAGLES02 BLUE  2          RSA ELITE HEATHER 02  1 
  NORTHWEST UNITED FC NW UNITED FC02 POWELL  6          PUGET SOUND SLAMMERS  1 
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G02 A  1          MT. RAINIER FC MRFC G02 BLUE  4 
  NORTHWEST UNITED FC NW UNITED FC02 POWELL  3          HIGHLINE PREMIER FC EAGLES02 BLUE  0 
  MT. RAINIER FC MRFC G02 BLUE  11          PUGET SOUND SLAMMERS  0 
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G02 A  1          RSA ELITE HEATHER 02  1 
Sunday, April 17, 2016
  NORTHWEST UNITED FC NW UNITED FC02 POWELL  5          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G02 A  0 
  RSA ELITE HEATHER 02  3          PUGET SOUND SLAMMERS  0 
  MT. RAINIER FC MRFC G02 BLUE  1          HIGHLINE PREMIER FC EAGLES02 BLUE  2 
Friday, April 29, 2016
  MAPLE VALLEY PREMIER MARAUDERS 02 NAVY  2          HIGHLINE PREMIER FC EAGLES02 BLUE  1 
  FC EDMONDS BLACK ICE G02  1          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G02 A  3 
Saturday, April 30, 2016
  WASHINGTON EAST SC G02 ROBLES  4          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G02 A  0 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: HIGHLINE PREMIER FC EAGLES02 BLUE (WA)    3 2 0 1 4 5 16
 2: ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G02 A (WA)    3 0 1 2 2 9 5
 3: PUGET SOUND SLAMMERS ()    3 0 0 3 1 11 1
 
West Flight C
Saturday, April 16, 2016
  NORTAC SPARTA G02 RED  0          MAPLE VALLEY PREMIER MARAUDERS 02 NAVY  7 
  FC SALMON CREEK NEMESIS 02 WHITE  4          FPSC FURY G02 BLACK  0 
Sunday, April 17, 2016
  MAPLE VALLEY PREMIER MARAUDERS 02 NAVY  3          FC SALMON CREEK NEMESIS 02 WHITE  1 
  FPSC FURY G02 BLACK  2          NORTAC SPARTA G02 RED  1 
  FC SALMON CREEK NEMESIS 02 WHITE  4          NORTAC SPARTA G02 RED  0 
  MAPLE VALLEY PREMIER MARAUDERS 02 NAVY  2          FPSC FURY G02 BLACK  1 
Friday, April 29, 2016
  MAPLE VALLEY PREMIER MARAUDERS 02 NAVY  2          HIGHLINE PREMIER FC EAGLES02 BLUE  1 
Saturday, April 30, 2016
  FC SALMON CREEK NEMESIS 02 WHITE  1          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G02 EMERALD  3 
  NORTHWEST UNITED FC NW UNITED FC02 POWELL  2          MAPLE VALLEY PREMIER MARAUDERS 02 NAVY  1 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: MAPLE VALLEY PREMIER MARAUDERS 02 NAVY (WA)    3 3 0 0 9 2 27
 2: FC SALMON CREEK NEMESIS 02 WHITE (WA)    3 2 0 1 9 3 21
 3: FPSC FURY G02 BLACK (WA)    3 1 0 2 3 7 9
 4: NORTAC SPARTA G02 RED (WA)    3 0 0 3 1 10 1
 
West Flight D
Saturday, April 16, 2016
  PACIFIC FC UNITED  1          NORTH KITSAP NKSC NK FURY 02  1 
  FC EDMONDS BLACK ICE G02  0          LAKE WASHINGTON PREMIER FC WHITE STINGRAYS  3 
  NORTH KITSAP NKSC NK FURY 02  0          FC EDMONDS BLACK ICE G02  2 
  LAKE WASHINGTON PREMIER FC WHITE STINGRAYS  5          PACIFIC FC UNITED  2 
Sunday, April 17, 2016
  FC EDMONDS BLACK ICE G02  4          PACIFIC FC UNITED  3 
  LAKE WASHINGTON PREMIER FC WHITE STINGRAYS  3          NORTH KITSAP NKSC NK FURY 02  0 
Friday, April 29, 2016
  LAKE WASHINGTON PREMIER FC WHITE STINGRAYS  2          FC SPOKANE G02 BLACK SWOBODA  3 
  FC EDMONDS BLACK ICE G02  1          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G02 A  3 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: LAKE WASHINGTON PREMIER FC WHITE STINGRAYS (WA)    3 3 0 0 10 2 29
 2: FC EDMONDS BLACK ICE G02 (WA)    3 2 0 1 6 6 18
 3: PACIFIC FC UNITED (WA)    3 0 1 2 6 9 9
 4: NORTH KITSAP NKSC NK FURY 02 (WA)    3 0 1 2 1 6 4

2016 WA Cup GU13 Gold
GOLD Quarter-Finals A
 LAKE WASHINGTON PREMIER FC WHITE STINGRAYS
 2   
 FC SPOKANE G02 BLACK SWOBODA
 3 
GOLD Quarter-Finals B
 MAPLE VALLEY PREMIER MARAUDERS 02 NAVY
 2 
 HIGHLINE PREMIER FC EAGLES02 BLUE
 1   
GOLD Semi-Finals A
 NORTHWEST UNITED FC NW UNITED FC02 POWELL
 2 
 MAPLE VALLEY PREMIER MARAUDERS 02 NAVY
 1   
GOLD Semi-Finals B
 WENATCHEE FC G02
 3 
 FC SPOKANE G02 BLACK SWOBODA
 2   
GOLD Final
 NORTHWEST UNITED FC NW UNITED FC02 POWELL
 1   
 WENATCHEE FC G02
 2 
2016 WA Cup GU13 Silver
SILVER Quarter-Finals A
 MT. RAINIER FC MRFC G02 BLUE
 0   
 ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G02 EMERALD
 1 
SILVER Quarter-Finals B
 FC EDMONDS BLACK ICE G02
 1   
 ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G02 A
 3 
SILVER Semi-Finals A
 WASHINGTON EAST SC G02 ROBLES
 4 
 ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G02 A
 0   
SILVER Semi-Finals B
 FC SALMON CREEK NEMESIS 02 WHITE
 1   
 ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G02 EMERALD
 3 
SILVER Final
 WASHINGTON EAST SC G02 ROBLES
 5 
 ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE G02 EMERALD
 0   
 
 Girls U13 GU13 Bronze
   Flight Results Grid   Print Standings
East Flight A
Friday, April 22, 2016
  SPOKANE FOXES FC '02 PLATINUM  0          VALOR BLACK 2021 DEATHERAGE  0 
  BREAKERS MERRITT '02  0          STING GIRLS 02-03  5 
Saturday, April 23, 2016
  STING GIRLS 02-03  1          VALOR BLACK 2021 DEATHERAGE  1 
  SPOKANE FOXES FC '02 PLATINUM  0          BREAKERS MERRITT '02  1 
Sunday, April 24, 2016
  STING GIRLS 02-03  2          SPOKANE FOXES FC '02 PLATINUM  0 
  VALOR BLACK 2021 DEATHERAGE  2          BREAKERS MERRITT '02  0 
Saturday, April 30, 2016
  SGEO FUSION 02"  0          STING GIRLS 02-03  2 
Sunday, May 01, 2016
  STING GIRLS 02-03  1          SPOKANE SCOTTIES SCOTTIES KLEIN G02  0 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: STING GIRLS 02-03 (ID)    3 2 1 0 7 1 23
 2: VALOR BLACK 2021 DEATHERAGE (WA)    3 1 2 0 3 1 17
 3: BREAKERS MERRITT '02 (WA)    3 1 0 2 1 6 8
 4: SPOKANE FOXES FC '02 PLATINUM (WA)    3 0 1 2 0 3 4
 
East Flight B
Friday, April 22, 2016
  STORM FC G02 SHOWALTER  1          SPOKANE SCOTTIES SCOTTIES KLEIN G02  2 
Saturday, April 23, 2016
  SPOKANE SCOTTIES SCOTTIES KLEIN G02  4          WENATCHEE VALLEY UNITED SC STRYKERS  0 
  THE ACADEMY IDAHO 02/03G  2          STORM FC G02 SHOWALTER  5 
  THE ACADEMY IDAHO 02/03G  8          WENATCHEE VALLEY UNITED SC STRYKERS  0 
Sunday, April 24, 2016
  SPOKANE SCOTTIES SCOTTIES KLEIN G02  1          THE ACADEMY IDAHO 02/03G  0 
  WENATCHEE VALLEY UNITED SC STRYKERS  1          STORM FC G02 SHOWALTER  4 
Saturday, April 30, 2016
  SPOKANE SCOTTIES SCOTTIES KLEIN G02  2          PSA G02 FORCE_WILLSIE  0 
Sunday, May 01, 2016
  STING GIRLS 02-03  1          SPOKANE SCOTTIES SCOTTIES KLEIN G02  0 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: SPOKANE SCOTTIES SCOTTIES KLEIN G02 (WA)    3 3 0 0 7 1 26
 2: STORM FC G02 SHOWALTER (WA)    3 2 0 1 9 5 19
 3: THE ACADEMY IDAHO 02/03G (ID)    3 1 0 2 6 5 12
 4: WENATCHEE VALLEY UNITED SC STRYKERS ()    3 0 0 3 1 12 1
 
West Flight A
Saturday, April 16, 2016
  PSA G02 FORCE_WILLSIE  1          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G02 B  0 
  THURSTON COUNTY UNITED TC UNITED G02 WHITE - SCHER  1          RAINIER SA RSA ELITE THOMPSON  1 
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G02 B  2          THURSTON COUNTY UNITED TC UNITED G02 WHITE - SCHER  1 
  RAINIER SA RSA ELITE THOMPSON  0          PSA G02 FORCE_WILLSIE  1 
Sunday, April 17, 2016
  THURSTON COUNTY UNITED TC UNITED G02 WHITE - SCHER  0          PSA G02 FORCE_WILLSIE  1 
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G02 B  0          RAINIER SA RSA ELITE THOMPSON  0 
Saturday, April 30, 2016
  SPOKANE SCOTTIES SCOTTIES KLEIN G02  2          PSA G02 FORCE_WILLSIE  0 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: PSA G02 FORCE_WILLSIE (TBA)    3 3 0 0 3 0 24
 2: ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G02 B (WA)    3 1 1 1 2 2 12
 3: RAINIER SA RSA ELITE THOMPSON (WA)    3 0 2 1 1 2 8
 4: THURSTON COUNTY UNITED TC UNITED G02 WHITE - SCHER (WA)    3 0 1 2 2 4 5
 
West Flight B
Friday, April 15, 2016
  PASS ACADEMY 02  2          MAPLE VALLEY PREMIER MARAUDERS 02 WHITE  2 
  EMERALD CITY FC ECFC F02 GREEN  2          SGEO FUSION 02"  5 
Saturday, April 16, 2016
  SGEO FUSION 02"  1          PASS ACADEMY 02  0 
  MAPLE VALLEY PREMIER MARAUDERS 02 WHITE  0          EMERALD CITY FC ECFC F02 GREEN  4 
Sunday, April 17, 2016
  SGEO FUSION 02"  3          MAPLE VALLEY PREMIER MARAUDERS 02 WHITE  0 
  PASS ACADEMY 02  0          EMERALD CITY FC ECFC F02 GREEN  2 
Saturday, April 30, 2016
  SGEO FUSION 02"  0          STING GIRLS 02-03  2 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: SGEO FUSION 02" ()    3 3 0 0 8 2 27
 2: EMERALD CITY FC ECFC F02 GREEN (WA)    3 2 0 1 8 4 21
 3: PASS ACADEMY 02 ()    3 0 1 2 2 5 5
 4: MAPLE VALLEY PREMIER MARAUDERS 02 WHITE (WA)    3 0 1 2 2 9 5

2016 WA Cup GU13 Bronze
BRONZE Semi-Finals A
 SGEO FUSION 02"
 0   
 STING GIRLS 02-03
 2 
BRONZE Semi-Finals B
 SPOKANE SCOTTIES SCOTTIES KLEIN G02
 2 
 PSA G02 FORCE_WILLSIE
 0   
BRONZE Final
 STING GIRLS 02-03
 1 
 SPOKANE SCOTTIES SCOTTIES KLEIN G02
 0   
 
10/31/2016 1:39:58 PM


 

GIRLS U14 RESULTS

Washington Cup 2016 GU10-GU19 and BU10-BU14
Seventh Annual Washington Cup kicks off in April!
 
 
 
 Girls U14 GU14 Gold
   Flight Results Grid   Print Standings
East Flight A
Friday, April 22, 2016
  BREAKERS G01 ANDERSSON  0          SPOKANE FOXES FC FOXES FC PREMIER '01  3 
Saturday, April 23, 2016
  SPOKANE FOXES FC FOXES FC PREMIER '01  1          ASEG01E  1 
  BREAKERS G01 ANDERSSON  3          CWSA G01 NAVY  5 
  ASEG01E  6          CWSA G01 NAVY  0 
Sunday, April 24, 2016
  CWSA G01 NAVY  0          SPOKANE FOXES FC FOXES FC PREMIER '01  2 
  ASEG01E  7          BREAKERS G01 ANDERSSON  1 
Friday, April 29, 2016
  SPOKANE FOXES FC FOXES FC PREMIER '01  1          TC UNITED G01 NAVY-WILSON  2 
Saturday, April 30, 2016
  ASEG01E  1          HIGHLINE PREMIER FC HIGHLINE PREMIER G01  0 
Sunday, May 01, 2016
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G01 A  3          ASEG01E  4 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: ASEG01E (WA)    3 2 1 0 9 2 23
 2: SPOKANE FOXES FC FOXES FC PREMIER '01 (WA)    3 2 1 0 6 1 23
 3: CWSA G01 NAVY (WA)    3 1 0 2 4 9 9
 4: BREAKERS G01 ANDERSSON (WA)    3 0 0 3 4 11 4
 
West Flight A
Saturday, April 16, 2016
  MAPLE VALLEY PREMIER MARAUDERS 01NAVY  1          EMERALD CITY FC ECFC F01 GREEN  0 
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G01 A  4          RSA ELITE G01 HEATHER  0 
  TC UNITED G01 NAVY-WILSON  3          HIGHLINE PREMIER FC HIGHLINE PREMIER G01  3 
  MAPLE VALLEY PREMIER MARAUDERS 01NAVY  1          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G01 A  1 
  TC UNITED G01 NAVY-WILSON  1          RSA ELITE G01 HEATHER  0 
  HIGHLINE PREMIER FC HIGHLINE PREMIER G01  5          EMERALD CITY FC ECFC F01 GREEN  1 
Sunday, April 17, 2016
  HIGHLINE PREMIER FC HIGHLINE PREMIER G01  0          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G01 A  1 
  RSA ELITE G01 HEATHER  2          EMERALD CITY FC ECFC F01 GREEN  0 
  MAPLE VALLEY PREMIER MARAUDERS 01NAVY  0          TC UNITED G01 NAVY-WILSON  1 
Saturday, April 30, 2016
  ASEG01E  1          HIGHLINE PREMIER FC HIGHLINE PREMIER G01  0 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: HIGHLINE PREMIER FC HIGHLINE PREMIER G01 (WA)    3 1 1 1 7 5 15
 2: MAPLE VALLEY PREMIER MARAUDERS 01NAVY (WA)    3 1 1 1 2 2 12
 3: RSA ELITE G01 HEATHER (WA)    3 1 0 2 2 5 9
 
West Flight B
Saturday, April 16, 2016
  MAPLE VALLEY PREMIER MARAUDERS 01NAVY  1          EMERALD CITY FC ECFC F01 GREEN  0 
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G01 A  4          RSA ELITE G01 HEATHER  0 
  TC UNITED G01 NAVY-WILSON  3          HIGHLINE PREMIER FC HIGHLINE PREMIER G01  3 
  MAPLE VALLEY PREMIER MARAUDERS 01NAVY  1          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G01 A  1 
  TC UNITED G01 NAVY-WILSON  1          RSA ELITE G01 HEATHER  0 
  HIGHLINE PREMIER FC HIGHLINE PREMIER G01  5          EMERALD CITY FC ECFC F01 GREEN  1 
Sunday, April 17, 2016
  HIGHLINE PREMIER FC HIGHLINE PREMIER G01  0          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G01 A  1 
  RSA ELITE G01 HEATHER  2          EMERALD CITY FC ECFC F01 GREEN  0 
  MAPLE VALLEY PREMIER MARAUDERS 01NAVY  0          TC UNITED G01 NAVY-WILSON  1 
Friday, April 29, 2016
  SPOKANE FOXES FC FOXES FC PREMIER '01  1          TC UNITED G01 NAVY-WILSON  2 
Saturday, April 30, 2016
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G01 A  4          TC UNITED G01 NAVY-WILSON  0 
Sunday, May 01, 2016
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G01 A  3          ASEG01E  4 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G01 A (WA)    3 2 1 0 6 1 22
 2: TC UNITED G01 NAVY-WILSON (WA)    3 2 1 0 5 3 22
 3: EMERALD CITY FC ECFC F01 GREEN (WA)    3 0 0 3 1 7 1

2016 WA Cup GU14 Gold
GOLD Play-In
 SPOKANE FOXES FC FOXES FC PREMIER '01
 1   
 TC UNITED G01 NAVY-WILSON
 2 
GOLD Semi-Finals A
 ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G01 A
 4 
 TC UNITED G01 NAVY-WILSON
 0   
GOLD Semi-Finals B
 ASEG01E
 1 
 HIGHLINE PREMIER FC HIGHLINE PREMIER G01
 0   
GOLD Final
 ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G01 A
 3   
 ASEG01E
 4 
 
 Girls U14 GU14 Silver
   Flight Results Grid   Print Standings
East Flight A
Friday, April 22, 2016
  STING GIRLS 01-03  1          WENATCHEE VALLEY UNITED SC VIPERS  6 
Saturday, April 23, 2016
  WENATCHEE FC G01 WHITE  1          WENATCHEE VALLEY UNITED SC VIPERS  2 
Sunday, April 24, 2016
  STING GIRLS 01-03  1          WENATCHEE FC G01 WHITE  7 
Saturday, April 30, 2016
  WENATCHEE VALLEY UNITED SC VIPERS  1          NPSA TITANS GU01 NAVY  2 
  NORTHWEST UNITED FC FC01 HOUPLIN  7          WENATCHEE FC G01 WHITE  0 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: WENATCHEE VALLEY UNITED SC VIPERS ()    2 2 0 0 6 2 17
 2: WENATCHEE FC G01 WHITE (USA)    2 1 0 1 5 3 10
 3: STING GIRLS 01-03 (ID)    2 0 0 2 2 8 2
 
West Flight A
Friday, April 15, 2016
  NORTHWEST UNITED FC FC01 HOUPLIN  0          NPSA TITANS GU01 NAVY  1 
  ENFUEGOFC-WOODWARD  1          FPSC FURY G01 BLACK  1 
Saturday, April 16, 2016
  ENFUEGOFC-WOODWARD  1          NPSA TITANS GU01 NAVY  0 
  NORTHWEST UNITED FC FC01 HOUPLIN  5          FC EDMONDS 01 ELITE  0 
  FPSC FURY G01 BLACK  3          NPSA TITANS GU01 NAVY  2 
  NORTHWEST UNITED FC FC01 HOUPLIN  2          ENFUEGOFC-WOODWARD  1 
  FC EDMONDS 01 ELITE  1          FPSC FURY G01 BLACK  0 
Sunday, April 17, 2016
  NORTHWEST UNITED FC FC01 HOUPLIN  1          FPSC FURY G01 BLACK  0 
  ENFUEGOFC-WOODWARD  1          FC EDMONDS 01 ELITE  0 
  FC EDMONDS 01 ELITE  1          NPSA TITANS GU01 NAVY  2 
Saturday, April 30, 2016
  WENATCHEE VALLEY UNITED SC VIPERS  1          NPSA TITANS GU01 NAVY  2 
  NORTHWEST UNITED FC FC01 HOUPLIN  7          WENATCHEE FC G01 WHITE  0 
Sunday, May 01, 2016
  NPSA TITANS GU01 NAVY  1          NORTHWEST UNITED FC FC01 HOUPLIN  4 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: NORTHWEST UNITED FC FC01 HOUPLIN (WA)    4 3 0 1 7 2 26
 2: ENFUEGOFC-WOODWARD ()    4 2 1 1 4 3 21
 3: NPSA TITANS GU01 NAVY ()    4 2 0 2 5 5 18
 4: FPSC FURY G01 BLACK (WA)    4 1 1 2 4 5 13
 5: FC EDMONDS 01 ELITE (WA)    4 1 0 3 2 7 9

2016 WA Cup GU14 Silver
SILVER Semi-Finals A
 WENATCHEE VALLEY UNITED SC VIPERS
 1   
 NPSA TITANS GU01 NAVY
 2 
SILVER Semi-Finals B
 NORTHWEST UNITED FC FC01 HOUPLIN
 7 
 WENATCHEE FC G01 WHITE
 0   
SILVER Final
 NPSA TITANS GU01 NAVY
 1   
 NORTHWEST UNITED FC FC01 HOUPLIN
 4 
 
 Girls U14 GU14 Bronze
   Flight Results Grid   Print Standings
West Flight A
Saturday, April 16, 2016
  FC BELLEVUE HERON AC INFERNO G01  3          CSC VELOCITY FC 01 WHITE  5 
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G01 B  1          TC UNITED G01 WHITE-HALL  0 
Sunday, April 17, 2016
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G01 B  4          FC BELLEVUE HERON AC INFERNO G01  1 
  TC UNITED G01 WHITE-HALL  1          CSC VELOCITY FC 01 WHITE  0 
  CSC VELOCITY FC 01 WHITE  2          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G01 B  4 
  TC UNITED G01 WHITE-HALL  1          FC BELLEVUE HERON AC INFERNO G01  0 
Saturday, April 30, 2016
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G01 B  3          SGEO FUSION 01  1 
  MT. RAINIER FC MRFC G01 BLUE  1          TC UNITED G01 WHITE-HALL  2 
Sunday, May 01, 2016
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G01 B  1          TC UNITED G01 WHITE-HALL  2 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G01 B (WA)    3 3 0 0 9 3 26
 2: TC UNITED G01 WHITE-HALL ()    3 2 0 1 2 1 16
 3: CSC VELOCITY FC 01 WHITE (WA)    3 1 0 2 6 8 11
 4: FC BELLEVUE HERON AC INFERNO G01 (WA)    3 0 0 3 4 9 4
 
West Flight B
Friday, April 15, 2016
  EMERALD CITY FC ECFC F01 WHITE  0          ISC GUNNERS SELECT GU14 - PROUTY  0 
  SGEO FUSION 01  0          MT. RAINIER FC MRFC G01 BLUE  4 
Saturday, April 16, 2016
  MT. RAINIER FC MRFC G01 BLUE  2          EMERALD CITY FC ECFC F01 WHITE  1 
  ISC GUNNERS SELECT GU14 - PROUTY  1          SGEO FUSION 01  2 
Sunday, April 17, 2016
  MT. RAINIER FC MRFC G01 BLUE  2          ISC GUNNERS SELECT GU14 - PROUTY  0 
  EMERALD CITY FC ECFC F01 WHITE  1          SGEO FUSION 01  1 
Saturday, April 30, 2016
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G01 B  3          SGEO FUSION 01  1 
  MT. RAINIER FC MRFC G01 BLUE  1          TC UNITED G01 WHITE-HALL  2 
 
   
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: MT. RAINIER FC MRFC G01 BLUE (WA)    3 3 0 0 8 1 27
 2: SGEO FUSION 01 ()    3 1 1 1 3 6 12
 3: EMERALD CITY FC ECFC F01 WHITE (WA)    3 0 2 1 2 3 9
 4: ISC GUNNERS SELECT GU14 - PROUTY ()    3 0 1 2 1 4 5

2016 WA Cup GU14 Bronze
BRONZE Semi-Finals A
 ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G01 B
 3 
 SGEO FUSION 01
 1   
BRONZE Semi-Finals B
 MT. RAINIER FC MRFC G01 BLUE
 1   
 TC UNITED G01 WHITE-HALL
 2 
BRONZE Final
 ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS G01 B
 1   
 TC UNITED G01 WHITE-HALL
 2 
 
10/31/2016 1:41:57 PM